Diyarbakır'da AK Parti otobüsüne taşlı saldırı

Diyarbakır'da AK Parti'nin kampanya otobüsü taşlı saldırıya uğradı. Can kaybı ve yaralanan olmazken, otobüste hasar oluştu.

Diyarbakır'da AK Parti otobüsüne taşlı saldırı

Alınan bilgiye göre, anayasa değişikliği paketi ile ilgili yapılacak halk oylaması için merkez Kayapınar ilçesinde dolaşan kampanya otobüsüne henüz kimliği belirsiz bir grup tarafından taşlı saldırı yapıldı.

Can kaybı ve yaralanan olmazken, otobüste hasar oluştu.

AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Akar, parti binaları ve araçlarına yönelik daha önce de saldırılar gerçekleştirildiğini anımsattı.
Yürüttükleri kampanyaya uluslarası boyutta tahammül edilemediğini dile getiren Akar, saldırıyı "Avrupa'da engel çıkaran zihniyetin Diyarbakır'daki yansıması" olarak niteledi.

Akar, iki gün önce de benzer bir saldırı ile karşılaştıklarını, üyelerinden birinin başını atılan taşlardan korumaya çalışırken elinden yaralandığını aktararak, şöyle konuştu:

"Seçim otobüsümüzün halkı selamlaması bazılarında tahammülsüzlük oluşturduğu anlaşılıyor. Herkes istediği yerde kampanyasına devam ediyor. Terör örgütlerinin uzantılarının tahammülsüzlükleri ise ortada. Bize taş atan kardeşime sesleniyorum. Bu kampanyayı işsiz, aşsız, eğitimsiz kalmayasın, özgür ve kalkınmış bir Türkiye'de başın dik alnın ak dolaşman için yapıyoruz. Bu memleketin bütün evlatları için çalışıyoruz. Bize taş atana gül atacağız."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 9 yorum
Bir tane camının kırıldığı görüntü yok.Bu nasıl taşlı saldırı?
@mehmetbelli01 Onlar mağdur edebiyatını sever kardesım .
@mehmetbelli01 siz karaktersizsiniz kansızsınız foto temsili olmasın
kürt kardeşlerimizden BÜYÜK BİR HAYIR TOKAT'I BEKLİYORUZ!!!!!
@marsa01 bunlar kayıkçı kavgası, neden hayır desinler? adamlar özerklik özerklik deyip duruyor, bu da ancak anayasa değişikliği ile mümkün, ayrıca bunun en büyük destekçisi barzani ile kolkola gezen de evet diyenler değil mi? ama lafta hayır diyeceklermiş, yersen.
Fenerbahçe otobüsü kurşunlanırken hükümet neredeydi. neden sorumluklar bulunmadı?
aaaaa kim cesaret edebilir evet otobüsüne güldürmeyin.yada ağzımız varken başka yerimizlemi gülsek neeee
bütün iktidar düşmanları myneti mesken tutumuş barınacak başka yer bulamıyorlar herhalde
YALANINIZ YERİN DİBİNE BATSIN aktrolar İNADINA HAYIR HAYIR HAYIR
Diğer Haberler