Öldüresiye dövülüp fuhuşa zorlanan kadından haber var

Kırgızistan’dan garsonluk yapmak için geldiği Antalya’da fuhşa zorlanıp öldüresiye dövüldükten sonra yol kenarına atılan Kırgız 22 yaşındaki Malikan Nootieva, 58 gün sonra taburcu edildi.

Malikan Nootieva, 15 Kasım 2016’da Kırgızistan’dan Antalya’ya bir Kırgız arkadaşı aracılığıyla garsonluk yapmak için geldi. Arkadaşının tanıştırdığı S.Ç. adlı erkek tarafından para karşılığı M.Y.’ye pazarlanan Nootieva, fuhuş batağına sürüklenmek istemeyip direnince feci biçimde dövüldükten sonra Antalya- Korkuteli karayolu üzerine atıldı.

Gözaltına alınan S.Ç. ’fuhşa teşebbüs ve yer temin etmek’, M.Y. ise ’kasten adam öldürmeye teşebbüs’ suçundan tutuklandı.

3 KEZ BEYİN AMELİYATI GEÇİRDİ

Geçen 21 Aralık günü sürücüler tarafından yol kenarında yaralı halde fark edilen Malikan Nootieva, sağlık ekiplerince Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Hastanesi’ne götürülerek tedaviye alındı. Baş ve vücudunun çeşitli yerlerinde yara izleri, doku zedelenmesi ve ezik tespit edilen Malikan Nootieva, 3 kez beyin ameliyatı geçirdi.

58 GÜN SONRA TABURCU EDİLDİ

AÜ Hastanesi yoğun bakım servisinde 33 gün kalan Nootieva’nın tedavisine, Beyin Cerrahi Kliniği’ndeki odasında devam edildi. Kısıtlı kelimelerle konuşabilen Malikan Nootieva, 58 gün sonra taburcu edildi. Fizik tedavinin yanı sıra psikolojik tedavi de görmeye başlayan Malikan Nootieva, kendisine destek veren yardımseverlere ve hastane çalışanlarına öpücük göndererek teşekkür etti.

Malikan Nootieva’ya eşlik eden annesi Adila ve babası Raimbek Nootieva, kızlarının kısa zamanda ayağa kalkmasını ümit ettiklerini söyledi. Fizik tedaviye başlandığını anlatan Adila Nootieva, psikolojik olarak da sağlığına kavuşacağı günleri sabırsızlıkla beklediklerini söyledi.

Kızına giysi, tıbbi malzeme ve para yardımında bulunan Antalya Yardım Platformu yetkilerine de teşekkür eden Adila Nootieva, "Türk insanı bize çok yakın ilgi gösterdi. Bizleri mutlu ettiler. Yardımları için de ayrıca teşekkür etmek istiyoruz. Burada hiçbir sıkıntı yaşamadık. Tek sıkıntımız kızımızın yaşadığı talihsiz olay" dedi.

DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 10 yorum
evet müslüman ülkeyiz bir yüzümüz çok iyi diğer yüzümüz iğrenç tiksinç lanet...
@wolky_07 önceden laiktik şimdi müslüman olduk bu hale geldik araplaştırdılar bu ülkeyi
@cankaya61 Müslüman ülke idik, yıllar önce...
@aliekinci Ben Araplaşandan çok İngilizleşen bir nesil görüyorum ülkede, ayrıca Araplaşmak terimini senin nasıl tanımladığına bağlı. Nedir Araplaşmak?
@wolky_07 olayı senin gibi anlamak araplaşmak demek
bu kızcagızı kaçırıp fuhuş yaptırmaya çaılşan o ç larını yagsız kazıga oturtacaksın..
kürtlerin eline bir kadın düşerse yandı sonu bu ya satılır ya öldürülür
İnsan insandır kim olduğu dini ırkı düşüncesi önemlideğil insana değer verilmeli kadınlara şiddet bitmeli Allah bunları kahretsin
evet türklük iyice bitiyor ülkede yazık bunlar normal bir türkün yapacağı şeyler değil zorlamak güçsüz savunmasız bir kadına tecavüz darp delikanlı işi değil bu
Yabancı kadınlar bu ülkeye fuhuş için geliyor başka bir şey vardır şimid bana masal anlatmayın daha camide cıkmayan yabancı görmedim
Diğer Haberler