HABER

10 bin öğretmen yarın atanıyor

ANKARA(ANKA) - Milli Eğitim Bakanlığı 10 bin 324 sözleşmeli öğretmen atamasını yarın yapacak.

Milli Eğitim Bakanlığı, bakanlığa bağlı resmi eğitim kurumlarının öğretmen ihtiyacını karşılamak amacıyla 31 alandan toplam 10 bin 324 kontenjana, sözleşmeli öğretmen görevlendirecek.

Eğitim kurumu bazında yapılacak olan görevlendirmeler, yarın saat 10:00'da Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'in katılımıyla, Milli Eğitim Bakanlığı Başöğretmen Salonu'nda yapılacak.

Bakanlığın üst düzey bürokratları, öğretmen adayları ve ailelerinin de hazır bulunacağı söz konusu görevlendirmeler, bilgisayar ortamında gerçekleştirilecek.
Sözleşmeli öğretmen olarak görevlendirilenler, görevlendirildikleri eğitim kurumunun bağlı olduğu il milli eğitim müdürlüğünce kendilerine yapılacak yazılı tebligat süresi içinde başvurmaları durumunda, sözleşme imzalamak suretiyle göreve başlayabilecekler.

Görevlendirme sonuçları bakanlığın http://personel.meb.gov.tr adresinde yayınlanacak.

Görevlendirilen öğretmenlerin, adreslerine yapılacak tebligattan itibaren en geç 15 gün içinde görevlerine başlamaları gerekiyor. Tebligata rağmen süresi içinde göreve başlamayanların yerine, sırada bekleyen ve elektronik başvuru formunun 21'inci tercihinde, "Tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına sözleşmeli olarak görevlendirilmek istiyorum." seçeneğini tercih edenlerden, boş kalan pozisyonlar ölçüsünde, Bakanlıkça belirlenecek yoğun öğretmen ihtiyacı bulunan alanlardan daha sonra doğrudan eğitim kurumlarına görevlendirme yapılacak.

Göreve başlamayanlar ile belirli bir süre görev yapıp da ayrılanlar, ayrıldıkları tarihten itibaren bir yıl geçmeden yeniden sözleşmeli öğretmenliğe başvuruda bulunamayacaklar.

Sözleşmeli öğretmenlik için görevlendirilenler, göreve başlama tarihi itibarıyla bir yıl çalıştıktan sonra sağlık ve eş durumu özürleri nedeniyle yer değiştirme isteğinde bulunabilecekler.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön