Son Dakika Yeni Birleşik Arap Emirlikleri Haberleri

Birleşik Arap Emirlikleri, Kuzey Kore vatandaşlarına yeni şirket lisansı ve vizesi vermeyi durdurduğunu açıkladı. Ayrıca, BAE'deki Kuzey Kore Büyükelçisi'nin ülkesine geri dönmesi istenirken Pyongyang'daki BAE elçilik hizmetlerinin de sona erdiği açıklandı.


Yayın Tarihi: 12.10.2017

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Mars'ta bilim kenti kurma projesinin resmen başladığını duyurdu. Proje kapsamında "kızıl gezegen" arazisini ve sert ortamını simüle eden sofistike laboratuvarların ve 3 boyutlu baskı için geliştirilen tekniklerin kullanılacağı, ısı ve ışık izolasyonunun sağlanacağı ifade edildi.


Yayın Tarihi: 27.09.2017

ABD Başkanı Donald Trump, ayrı ayrı telefon görüşmeleri yaptığı Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Veliaht Prensi Muhammed bin Zayed El Nahyan ve Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad El Sani’yi Katar krizinin çözümü için teşvik etti ve İran tehdidine karşı ABD’nin Arap ortakları arasında birliktelik olmasının önemini vurguladı.


Yayın Tarihi: 10.09.2017

Katar krizi öncesinde ve sonrasında her türlü yönteme başvuran Birleşik Arap Emirlikleri, skandallarına son vermiyor. BAE'de yayın yapan bir kanal, Türk askerinin Katar'daki varlığından duyduğu rahatsızlığı, Doha sokaklarında 'sokağa çıkma yasağı ilan ettiler' şeklinde skandal haberler yayınlayarak ortaya koydu. BAE kanallarından Dubai TV, Türk askerlerinin Katar'da sokağa çıkma yasağı ilan ettiğine dair yalan haberler yayınlıyor.


Yayın Tarihi: 22.08.2017

Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) ABD Büyükelçisi Yusuf el Uteybe'nin e-postalarının sızdırılmasıyla, büyükelçinin Suudi Arabistan ile ilgili sert yorumları ortaya çıktı. Uteybe, Middle East Eye tarafından yayımlanan e-postalarında, Suudi Arabistan yönetimini kastederek küfürlü bir ifadeyle 'Bütün ülke kafayı yemiş' diyor. Uteybe'nin, eşi Abeer Şükri'ye gönderdiği bir e-postada da Suudi Arabistan'ın kırmızı güllerin satışının yasaklanmasıyla ilgili yorumu dikkat çekiyor.


Yayın Tarihi: 22.08.2017

Gölge CIA' olarak bilinen Stratfor, Türkiye'nin Somali'de kurduğu üssün faaliyete geçmesinin BAE ile yaşanan çıkar çatışmasını alevlendireceğine dikkat çekti. Türkiye'nin Somali'nin başkenti Mogadişu yakınlarında inşa ettiği askeri üssün Eylül 2017'de açılması bekleniyor. Bu üs Türkiye'nin denizaşırı ikinci yerleşkesi olacak. ‘Gölge CIA' olarak bilinen düşünce kuruluşu Stratfor, Ankara'nın askeri araçlar kullanarak bölgede erişimini genişletmesinin çıkar çatışmalarını derinleştireceğini belirtti


Yayın Tarihi: 22.08.2017

Birleşik Arap Emirlikleri'nin ABD Büyükelçisi Yusuf el Uteybe'nin e-postalarının sızdırıldığı ortaya çıktı. Sızdırılan e-postalarda büyükelçinin Suudi Arabistan ile ilgili sert sözler sarf ettiği ortaya çıktı.


Yayın Tarihi: 21.08.2017

Doha yönetimi; Katar'a abluka uygulayan Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Mısır ve Bahreyn'in teklifini reddetti. Katar Dışişleri Bakanı Şeyh Muhammed bin Abdurrahman es-Sani, "Abluka uygulayan ülkeler bunun illegal olduğunu kabul etmemekte ısrar ediyor" dedi. Londra merkezli Al Hayat gazetesi, 4 Arap ülkesinin Katar ekonomisini etkileyecek yaptırımlar uygulamaya başlayacağını yazdı.


Yayın Tarihi: 31.07.2017

Katar Savunma Bakanı Halid bin Muhammed El-Atiyye, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Mısır ve Bahreyn'in ülkesine yönelik talep listesinde yer alan "Katar'daki Türk üssünün kapatılması maddesi"ne ilişkin, "Çok uzun zamandan beri herkes tarafından bilinen bir üssü gelip de bizden kapatmamızı isteyemezler. Bu sadece iki egemen devlet arasındaki ilişkileri ilgilendirir" dedi.


Yayın Tarihi: 17.07.2017

Katar ile Türk kuvvetlerinin katılımıyla Katar'da ortak tatbikat icra edileceği bildirildi. Katar Savunma Bakanlığı, askerlerin ilk eğitimlerinin Pazar günü Tarık bin Ziyad askeri üssünde yapıldığını açıkladı. Öte yandan Arabistan, BAE ve Bahreyn'in, Katar'daki vatandaşlarına geri dönmeleri ve kendi topraklarında yaşayan Katarlılara ülkelerini terk etmeleri için tanıdıkları 14 gün sona erdi. Reuters'ın geçtiği fotoğraflarda, TSK'nın Katar coğrafyasına uygun kamuflaj rengi seçmesi dikkat çekti.


Yayın Tarihi: 19.06.2017

Birleşik Arap Emirlikleri Dışişleri Bakanı Enver Gargash, Katar'a yönelik ablukanın yıllar boyunca devam edebileceğini söyledi ve Türkiye'nin Katar konusundaki tutumu hakkında konuştu. Gargash, "Türkiye'nin âkil olmasını ve çıkarlarına en çok hizmet edenin Katar'a yönelik girişilen eylem olduğunu anlamasını umuyoruz" diyen Arap bakan, Türkiye'nin şu anda Katar meselesinde ideolojik hedefleri ve milli çıkarları arasında dengede kalmaya çalıştığını ifade etti.


Yayın Tarihi: 19.06.2017

Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) Washington Büyükelçisi, "Katar'a askeri operasyon yapılacak" iddialarına "Katar'a yönelik askeri bir operasyon söz konusu değil" şeklinde yanıt verdi. Katar'ın siyasetini değiştirmemesi durumunda Doha'ya yönelik "yeni tedbirler uygulanacağını" aktaran Uteybe, "Katar'dan istenen taleplerin listesi yakında Washington'a sunulacak." ifadesini kullandı.


Yayın Tarihi: 14.06.2017

Körfez ülkelerinin 'IŞİD ve El Kaide'yi güçlendirmekle' suçlamasıyla başlayan Katar krizine ilişkin askeri üs ile ilgili anlaşmaları Meclis'ten geçiren Türkiye’ye, Katar tarafından "Tercihini yap" mesajı verdiği, Türkiye’nin de bu ülkelere üssün Katar krizinde kullanılmayacağı güvencesi verdiği konuşuluyor. Bahreyn Dışişleri Bakanı haftasonunda İstanbul’da yaptığı görüşmenin ardından, "Türkiye’nin Körfez ülkelerinin kendi aralarındaki krizde aktif olmayacağı yönünde" garanti verildiğini söyledi.


Yayın Tarihi: 13.06.2017

Katar halkı Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Emirleri Al Sani'nin posterlerini yan yana arabalarının camlarına asarak ülkelerine karşı başlatılan abluka girişimine tepki gösteriyor. Posterlerin yanında "Hepimiz Katar'ız, hepimiz Temim", "Hepimiz vatana feda oluruz" ve "Bedelini ödedin, rahatla ey Katar" gibi ifadeler yer alıyor. Talep çok yoğun olduğu için matbaalar Emir El Sani ve Erdoğan'ın posterlerini yetiştirmekte zorlanıyor. Başkent Doha'da neredeyse tüm araçların camlarında görmek mümkün.


Yayın Tarihi: 12.06.2017

Katar'ın, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Bahreyn'in uyguladığı abluka kararından mağdur olanlara tazminat ödenmesi için dava açmaya hazırlandığı bildirildi. Hükümete bağlı Ulusal İnsan Hakları Komitesi Başkanı Ali bin Damir el-Merri, sözkonusu ülkelerin hava sahasını Katar'a kapatması ve uyguladığı ablukadan etkilenen Katar ve Körfez İşbirliği Konseyi (KİK) ülkeleri vatandaşlarına tazminat ödenmesini sağlamak için Uluslararası Hukuk Bürosu ile sözleşme yapılacağını duyurdu.


Yayın Tarihi: 11.06.2017

Birleşik Arap Emirlikleri FIFA'ya 2018 FIFA Dünya Kupası Asya Elemeleri'nde Tayland ile oynayacakları maçta görev alacak Katarlı hakemlerin değiştirilmesi için FIFA'ya başvurdu. FIFA'nın bu istek karşısında çok kısa süre içerisinde alacağı kararı bildirmesi bekleniyor.


Yayın Tarihi: 10.06.2017

Üsküdar Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mithat Baydur, Katar krizinin içinde bölgeye sirayet etme ve daha geniş yayılma potansiyeli taşıyan bir kriz olduğunu o yüzden taraf olmak yerine bir takım arabulucu ve yapıcı bir rol üstlenmek gerektiğini söyledi. Baydur, konuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.


