HABER

10 yaşında, çocuklara yardım için kitap yazdı

LONDRA (İHA) - İngiltere'de yaşayan ve annesi Türk, babası ise Pakistanlı olan 10 yaşındaki Ömer Shahid, çocuklara yardım amacıyla kitap yazdı.

İngiltere'nin Oxford kentinde yaşayan Ömer, Çocukları Kurtarın isimli yardım kuruluşuna para toplamak amacıyla My Blue Life Saver (Mavi Renkli Yaşam Kurtarıcım) adlı bir kitap yazdı. Ömer'in annesi Rana, babası Rowena ile birlikte bu kitabı yazması için oğullarına ellerinden geldiğince destek olduklarını ve oğullarının bu başarısıyla gurur duyduklarını ifade etti.

Ömer, kitabını büyükannesini görmek için İzmir'e gittiğinde yazdığını söyledi. Ömer kitabında, İzmir'de bir su eğlence parkında tanıştığı
Yunus adlı arkadaşını anlatmış. Kitap yazmaktan oldukça zevk aldığını belirten Ömer, ikinci kitabına da başladığını ve yeni kitabının adının da Bob The Bully olacağını söyledi.

North Kidlington İlkokulu'nda okuyan Ömer'in kitabının Pakistan'da şimdiden bin 200 adet basıldığı öğrenildi. Kitabın yakın zamanda İngiltere'de de satışa sunulacağı ve elde gelirin Çocukları Kurtarın adlı yardım kuruluşuna bırakılacağı kaydedildi. Kitabın İngiltere'deki satış fiyatının 2 pound olacağı belirtildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön