Metiner'den 'Anıtkabir yıkılmalıdır' sözleriyle ilgili flaş açıklama

AKP'li vekil Mehmet Metiner, sosyal medyada dolaşan "Anıtkabir yıkılmalıdır" dediğiyle ilgili iddialara çok sert karşı çıktı. Metiner, 'Yaşadıklarım Allah’ın bir lütfu. Siyasi beklenti içinde konuşan biri değilim yüreğimin sesiyle konuşan biriyim. Atatürk ile ilgili bir alıp vermediğim yok, bir düşmanlığım da yok. Sosyal medyada dolaşan "Anıtkabir yıkılmalıdır" dediğimi iddia edenleri ispata davet ediyorum' dedi.

Metiner'den 'Anıtkabir yıkılmalıdır' sözleriyle ilgili flaş açıklama

Ak Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, sosyal medyada dolaşan "Anıtkabir yıkılmalıdır" dediğiyle ilgili iddialara cevap verdi. Metiner, '"Anıtkabir yıkılmalıdır" dediğimi iddia edenleri ispata davet ediyorum. Böyle bir lafım yok' dedi.

'ANITKABİR YIKILMALIDIR' DEDİ Mİ?

Ak Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, CRI Türk’te gündeme ilişkin soruları cevaplandırdı. Metiner, sosyal medyada çok konuşulan 'Anıtkabir yıkılmalıdır' dediğiyle ilgili iddialara sert tepki gösterdi.

"SADECE FETÖ’CÜLERİN DEĞİL, BU ÜLKEYE İHANET İÇİNDE OLANLARIN DA KÖKÜNÜ KURUTACAĞIZ"

Metiner, 'Yaşadıklarım Allah’ın bir lütfu. Siyasi beklenti içinde konuşan biri değilim yüreğimin sesiyle konuşan biriyim. Atatürk ile ilgili bir alıp vermediğim yok, bir düşmanlığım da yok. Sosyal medyada dolaşan "Anıtkabir yıkılmalıdır" dediğimi iddia edenleri ispata davet ediyorum. Böyle bir lafım yok. Sadece FETÖ’cüleri değil, bu ülkeye ihanet içinde olanlarında kökünü kurutacağız' dedi.

"RECEP TAYYİP ERDOĞAN'A NOBEL BARIŞ ÖDÜLÜ VERİLMELİ”

Mehmet Metiner, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Suriye politikasında mültecilere gösterdiği insani yaklaşımı ile ilgili Nobel Barış Ödülü alması gerekmez mi? sorusuna, "Recep Tayyip Erdoğan'ın barışçıl politikası ile milyonlarca mülteciyi ülkemizde ağırladık. Bunu herhangi bir Avrupa ülkesinin lideri yapmış olsa idi o ülke liderineNobel Barış Ödülü verilirdi” cevabını verdi.

"REFERANDUM BİTTİ. MİLLİ İRADE TECELLİ ETTİ"

