Şizofreni hastası genç kız mahkemede dehşet günlerini anlattı

Ailesinin bağladığı zincirlerden kurtulduktan sonra defalarca tecavüze uğrayan, şimdi de ‘töre’ infazından kaçan şizofreni hastası A.A., mahkemede sanıklarla yüzleşti.

Şizofreni hastası genç kız mahkemede dehşet günlerini anlattı

İzmir’de 22 yaşındaki şizofreni hastası A.A. yaşadığı trajediyi bu defa da mahkemede anlattı. Evden kaçan A.A.’ya tecavüz ederek başka erkeklere sattıkları iddiasıyla yargılanan tutuklu sanıklar A.K. (54) ve T.S. (30) dün İzmir 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde hâkim karşısına çıktı. 22 yaşındaki A.A.’da, yaşadığı dehşetin ardından sanıklarla duruşmada yüzleşti.

BAYILDI, YÜZLERİNE BAKAMADI

Duruşma öncesi iki defa bayılan genç kız A.A. da avukatı Sibel Önder ve ailesinin desteğiyle zor ayakta durabildi. Habertürk'ün haberine göre, mahkemede sanıkların yüzüne bakmaya korkan, zaman zaman avukatının arkasına saklanıp sırtına yüzünü yaslayan genç kız, yaşadıklarını mahkeme heyetine anlattı.

“Beni kaçırdılar, tecavüz ettiler ve başka erkeklere de sattılar” yönündeki polis ifadesini tekrarlayan A.A. şunları söyledi: “Kapıyı kilitleyip, zorla ilişkiye girdiler. Beni dövüp, yumrukladılar. Başka erkeklere de sattılar. Tanımadığım erkekler eve geldi ilişkiye girdi. Önce Sedat ilişkiye girdi, ardından diğerleri benle zorla beraber oldu.”

Sanıklara zaman zaman “Şerefsizler”, “Allah belanızı versin” diye bağıran genç kızı, hâkim “Güzel kızım sakin ol, sen her şeyi anlat” diyerek sakinleştirdi.

İfadesi alınan A.A. bir türlü sakinleşmeyince, daha fazla etkilenmemesi için salondan çıkarıldı. Sanıklardan A.K. ise genç kızla kendi istediğiyle ilişkiye girdiğini, gidecek evi olmadığı için evinde barındırdığını öne sürdü.

Sedat isimli bir arkadaşının arayıp A.A.’yı anlattığını savunan A.K., şunları söyledi: “Sedat elinde bir kız olduğunu para karşılığı ilişkiye girdiğini söyledi. Kabul ettim, A.A.’yı evime bıraktı. Sonra Sedat ‘Kızın evi yok, sende kalsın’ dedi ve 2 bin TL istedi. Ben de ‘Evi yoksa gelsin benim evde kalsın’ deyip 750 TL verdim. İlişkim oldu, ama hep kendi isteğiyle. Asıl mağdur benim.” Tutuklu sanık T.S. de A.A. ile para karşılığı ilişkiye girdiğini iddia etti.

T.S. “Hatalıyım, biliyorum. Ailemin ve çocuklarımın yüzüne bakamıyorum. En büyük yanlışım eşimi aldatmak oldu. A.A.’yı Aliağa’dan hayat kadınlarının yanından aldım” iddiasında bulundu.

ADLİ TIP’A SEVK EDİLDİ

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Kadın Dernekleri Federasyonu’nun da müdahil olduğu davada mahkeme heyeti, A.A. için, “beyanlarına itibar edilip, edilemeyeceği ve beden ve ruh sağlığı bakımından kendini savunup, savunamayacağı yönünde” Adli Tıp Kurumu’ndan rapor alınmasını istedi. Tahliye talebi isteyen iki sanığın tutukluluk halinin devamına karar verilirken, diğer tanıkların dinlenmesi için duruşma mart ayına ertelendi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 9 yorum
Allah cehennemde de onlara bu acıların 10 bin katını yaşatsın. kızada iyilikler güzellikler versin Allah yardım etsin. çok zor. kanunlar sert olsa kim böyle birşey yapmaya yeltenebilir ?
ülkece ne hale gelmişiz bee hepımıze yazıklar olsun uçkurunun peşinde olan bu erkekler oldugu surece. ınsanlık ölmüş artık düşene bı tekme de bunlar vurmuş bir defa zinanın haram oldugu buyuk gunahlalrdan oldugunu kucuk yastan ıtıbaren ögretın cocuklarınza. hersey aılede baslar eğitimsizlik temel sorun. IMTIHAN dünyasında ne yazıkkı sız bu sınavı kaybettınız
tabi şimdi şifron hastası olan kadının dedikleri doğru yani ?? sırf mağduru oynadı diye hemen inandık. iyiki bu yorumları yazanlar hakim değil. önce parayla ilişkiye gir, paralarını al sonra sana sahip cıkmayı bıraktıklarında bana tecavüz ettiler diye iftira at. toplum zaten hemen erkeği suçlamaya razı...
@me_turan yorum yapan arkadaşlara kızıyosun ama seninde yaptığın onlarla aynı sende peşin hüküm vermişssin...sen nerden biliyosun böyledir diye...
Her gün tecavüz olayları oluyorsa iletişim kurduğunuz insanlara dikkat edin.Mümkünse kurmayın.Kızınız karınız zarar görebilir.Gerçi bunlar seviye atlamış durumdalar yalnız kimsesiz birini görünce bu işe kalkışıyorlar bunun en önemli faktörü küçüklükten geliyor insan nasıl çevrede büyüyorsa büyüdüğü çevreden 1 tane değil çoğunluk öyle çıkıyor.O yüzden bunun azaltılması için tecavüz eden insanların küçükken yaşadıkları çevreler araştırılmalı o çevreyi boş boş yerlere şehir dışı yerlere göndermeliler.Esenyurt Kanarya gibi yerler her yerde var demekki.Devlet önlemini alsın.
Caydırıcı cezalar gelmeli böylelerine ne yapılsa br gram acımam
Aylarca erkeklerle beraber olurken neden şikayet etmedinde sonradan şikayet aklına gelmiş. Erkekler hep suçlu ama uzun süre erkeklerle aşk yaşayıp sonradan şikayetçi olanlarda ne kadar AK karar okuyucuların !
nerde kaldı idam yasası ?
madem sizofren herseyi nasil hatirliyor zaten kendisi esini aldattigini soyluyor binevi etme bulma dunyasi
Diğer Haberler