Yayın Tarihi: 09.06.2017

BAE Dışişleri Bakanı Enver Gargaş, Katar krizi hakkında açıklama yaptı. Gargaş, "Bir İranlı, Türk, Hamas, devrimci, siyasi ideolog, Müslüman Kardeşler ve biz Arap Körfezi kardeşini girdiği yoldan çevirmeye çalışıyoruz" dedi. Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Dışişleri Bakanı Enver Gargaş, Katar’ın Türkiye ve İran’dan yardım istemesinin, krizde “trajik bir sayfa açabileceğini” öne sürdü.


Yayın Tarihi: 08.06.2017

Katar yönetimiyle ilişkilerini koparan ilk ülkeler arasındaki Birleşik Arap Emirlikleri, vatandaşlarının sosyal medya veya diğer platformlarda Katar'a karşı olumlu bir yorum yapmasını yasakladı ve sosyal medyada Katar'a destek verenlere 15 yıl hapis cezası verileceğini duyurdu. Son olarak Ürdün ve Moritanya'nın da tüm diplomatik ilişkilerini kestiği ülke, iki gün içerisinde tamamen yalnızlaştırıldı. Türkiye, Katar'ın yanındaki az sayıdaki ülkeler arasında yer alıyor.


Yayın Tarihi: 07.06.2017

Aralarında Suudi Arabistan ve Mısır'ın da bulunduğu bazı Arap ülkelerinin Katar ile diplomatik bağları kesme kararı Türkiye'de 'büyük üzüntü' yarattı. Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn ve Mısır'ın bu sabah Katar'la diplomatik ilişkilerini kesme ve Katar'a yönelik bazı yaptırımlar uygulamaya koyma kararı aldıklarına dikkat çekilerek " Bu karardan büyük üzüntü duyuyoruz" denildi.


Yayın Tarihi: 05.06.2017

Suudi Arabistan, Bahreyn, Mısır ve Birleşik Arap Emirlikleri, Katar ile tüm diplomatik ilişkilerini kestiklerini duyurdular. 4 ülkenin Katar'la tüm diplomatik ilişkilerini kesmesinin ardından Yemen ve Libya'dan da Katar hamlesi geldi. Katar'ın, Suudi Arabistan öncülüğünde Yemen'de Husilere karşı oluşturulan uluslararası koalisyondaki rolünün sona erdiği açıklandı. İşte 'Körfez monarşileri'ni karşı karşıya getiren krizin arka planı ve gelişimi...


Yayın Tarihi: 05.06.2017

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Washington Büyükelçisi Yusuf el-Uteybe'ye ait olduğu iddia edilen ve bazı hacker gruplar tarafından yayınlanan e-postalar, Büyükelçinin İsrail yanlısı Demokrasiyi Savunma Vakfı (FDD) ile yakın ilişki içinde olduğunu ve Türkiye ile Katar'a karşı ortak politikalar geliştirmeye çalıştıklarını gösterdi. FDD Danışmanı Hannah'ın Büyükelçiye, 15 Temmuz'a yönelik bir Türk gazetede çıkan makaleyi göndererek, "Sizinle birlikte anılmaktan onur duydum" ifadelerini kullandı.


Yayın Tarihi: 04.06.2017

Manchester City'nin de sahibi Birleşik Arap Emirlikleri'nden Şeyh Mansur Bin Zayed El-Nahyan'a ait Topaz isimli 149 metre uzunluğundaki lüks yat Marmaris'e geldi. Süper lüks yata, 1. 2 Milyon Liralık yakıt ikmali yapıldı.


Yayın Tarihi: 24.04.2017

150 milyar dolar yenilenebilir enerji yatırımını 2050 yılına kadar hayata sokmayı hedefleyen Birleşik Arap Emirlikleri, bu yolla 182 milyar dolar tasarruf öngörüyor.


Yayın Tarihi: 03.04.2017

Bahreyn, Mısır, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Suudi Arabistan'dan oluşan Arap Dörtlüsü, İran'a, bölge ülkelerinin içişlerine karışmama ve komşuluk ilişkilerine riayet etme çağrısı yaptı.


Yayın Tarihi: 03.02.2017

İşte rezidans uçak...


Yayın Tarihi: 24.01.2017

İşte rezidans uçak...


Yayın Tarihi: 24.01.2017

Bir müvekkillerinin dedesinden kaldığını ileri sürdüğü miras için BAE'ye giden ve burada emiri dolandırdıkları iddiasıyla 2,5 ay hapis yatan avukatlar Vahit Aykut Ergil ve Metin Uraçin yurda döndü.


