Aracına bomba koyulduğunu söyleyen şahıs polisi alarma geçirdi

Konya'da Facebook'ta tanıştığı ve kadın olarak bildiği kişinin verdiği adrese buluşmaya giden Bilal Serin, otomobilinden inerek mahallede adresi aramaya başladı. Bu sırada Serin'in yazıştığı kişi, "Otomobiline binme bomba koyduk. Kapıyı açarsan patlarsın" mesajı yazması üzerine polise haber verdi. Çevre güvenliği alan ve sokağı boşaltan polis otomobili kontrollü olarak patlattı. Otomobilde bombaya rastlanmadı.

Olay, Meram ilçesi Telafer Mahallesinde meydana geldi. Facebook'ta kadın sandığı takma adı Eymen olan bir kişiyle tanışıp yazışmaya başlayan Bilal Serin, buluşmak için konuştuğu kişinin verdiği adrese arkadaşından emanet aldığı 42 J 7913 plakalı otomobille gitti.

"OTOMOBİLİNE BOMBA KOYDUK..."

Yazıştığı kişinin otomobilden inmesini söylemesi üzerine, Bilal Serin araçtan inip uzaklaştı. Bu sırada "Otomobiline binme bomba koyduk. Kapıyı açarsan patlarsın" kendisine gelen mesaj üzerine paniğe kapılan Serin, durumu polise bildirdi.

İhbarı alan polis mahallenin giriş ve çıkışlarını kapattı. Otomobilin yanında bulunan evdekiler tahliye edildi, itfaiye ve 112 Acil Sağlık görevlileri çağırıldı. Polis çevre güvenliği alarak otomobilin bulunduğu bölgeye kimseyi yaklaştırmadı.

Bomba imha uzmanı otomobilin bagaj bölümüne yerleştirdiği fünyeyi patlattı. Patlatmanın ardından otomobilde yapılan incelemede bomba ya da herhangi bir düzeneğe rastlanmadı.

İtfaiye ekipleri de LPG'li olan otomobilin yakıt tankının bağlantılarını kapattı. (İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
sabah sabah karnım ağrıdı gülmekten ?????? ?'?
iyi kafa yapmislar salakla yılın malı oldu gençlerin isidir akıl yasta deyil basta diye bosa dememişler
Fünye arabayı bu hale getirmiş demek ki bomba olsa bu araba gerçekten kuş olup uçacakmış. Şu kuş serisi arabaları hurdaya çıkarın artık arkadaş incecik sac bunlar ölüm makinesi ya.
bir sey uğruna tüm emniyet ayağa kaldirdik yani
sabah sabah karnım ağrıdı gülmekten
ne emellerle gitti kim bilir SIĞIR :))) emanet arabayı da patlatmışlar bir de onu öder şimdi
en son gelen ramazan davulcusu ile ahali süper ya D:
E BU BEL ALTI MESELESİ KOLAY MI BEDELİ BU DÜNYA DA BU İSE SİZ VARIN DÜŞÜNÜN ÖBÜR TARAFI
Diğer Haberler