Definecilerin öldürdüğü polis eşinden çarpıcı iddialar

’Silahla şaka yaparken öldürüldüğü’ belirtilen polis memuru Mithat Erdal’ın eşi Sibel Ertürk'ten çok çarpıcı iddialar geldi

Mersin’in Tarsus İlçesi’nde 4 yıl önce, ’Silahla şaka yaparken öldürüldüğü’ belirtilen polis memuru Mithat Erdal’ın eşi Sibel Ertürk, eşinin define avcılarının içine ’görevli’ olarak sızdığını, kimliği ortaya çıkınca da infaz edildiğini iddia ederek ’şehit’ sayılmasını istedi.

4 yıl önce silahla şaka yaparken öldürüldüğü ileri sürülen polis memuru Mithat Erdal’ın cinaayet sanığı Hüseyin Yasak, yargılandığı Tarsus 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nce 25 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Eşinin, o dönem Tarsus Emniyet Müdürü olan ve FETÖ soruşturması kapsamında tutuklu bulunan Yaşar Aksoy tarafından görevlendirildiğini ve define avcılarını yakalamak için içlerine sızdığını ileri süren 2 çocuk annesi Sibel Erdal, kimliği ortaya çıkınca da çete tarafından infaz edildiğini iddia etti.

ESRARENGİZ KAZI İLE BAĞLANTILI

O dönem araştırılan define soruşturmasının bugün Tarsus 82 Evler Mahallesi’nde, gecekondu türündeki bir evde Özel Harekat polisleri gözetiminde sürdürülen esrarengiz kazıyla bağlantılı olduğunu da savunan Sibel Erdal şöyle dedi:

"Şakalaşırken vurulduğu kayıtlara geçince, şehit sayılmadı. Cinayet sanığı 25 yıl hapis cezasına çarptırılıp dosya kapatıldı. Oysa, eski müdür Yaşar Aksoy’un bilgisi dahilinde define avcılarının içine sızmıştı. Kimliği deşifre olunca infaz edildi. Definecilerle yaptığı onlarca telefon konuşması ortaya çıktı. Polis olduğu öğrenilince susturulan eşime şehitlik hakkının teslim edilmesini istiyoruz." (DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
BENCE KADIN HAKLI DÜŞÜNÜYOR.
Kazaylada olsa oldurulmus adam tabiki sehittir
Nice eften-püften hadiselerde ŞHEİT SAYILANLAR paraya boğulurken gerçek görev şehitleri ise maalesef katledildiği ile kalıyor.Yakınları ise mağdur oluyor.
Devletimiz büyüktür bu mağduriyeti biran önce giderecektir. İnşallah bu haber yetkililere biran önce ulaşır.
Define aramak örgüt suçu mu da, emniyet definecilerin arasına adam sızdırsın. Ayrıca eğer polis arkadaş görev yaparken görev için öldürüldü ise, emniyet zaten onu şehit saydırır... Emniyet kendi şehidini bilmiyor mu?
Diğer Haberler