Yayın Tarihi: 10.01.2017

Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki dedesinden yüklü miktarda miras kaldığını iddia eden bir kişinin verdiği belgelerle parayı almak için Abu Dabi’ye giden Türk avukatlar hakkında karar çıktı


Yayın Tarihi: 12.12.2016

Bu da 'insan sapanı'


Yayın Tarihi: 03.10.2016

Türkiye, Müslüman turistlerin, seyahatte en çok tercih ettiği ülkeler arasında Malezya ve BAE'den sonra üçüncü sırada bulunuyor.


Yayın Tarihi: 26.03.2016

Birleşik Arap Emirlikleri'ne (BAE)ait olduğu belirtilen bir savaş uçağının Yemen'de düştüğü ve iki pilotun öldüğü belirtildi.


Yayın Tarihi: 14.03.2016

Amerika Savunma Bakanı Ash Carter Birleşik Arap Emirlikleri’nin IŞİD’le mücadele eden güçleri eğitmek için Suriye’ye komando birliği göndermek istediğini söyledi.


Yayın Tarihi: 13.02.2016

Çılgın adrenalin tutkunu, yüzlerce metre yükseklikteki binanın çatısının kenarında yürüdü.


Yayın Tarihi: 29.01.2016

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Dışişleri Bakanı Abdullah bin Zayid Al Nahyan, Türkiye'nin hava sahasını ihlal eden Rus savaş uçağının düşürülmesini kınadı.


Yayın Tarihi: 01.12.2015

Birleşik Arap Emirlikleri menşeli Gulf Digital News'e göre, başıboş bir sokak köpeği terk edilmiş bebeğin hayatını kurtarırken fotoğraflandı.


Yayın Tarihi: 04.11.2015

Birleşik Arap Emirlikleri'ne çalışmak için giden göçmen kadınlar ruhsal ve fiziksel istismara uğruyor. Filipinli hizmetçi Monica'nın hikayesi binlerce göçmen kadın işçinin yaşadıklarına bir örnek.


Yayın Tarihi: 29.10.2015

Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE), İsveç Dışişleri Bakanı Margot Wallström'ün, Suudi Arabistan'ı hedef alan eleştirilerine tepki olarak İsveç büyükelçisini çağırdığı bildirildi.


Yayın Tarihi: 18.03.2015

Birleşik Arap Emirlikleri'nin Dubai kentindeki "The Torch" (Meşale) kulesinde bu sabaha karşı çıkan yangın korkuttu.


Yayın Tarihi: 21.02.2015

Birleşik Arap Emirlikleri'nin öldürülen Ürdünlü pilotun IŞİD tarafından alıkonmasından sonra, Aralık ayında ABD önderliğindeki IŞİD karşıtı koalisyon bünyesindeki hava saldırılarına katılmama kararı aldığı söylendi.


Yayın Tarihi: 04.02.2015

ABD'li oyuncu ve şarkıcı Selena Gomez'in, Birleşik Arap Emirlikleri'nin Abu Dabi'deki Şeyh Zayed Camii'nde çektirdiği fotoğraflar tepki gördü.


Yayın Tarihi: 02.01.2015

ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan özür dilemesinin ardından Birleşik Arap Emirlikleri de açıklama beklediklerini belirtti.


Yayın Tarihi: 05.10.2014

Birleşik Arap Emirlikleri'nde (BAE) çeşitli suçlardan hüküm giymiş 200'den fazla mahkum, Kurban Bayramı dolayısıyla affedildi.


Yayın Tarihi: 04.10.2014

Birleşik Arap Emirlikleri'nin ilk kadın savaş pilotu olan Binbaşı Mariam Al Mansouri, IŞİD'e karşı düzenlenen hava operasyonunda görev alıyor.


Yayın Tarihi: 25.09.2014

Birleşik Arap Emirlikleri’nde (BAE), bir gün içinde 12 kişinin ağır akut solunum yolu yetersizliği sendromu (SARS) hastalığının türevi olan ‘corona virüsüne’ yakalandığı açıklandı.


Yayın Tarihi: 21.04.2014

Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Bahreyn, Katar'daki büyükelçilerini çekme kararı aldı.


Yayın Tarihi: 05.03.2014

Birleşik Arap Emirlikleri'nde yayınlanan bir fetvada Müslümanların Mars'a yapılacak tek yönlü seyahate katılmaları yasaklandı.


Yayın Tarihi: 21.02.2014

Birleşik Arap Emirlikleri Veliaht Prensi Şeyh Muhammed bin Zayed Al Nahyan ile Abu Dabi'de bir araya geldi.


Yayın Tarihi: 13.01.2014

Rihanna dünya turnesi kapsamında gittiği Birleşik Arap Emirlikleri'nin başkenti Abu Dabi'de cami ziyaretinde bulundu.


Yayın Tarihi: 21.10.2013

Rihanna dünya turnesi kapsamında gittiği Birleşik Arap Emirlikleri'nin başkenti Abu Dabi'de cami ziyaretinde bulundu.


Yayın Tarihi: 20.10.2013
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir