Şemsiyeyle kaçmak isteyen PKK'lılar bombardımanda öldü

7 bin güvenlik personeli, 17 helikopter ve çok sayıda zırhlı aracın katılımıyla devam eden operasyona F-16 savaş uçakları da destek verdi.

Diyarbakır'ın Lice ilçesi kırsalında devam eden operasyonda insansız hava aracına (İHA) yakalanmamak için şemsiye kullanan ve dere yatağından kaçmaya çalışan 4 PKK'lı terörist, F-16 savaş uçağı tarafından etkisiz hale getirildi.

Diyarbakır'ın Lice ilçesinin kuzeyi ile Bingöl'ün Genç ilçesi arasında kalan bölgedeki 18 köyde dün sokağa çıkma yasağı ilan edilmesinin ardından başlatılan geniş kapsamlı operasyon sürüyor.

7 bin güvenlik personeli, 17 helikopter ve çok sayıda zırhlı aracın katılımıyla devam eden operasyona dün F-16 savaş uçakları da destek verdi.

Bölgede, insansız hava araçlarına yakalanmamak için şemsiye kullanan ve dere yatağından kaçmaya çalışan 4 teröristi tespit eden savaş uçakları, teröristlerin bulunduğu alanı bombaladı. Bombardımanda 4 terörist de etkisiz hale getirildi.

(İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
Allah yar ve yardımcınız olsun aslanlar
YÜCE RABBİM GECE GÜNDÜZ HER SANİYE YANINIZDA KORUYUCU MELEKLERİNİ GÖREVLENDİRDİ DUALARIMIZLA YANINIZDAYIZ SONUNA KADAR
hergün biriniz bir gün hepiniz evetle daha güçlü türkiyeye
hani nerde şemsiyeli pkk lılar? video yok sadece poz veren askerler ve boş bir arazide patlatılan bir araba
Her kim bu mukaddes topraklara göz dikmiş canı cehenneme katli vaciptir..! Kılıçtaroglunu bitim kadar sevmem ama geçenlerde bir açıklama yapmıştı referandum yaklaşıyor yarın bir gün milliyetçi kararsız oylar için kandile bir kaç çıkartma yaparlar demişti..!
CHPKK BİTECEK ARKADASLAR KESİNLİKLE EVETTTTT DİYELİM CHPLİLER KUDURUYOR SONLARI GELDİ GÜÇLÜ TÜRKİYEMİZ İÇİN EVETTTTTT
Diğer Haberler