CHP'de İlhan Cihaner kavgası! İlhan Cihaner 24 Haziran seçimlerinde aday gösterilecek mi?

Seçimlere günler kala, CHP’de kulis savaşları da sürüyor. CHP'de İstanbul Milletvekili İlhan Cihaner'in bir daha aday gösterilip gösterilmeyeceği ise oldukça merak ediliyor.

CHP'de İlhan Cihaner kavgası! İlhan Cihaner 24 Haziran seçimlerinde aday gösterilecek mi?

CHP, 24 Haziran erken seçimleri için yapılan 2 bin 319 aday adayı başvurusunu 20 Mayıs günü gerçekleşecek Parti Meclisi toplantısında netleştirecek. CHP, hem seçim bildirgesini hem de adaylarını 24 Mayıs'ta ATO Congresium'da yapılacak törenle açıklayacak.

KULİS SAVAŞLARI

Seçimlere günler kala, CHP’de kulis savaşları da sürüyor.

Parti kulislerinden edinilen bilgilere göre; CHP İstanbul Milletvekili İlhan Cihaner’in bir daha aday gösterilmemesi için bir grup, CHP Genel Merkezi’nde çalışma yürütüyor.

BEŞİKTAŞ RAPORU

Cihaner’in CHP İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke ile birlikte oluşturduğu Gelecek için Biz grubuyla birlikte, partinin bazı siyasetlerini eleştirmesi, Cihaner’in aday olmaması için çalışan grubun dayanak noktalarından biri.

Genel Merkez'le görüşen isimler, Cihaner’in Beşiktaş Belediyesi hakkında hazırladığı raporu gündeme getirdi ve belediyeye düzenlenen operasyonu hatırlattılar. Ve Cihaner'in aday yapılmamasını istediler.

İYİ PARTİ'YE GEÇEN 15 VEKİL HAKKINDA NE DEMİŞTİ?

sürpriz bir gelişmeyle, İYİ Parti'nin seçimlere katılabilmesi için 15 CHP'li milletvekili istifa edip İYİ Parti'ye geçmişti.

İYİ Parti'nin grup kurarak seçime girmesi sağlamayı amaçlayan bu adıma ilişkin tweet atan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili İlhan Cihaner, Twitter'dan 'ÖDP, TKP ve DSP için de 20’şer vekil isteriz!' demişti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 17 yorum
CHP çok demokrat bir parti dir tek adamın dediği olmaz en basit örneği bu eleştiren ya kovulur ya da ince de olduğu gibi kazanamayacağı garanti bir seçime aday yapılıp pasifize edilir
@tahsin.ozkara bir CHP'li olarak muhalefetle birlik ve beraberliği sağlamak için köprü vazifesi gören bu 15 vekili eleştiren her kimse bu CHP çatısı altında yer alamaz Helal olsun sayın Kılıçdaroğlu'na yürekten kutluyorum Çünkü bunu eleştiren insan olamaz bırak partiye milletvekili insan olamaz
seçimden sonra İnce kalıyormu pasifize mi ediliyor görelim bakalım. Laf ebeliği yapıyosun. Tek adamlık en küçük eleştiriye tahammülü kalmadığında 15-20 yıllık belediye baikanlarını başbakanlarını istifaya zorlamaktır
Tek adamlık demokratlık kendine rakip olanı genel başkan seçildikten sonra kucaklamak değil 15-20 yıllık belediye başkanlarını, başbakanlarını istifaya zorlamaktır
Parti goruslerine katilmamak ayri bir seydir Bunu alay eder gibi soylemek ayri birsey Gosterilmemeli
Ne oldum delisi olmamak lazım.İlhan Cihaner uğradığı bunca haksızlıktan sonra FETO ile savaşacak yerde,CHP içerisinde çatlak yaparak sızıntı yapmaya çalıştı.
bu adamın aslında CHP de olması bile yanlış! işin doğrusu hangi yolu takip ettiği meçhul...
doğru söylemiş
CHP de hiç milletvekili olmaması gerekenlerin 1. si Deniz Baykal' dır. Eğer kendini idare etmekten aciz kalmış bu adam, abidik gubidik usullerle aday gösterilir ise; bu ülkede 5 yaşındaki çocuklar dahil herkes aday olabilmelidir.
Tipi çok itici toplum işte bu benden deyip oy vermez aday falan yapmayın böylelerini.
""Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili İlhan Cihaner, Twitter'dan 'ÖDP, TKP ve DSP için de 20’şer vekil isteriz!'"" demişti. işte bu doğru söze söylenecek söz yok.
chp nerede hülle oradadır. zatende iktidara gelipte türkiyeyi yönetebilecek elemanları bile yok hepside birbirini çekemiyorlar öne geçmeye çalışanlarada çelme takılyor.çünkü parti içinde birlik beraberlik yok.
partinin kararları bir günde aldığını sanmıyorum, buradan çıkan sonuç cihaner kendini parti kararının üzerinde görüyor, bu yanlış bir tutumdur, demokrasilerde farklı görüşler olabilir lakin kendini liderinden üstün görüp tepeden bakıyorsan orada bir yanlış var demektir.
göstermeyin göstermeyin nasılsa eskiden baykal zamanında olduğu gibi mecliste olalım amman yöneten olmayalım sadece eveyip geveleyelim moduna girin .sadece üst yönetime itaat edecek sadece evet veya hayır diye parmak kaldıracak kişi lazım chp ye sanırım.baykalı aday göstereceksiniz amma genç dinamik mücadele edip çalışacakları aday yapmayacaksınız pes doğrusu artık zaten chp baykalı aday göstersin oy vermeyeceğim eğer yine göstermeyipte cihaner gibi böke gibileri aday yapmazsanız vatandaş olarak chp ye hayır diyorum.kılıçdaroğlu çevrene bak yanlış yapma akp ye hizmet etme.
Parti disiplinini bozan kişiden partiye fayda gelmez.... Demokrasi oyunun kurallara göre oynanmasıdır. Kötü faul yapan oyuncu dahi oyundan atılır. Kırmızı kartı güle güle kullansın. Yakında nerenin köstebeği olduğu anlaşılır.
İlhan Cihaner uyumsuz bir insan
Yazıktır gösterin adamcazı en azından Atatürkçü oluşu yeter...
Diğer Haberler