Metiner, Evet'e saygı duymayanların demokrasiye saygılarının olmadığını belirterek, "Referandum bitti. Milli irade tecelli etti ama hala Türkiye'yi referandum sürecinde tutmak isteyen siyasi partiler ve çevreler var. Bunlar ülkeye kötülük yapıyor. Ben 15 Temmuz'da kendini ölmüş sayan bir insanım. Yaşadıklarım Allah'ın bir lütfu. Siyasi beklenti içinde konuşan biri değilim yüreğimin sesiyle konuşan biriyim.Atatürk ile ilgili bir alıp vermediğim yok, bir düşmanlığım da yok. Sosyal medyada dolaşan "Anıtkabir yıkılmalıdır" dediğimi iddia edenleri ispata davet ediyorum. Böyle bir lafım yok. Sadece FETÖ'cüleri değil, bu ülkeye ihanet içinde olanlarında kökünü kurutacağız. CHP Avrupa Konseyinde bu ülkeye yaraşır bir tutum sergiledi. Amerika'da Trump'ın kıl payı seçimi aldığı biliniyor ama kimse Trump'ın meşrutiyetini tartışmıyor. Fransa'da Cumhurbaşkanı adaylarından yüzde 20 civarında oy alanlar. İkinci tura kaldı. Demek Kılıçdaroğlu Fransa'da yaşıyor olsa ikinci turda seçilen Cumhurbaşkanını gayrimeşru ilan eder. Keşke Zeki Müren'in dediği gibi sevgi toplumuna dönüşebilsek. Farklılıklar olabilir, olmalı da. Bu bizim zenginliğimiz ama birlikte Türkiye olduğumuzu unutmamalıyız. Birbirimizi sevmeliyiz, saymalıyız. Demokratik tepki doğaldır ama tahammülsüzlüğün nefreti üzerinde oturan bir tepki demokratik tepki değildir. AKPM'nin kararı siyasi bir operasyondur. Biz bu kararı asla tanımıyoruz. Dünyanın hiçbir yerinde anayasalar toplumun bütünü tarafından kabul edilmemiştir. 1 Mayıs'ı resmî tatil eden Ak Parti iktidarıdır. Dostluğa ve bahara yakışır bir şekilde kutlamalar yapılmasını gerektiğine inanıyorum" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 123 yorum
sen kimsinki ATATÜRK İLE ALIP VERECEĞİN OLSUN
@sercanbiyikli yoklama çekiyorlar herhalde bakalım halk tepki verecek mi diye.Planları arasında yok değildir yani.
@sercanbiyikli ulan mal adam böyle birşey yok diyor sen okurken nereni kullanıyorsun
Putperest olmaya gerek yok! Her ikisi de siyaset adamı.
@sercanbiyikli 2 side bir kul kardeşim kimsin ki diye büyütme
CHP NİN İŞİ BU YALAN DOLAN İFTİRA. ATATÜRK Ü KULLANARAK BİR TEPKİ OLUŞTURMAK İSTİYORALR
gözlük kullanıyorsan siliver bunlar gibi pislenmiştir gözlerin görmüyorsa göz doktoruna gid sen ne düşünürsün bilmem ama ama bunlar kraldan fazla kralcılar herşeyi görmedik, duymadık aldandık derler ?
@emre877 Maaşlı troller heryerde bakın adamın yorumunu durmadan dislike ediyorlar.
@emre877 her şeye chp.yi karıştırmak da sizin işiniz..senin gibi düşünenler acaba chp. sizinle bir teşrik-i mesai mi yaptı da böyle her şeyin altında onun adını arıyorsunuz?
@emre877 " Bukalemun" gibi millet vekilliniz var Tayyip önce düşmanıydı, dost oldu fetö dostuydu, düşman oldu. Kabahat onda değil "Evet" verip hala güvenenlerde parti olarak sizi pişman edeceklerine eminim.
chpli hırboların uydurması işte. korkmayın kabeniz yıkılmaz töbe töbe ya
Karaçocuk musun ? Nesin ! Ne çocuğu olduğunu sormayacağım.. ama haddini bil !
Sizin saltanat kabeniz ver tabi tapın tapın...Tövbe tövbe de değil...
@karacocuk0001 Ülkenin kurucusuna saygı ve minnet gösteriyoruz ve siz beyinsizler bunu tapınma anlıyorsunuz. Merak etmeyin bizimki sadece saf sevgi , sizinki gibi 2 makaranaya 1 kömüre satılan sevgi ve şeref değil .
@r.etkar ne çocuğu olacak senin bildiğin çocuk.
@karacocuk0001 ÖKÜZ OĞLU ÖKÜZ BAŞINA CHP KADAR TAŞ DÜŞSÜN SİZİN İNŞALLAH.. DEMİŞTİR EMİNİM ŞİMDİ KIVIRIYOR HERZAMANKİ APK İŞTE.. MESELA SEÇİM BİTTİ NE DEDİ BİNALİ YILDIRIM KURULTAY YOK DEDİ NOLDU HEMEN MAYISTA OLAGAN KURULTAAY YAPILIYOR BENMİ DEDİM MAL SENİİ....İYİ OKUYUN İYİ NE SÖYLEENİYOR NE YAPILIYOR ONDAN SONRA ÇAMUR ATIN ..HOŞ SİZLER SEVERSİNİZ ÇAMUR ATMAYI İŞİNİZ ÇÜNKÜ.....
helal olsun, çok güzel cevap olmuş. ellerine sağlık, laf cuk oturmuş.
Kişiliğinle ilgili bir detay, Dengir Mir Mehmet bey söylüyor ! 15 milyonluk dükkanı istanbulda nasıl aldın mesela ? Çocuğuna ilaç alacak paran yokken hemde ! Tabi bunlar beyfendinin iddiaları çıkıp yalanlamadınız da !
Bu adamdan beklenir. Demiştir inanıyorum, çok küstah bir şahsiyet. Tam bir Türk ve Atatürk düşmanı...
Yezid ile Hz. Hüseyin'in savaşında, "Yezidin yanında taraf olurum" diyen birinden herşey beklenir. Böyle böyle alıştırıyorlar milleti. Konuşturmaya çalıştıkları konuya bak. Her kim buna niyetlenirse Allah onu bildiği gibi yapsın.
@erhanerdogan60 bunların amacı belli,dedelerini yendiklerimizin torunları bunlar..bu torunlarla savaş devam ediyor,ya istiklal ya ölüm...ne mutlu türküm diyene....
AVRUPA YA KADAR HALKINI ŞİKAYET EDEN CHP ŞİMDİ ATATÜRK DEN PRİM YAPMAYA ÇALIŞIYOR. BUGÜN SEÇİM OLSA % 20 BİLE ALAMAZ.
@babasultan_64 türk milletinin hakkı yenilirse tabiki şikayet edecek
@babasultan_64 reyis kaç deva türkiye cumhuriyetini avrupaya şikayet etti bilgisiz cahil apdullah gül kaç defa şikayetetti bilgin varmı cahil herif şu an olmaması gereken yerde meclis başkanı olarak duran şahıs kaç defa avrupalı hiristiyanlara şikayet etti bilgin varmı cahil herif sadece aklınızda chp var size ne yaptıysa artık
@babasultan_64 istersen olsun bi seçimde görelim kim ne kadr alıyor
Senin feriştahın gelse orayı yıkamaz dünün hdplisi bugünün akplisi
@omeroz Malsın tam bir malsın hemde.
chp yonetim kurullarında gorev yapan ressam bedrı baykam .muslumanları kast ederek onların kabesi varsa bizim anıt kabrimz var onların kuranı varsa bizim nutkumuz var onların peyganberi varsa bizimde ataturkumuz var demişti ve bunu chp lideri deniz baykam tekzip etmemişti.korkmayın dinizizde kiliselere havralara puthanelere artık dokunulmuyacaktır cunk din tamam olmuştur dye efend miz soylemiştir.rahat olun putlarınıza kabenize dokunulmuyacak
@tugbaa_34 be mall oğlu malll sen atatürkçülüük nedir atatürk kimdir bilir misin?gerizekalı biz ona tapmıyoruz biz ona sadece minnet borcluyuz önderimiz o kurucumuz o anladın mı?anıtkabir e gidip mum yakıp veya el açıp bozuk para atıp dilekte bulunmuyor sallak biz ALLAH A İNANIRIZ VE O PEYGAMBERLERİNİ SON OLARAK GÖNDERİLEN HZ MUHAMMED E ondan sonra başka kimse yoktur gelmeyecektir.ok
BU SÖZÜ SÖYLEYEN KİŞİNİN KANININ KONTROL EDİLMESİ LAZIM.
@easlar İşte onu ortaya atan hükümet karşıtları sizin taraf yani
dememiştir.
bu adam kendini nimetten mi sayıyor bu adam kaale bile alınmaz
@e5656 senin ic Nde aynini soylemek isterdik ama adam degilsin
seni vekilliğe layık görenlere yazıklar olsun boş vekil
Nobel "düşman kazanma" ödülü acaba kime verilmeli????
