HABER

1 Mayıs kutlamasında 'pankart' gerilimi! Ortalık karıştı

Zonguldak'ta, 1 Mayıs'ı kutlamak için toplanan işçiler arasında 'pankart' gerilimi yaşandı. Maden İşçileri Sendikası'na (GMİS) bağlı madenciler, Eğitim-Sen üyelerinin pankart açmasına izin vermedi, kısa süreli arbede çıktı.

1 Mayıs kutlamasında 'pankart' gerilimi! Ortalık karıştı

Zonguldak'ta 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nde birçok sendika üyesi, İstasyon Caddesi'nde toplandı. Polisin geniş güvenlik önlemleri aldığı kentte sendika üyeleri, Madenci Anıtı'nın bulunduğu meydana alkış ve sloganlarla yürümeye başladı.

KORTEJİN YÜRÜMESİNE İZİN VERMEDİLER

Bu sırada Eğitim-Sen üyeleri, 'Bu kürsüde İstanbul Sözleşmesi'nin feshine alkış tutan faşist bir kadın var' pankartı ile Fevkani Köprüsü'nde durarak, arkalarındaki kortejin yürümesine izin vermedi.

1

SOSYAL MEDYA PAYLAŞIMINA TEPKİ

Sendika üyeleri, kürsüde programı sunan Gülhan Y.'nin daha önce sosyal medyadan İstanbul Sözleşmesi'nin feshini destekleyen paylaşımına tepki gösterdi.

3

Daha sonra kürsüye yaklaşarak pankartlarını açmak isteyen sendika üyeleri, GMİS üyesi madencilerin engeliyle karşılaştı.

2

ARBEDE ÇIKTI

Eğitim-Sen üyeleri ile madenciler arasında kısa süreli arbede çıktı. Sendika yöneticileri ve milletvekillerinin araya girmesi ile taraflar sakinleştirildi.

4

Bazı sendika üyeleri, madencilerin kadınlara karşı aldığı tavrı protesto ederek alanı terk etti.

5

(DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler