Canan Karatay'dan 'bal' uyarısı

Ünlü Prof. Dr. Canan Karatay, “Ömrünüzün kısalmasını istemiyorsanız kesinlikle bal yemeyin” diyerek bal tüketimine karşı ısrarını sürdürdü.

Canan Karatay'dan 'bal' uyarısı

TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen 2.Karadeniz Kitap Fuarı’na Kalp ve İç Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay da katıldı. Fuarda “Yaşam Boyu Sağlık” isimli söyleşi yapan Prof. Dr. Canan Karatay, uzun ömürlü yaşamanın sırlarını anlattı. Karatay, “Uzun ve sağlıklı yaşamak için, yağ çeşitlerine dikkat etmemiz gerekir. Doğada bulunan 2 türlü yağ çok tehlikelidir: Bu yağların ilki trigliserit adındaki yağlardır. Trigliserit yağlar arasında en tehlikeli olandır. Bir diğeri ise trans yağdır. Kanser de dahil olmak üzere bütün hastalıkların başı trans yağlardır. Vatandaşlar hasta olmamak için bu yağ türlerine dikkat etmelidir” dedi.

Ekmek tüketimi konusunda önemli açıklamalarda bulunan ünlü Dr. Canan Karatay, “Un haline gelmiş ve işlenmiş bütün ekmekler vücuda şeker olarak girer. Kepek ekmeği ile normal buğday ekmeği arasında hiçbir fark yoktur. Ekmek tüketimi ülkemizde oldukça fazla. Hastalıkları tetikleyen bir unsurunda ekmek olduğunu söyleyebiliriz. Ekmek tüketiminin en aza indirilmesi için vatandaşlar çaba göstermelidir. Ekmek azalırsa Alzheimer hastalığına yakalanma riski de azalır. Mümkün olduğu kadar ekmek tüketilmemesi gerekir” ifadelerini kullandı.

İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 15 yorum
SAYIN VATANDASLAR. BIR ULKUCU OLARAK. BU PARTI MESELESI DEĞİL. ULKEMIZIN GELECEĞİ BIR KISININ INSIYATIFINE BIRAKILAMAZ. USTELIK YARGIYI VE MECLISI ISTEDIĞI ZAMAN FESH ETME YETKISI VERILIYOR. ÇOK BUYUK RISK TASIR BU. INSAN AILESINI BILE TEK BASINA YONETEMIYOR BU DEVIRDE. AYRICADA 18 YASINDA MILLETVEKILI NE DEMEK YAHU. DAHA ÇOCUK. GUVENIPTE EVLENDIREMEZSIN BILE. 20 YASINDA 15 MILYAR MAASLA EMEKLI. USTELIK HIÇBIR ETKINLIĞI OLMAYAN BU MILLETVEKILLERININ SAYISI ARTIRILIYOR.600 OLUYOR. YANI TAM ARPALIK OLUYOR. ONUN IÇIN. LUTFEN AKLI SELIM OLALIM. HAYIR ...HAHYIR..HAYIR..,,,,,,,,,,,,,,
Sayın Karatay, bu milletin öz be öz evlatları kuru soğana muhtaç edilmiş. İnsanlar yemek bulamadıklarından karınlarını ekmekle doyurur olmuş. Siz neden bahsediyorsunuz.
@nafiyesugec olurya fakirinde bal yiyeceği günler olursa diye diyo
Alakaya çay demle ne ilgisi var konuyla bu açıklşamanın
katiliyorum katiliyorum uskudar 2016 senide kutluyorum bunu anlayamayacak kadar kucuk beyinliler varda
Dunya tip ilminde bal önemli yer tutuyor amerika bal ustune bircok arastirma var. Arastirmaya gore sadece bal ile su icersen yillarca yasayabilirsin. Bu hangi test sonuclarina dayanarak konusuyor.
Rejim değişecek (Rejim değil, sistem değişecek, halkın seçtiği isim direkt olarak icra makamı haline gelecek) - TBMM ikinci sınıf bir meclis olacak (TBMM'nin saygınlığı daha da artacak. TBMM yasama görevini yerine getirirken, Cumhurbaşkanı ise yürütme görevini yapacak. Böylece güçler ayrılığı ilkesi daha da pekiştirilecek.)
- Cumhurbaşkanı Meclis'i feshedecek (Doğrusu: Cumhurbaşkanı Meclis'i feshederse kendisini de otomatik olarak feshetmiş oluyor). - Tek adamlık, diktatörlük gelecek (Yeni sistemle yürütmenin başı olan cumhurbaşkanı direkt olarak halka karşı sorumlu tutulacak. Hali hazırda sadece vatana ihanetten yargılanabilen cumhurbaşkanı, yeni sistemde diğer suçlardan da yargılanabilecek.) - Yargı bağımsızlığı elden gidecek (Yargı bağımsızlığı ifadesinin yanı sıra ilk kez anayasaya "yargı tarafsızdır" ifadesi de ekleniyor)
Kuranda yeri var bal şifadır diye
Böylelerinin Sözünü Dinleyen Kaldımı Artık : )))
Bu kadının piyasası bitti direnmeye çalışıyor
Bu doktorun söylediği herşey doğru.Ekmeğin unun şekerin zararlı olduğunu tum dunya biliyor.Tabi turkiyenin uçkağıt sisteminde surekli yalanlar söylendiğinden tepki çekiyor.balın şekerden farkı yoktur .Şeker zararlı diyince kimsenin sesi çıkmıyor bal deyince herkes itiraz ediyor.biraz duşunun herşeyi anlarsınız.
Kuran da ayet var.balda şifa var diyor.ben canan a mı inanayım Kuranamı inanayım.
BAL ENERJİ KAYNAĞIDIR BAL GENÇLİKTİR BAL GENÇ KALMAMIZI SAĞLAR BAL DİNÇ KALMAMIZI SAĞLAR BAL YİYEN HASTALAR ŞİFA BULUR BAL YEMEYEN ERKEN YAŞLANIR BAL YEMEYEN DERMANSIZ KALIR BAL'A ZENCEFİL KATIP YERSEN BAL'A ZERDEÇAL KATIP YERSEN ŞİFASI ARTAR KIZARTILMIŞ EKMEĞE SÜRÜLÜP YENEN TEREYAĞLI BAL KEYİF VERİR
kadın doğru diyor sahte ballara laf ediyor anlaya ama bizim millete anlamak yoktur kendi düşüncesi ne ise o doğrudur sadece onu anlar
Diğer Haberler