Akp yi Sevmem Ama Akp Yaşamak İstiyorsa Bunun Sesini Kısmalı Çok Çıkıyo Sesi
Bunuda adam ettiler ya aferin size
yalan haber. akp de böyle bir şeyi kuzu dan başka kimse söylemez. bi daha ki seçimde vekil seçilmek için türlü şaklabanlıkları yaparlar ama bu kadarını yapmazlar diye düşünüyorum (kuzu hariç)
TÜM DÜNYANIN SAYĞI DUYDUĞU BİR LİDER OLANA ATATÜRK'ÜN MEZARI OLAN ANITKABİRİ YIKMAK YIKILMASINI BİLE TELAFUZ ETMEK VATAN HAİNLİĞİNİN BİLE ÖTESİNDEOİD BUNADA KİMSENİN GÜCÜ YETMEZ BU MİLLET EVET VEYA HAYIR DA VERSEDE ATASINA HERZAMAN SAHİP ÇIKMIŞTIR YIKACAKLARADA HADDİNİ BİLDİRİR HER ZAMAN
Söylendiği ifade edilen sözle, sözü söylediği ifade edilen kişinin karakteri oldukça uyumludur. Siz onun böyle bir söz söylemedim dediğine inanmayın!
Atatürk seni görse birtane tokat atardı
KEDİDİR KEDİ
Ali bizim şahımız kabe kıblegahımız
@denizmacit_2017 DEDİĞİN DOĞRU AMA KONU O DEĞİL.
BAŞKA İŞ KALMADIMI
Güven Özveri Tecrübe İSTER ..
BU CHP YÜZÜNDEN ATATÜRK E OLAN SAYGIM KAYBOLACAK GİBİ.
gücü yeten dener karşılığını da misliyle alır...
ısındırma hareketleri bunlar nabız yoklama troller piyasayı deniyor çok sürmez 2023 e kadar bi çevre düzenleme ile yaparlar
@asi_gobel_1995 ne ısındırması hangi kafayı yaşıyonuz ne içiyonuz korkmayın senin yaşın ufak bilmezsin Tayyip Erdoğan belediye başkanı olduğunda da korku salmıştı birileri ama ne oldu İstanbul u adam etti sonra Türkiye yi sıra AVRUPADA
bu adam kim Allah aşkına...bir insan bu kadar mı itici olur...söylediklerini ciddiye bile almıyorum..zavallı Adıyamanlı
Madem öyle iktidar ve yandaşlarıda hırsız olmadıklarını ispat etsinler!!!
BİRAZ ACI GELECEK AMA 15 TEMMUZ VE 16 NİSAN DA ZATEN YIKILDI:)
bir lafa bakarım laf mı diye,birde adama bakarım adam mı diye,
hala chp ye laf eden zıhnıyet var bu konuda bıle. adam demısse degıgı ortada demedı ıse de ortada. ne alaka chp kadar basına tas dussun. ATATÜRK sacece CHP nın degıl ulkemızın kurucusudur.
@mertttmerttt Atam kalksa gelce chpye mühür vuru ne anlatıyosun sen
Ataturk benim peygarimdir sen kime laf uzatiyosun..
DİYELİM Kİ ÖYLE BİŞİ SÖYLEMİŞ! HANİ DÜŞÜNCE ÖZGÜRLÜĞÜ VARDI. DÜŞÜNCELER SADECE VATANI KÖTÜLEMEK Mİ? NERDE O DEMOKRATLAR NEDEN ADAM DÜŞÜNCESİNİ SÖYLEMİŞ DİYEMİYORLAR?
@pasif_ibo_1970 hadi YA MADEM DÜŞÜNCE ÖZGÜRLÜĞÜ VARDA O KADAR GAZETECİ NİYE İÇERDE HA NİYE.. SİZE GELİNCEMİ ÖZGÜRLÜK OLUYOR HA HERKESE OLMALI O ZAMAN??
İSTERSEN Bİ DENE BAK GÖR NE OLUYOR....
Bu herif kendini ne sanıyor acaba? Kendine gel! Böyle birşeye senin ve senin gibi düşünebilenlerin güçleri sonsuza dek yetmez.
başımıza fetö yü bela eden de suriye politikasını bela edende hükümettir bir de Nobel barış ödülü istiyorlar oldu hemen
Bu adam kadar yalaka bir insan görmedim....
CHP nin komplosu asıl AtAtürk sevmeyen onlar deyyuslar Menderes zamanı meyhanede n aldıkları insan lara sarık giydirip ATATURKE KUFUR ettirdiler sonra ışte yobazlar ATATURKE KUFUR ediyor DEDILER adnan Menderes bunun önüne geçebilmek için 5816 atatürkü koruma kanunu cikardi
Senin yüzünü gördüğüm an midem bulanıyor ?, Yazık ülkeme yazık , senin gibiler milletvekili oluyor,Sana yazıklar olsun,ezik .
yüreği olan varsa bir tek taşına dokansın da görelim
Diğer Haberler