Zincirlendi, tecavüze uğradı, 'töre' diye peşine düştüler

İzmir’de ailesinin tedavi ettirmek yerine eve kapatıp zincirlediği şizofreni hastası A.A., bir fırsatını bulup kaçtı. Yolda kaçırılan ve defalarca tecavüze uğrayan genç kızı gelen ihbarlar kurtardı.

Zincirlendi, tecavüze uğradı, 'töre' diye peşine düştüler

Habertürk Gazetesi'nden Mehmet İnmez'in haberine göre, ailesiyle birlikte yıllar önce Güneydoğu’dan gittikleri İzmir’e yerleşen 22 yaşındaki şizofreni hastası A.A.’nın hayatını kâbusa çeviren olaylar zinciri aylar önce başladı. Ailesi, genç kızı ‘kendine ve başkasına zarar vermemesi için’ evin bir odasına kapatarak zincirle bağladı. A.A. 8 Eylül 2016’da kimse olmadığı sırada zincirlerden kurtulup evden kaçtı. Kızlarının kaçtığını fark eden aile polise başvurdu.

DEHŞET 2 GÜN SÜRDÜ

A.A. evlerinin yakınında ayağında zincirle yolda yürürken kamyon şoförlüğü yapan A.K. (54) ve T.S. (30) ile karşılaştı. Yardım etmek istediklerini söyleyen A.K. ve T.S., iddiaya göre genç kızı Çiğli’de bulunan evlerine götürerek tecavüz etti. Şüpheliler 2 gün boyunca zorla evde tuttukları A.A.’yı para karşılığı başka erkeklere de sattı. Günlerce tecavüze uğrayan genç kız, A.K. ile T.S.’nin evde olmadığı sırada pencereden bağırarak yardım istedi. Tek katlı evin önünden geçen emekli bir askerin ihbarıyla eve giden polis, genç kızı yarı baygın ve çıplak halde buldu. Suçlamaları reddeden A.K. ve T.S. tutuklandı.

‘ABİLERİ İNFAZ KARARI ALDI’

Polis, günlerce dehşet ve hastalığının üzerine bir de bunun travmasını yaşayan A.A.’yı ailesine teslim etmek istedi. Ancak aile üyelerinden biri, Güneydoğu’daki ağabeylerinin “Namusumuz kirlendi” diyerek ‘infaz’ kararı aldığını ve İzmir’e gelme planı yaptığını söyledi. A.A.’nın İzmir’de yaşayan hasta babası da bu karara karşı çıktığını belirterek, kızının koruma altına alınmasını istedi.

GİZLİ BİR YERE GÖTÜRÜLDÜ

Bu sırada devreye giren avukat Sibel Önder, koruma kararı çıkarılan A.A.’yı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın desteğiyle Adli Tıp Kurumu’na yönlendirdi. Travma yaşadığı ve ruh sağlığı bozulduğu tespit edilen genç kızın vücudunda üç ayrı sperm örneği bulundu. Tecavüz davasında sanıklarla yüzleşecek olan A.A., abilerinin ‘infaz’ kararı nedeniyle İzmir dışında gizli bir yere götürüldü.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 10 yorum
Törenize tüküreyim beyinsizler,kız kardeşinize infaz uygulayacağınza gidin tecavüz edenleri öldüründe göreyim.sizin namusunuzu kamyon şöförlüğü yapan kişiler kirletiyo masum yavrucağın hiç bir sucu yok.aklı s*kinde olanları infaz edin..bacınız deyil....
üzüldük.ama abilerinin davranışı adilik abilik değil.madem abisi olarak sahip çıkıyorsunuz hastalıktada bakımdada sahip çıksaydınızda muayene olsaydı zincirle yaşamak zorunda kalmazdı.şimdi abi oldunuz yazık
Kızcağıza abileri sahip çıkacağına infaz kararı vermiş ödlek herifler gidin tecavüz edenleri öldüründe görelim erkekliğinizi
Hasta bir kızcağıza tecavüz edecek kadar hayvandan aşağı yaratıkların olduğu bir ülkedeyiz ve o zaten akli ehliyeti olmayan korunması gereken şefkatle sarılınması gereken üstelik canlarının birparçası ;kızkardeşleri olan yavrucağıza , namus davası güdecek kadar zeka özürlü ağabeyler!!!aklın mantığın sözün vicdanın eridiği saatler.
Bu tecavüzcü karaktersizleri damatlar koğuşuna atımalı. Orada günlerce, hatta haftalarca hergün tecavüze uğramalılar. Abilerine gelince namuslarını sözde temizlemek için bacılarını öldürmek yerine bacılarına sahip çıkamadıkları için kendi kafalarına sıkmaları lazım. Gelelim o masumu zincire vuranlara... Onlara hiçbir şey demiyorum.
Adres aynı İzmir bu tür olayların hep yaşandığı yer İzmir
işte güneydoğulu zihniyeti...tedavi yok, zincirle - kapat bir odaya.....iyileştiremedikleri zavallı kızcağızın başına gelenlerden sonra da, töre kuralı, öldür.....bu kızı tedeviye götürmeyen ailenin her ferdi suçludur...topluma kazandırılabilecek bir genç kız, cehaletin ve vahşetin egemen olduğu güneydoğu gerzekliğinden dolayı kara toprağa girecek... Allah ıslah etsin....Allah rahmet eylesin...
düşünüyorum düşünüyorum diyecek yazacak birşey bulamıyorum insanlar nasıl bu kadar şeytandan beter olabiliyor.allah bin belalarını versin.
allah belasını versin törenizinde sizinde erkek görünümlü kahpeler şerefsizler gücünüz masum insana yeter ancak. erkekseniz bacınıza tecavüz edenleri öldürsenize yok sizde o delikanlılık. insanlı zaten yok. insan olsanız bacınızı tedavi ettirir köpek gibi zincirlemezsiniz. çok görmem pkk kafalılardan başka bişey beklenmez. sizlerin eli kanlı kendilerine müslüman diyen kafirler sürüsü ışıd dan farkınız yok.
Yani ülkemde yolda rastladığın sıradan insanların ahlak düzeyinin bu olması ihtimali yüksek. Benim gibi bir agnostik'e bile "tek yol İslam" dedirtiyorlar. Belanızı bulun.
Diğer Haberler