12 günlük Başkent yürüyüşünü bitirdi

Emeklilikte yaş sınırına takılmasına tepki göstermek amacıyla Kayseri'den Ankara'ya yürüme eylemi başlatan Hasan Sağlam eylemi bitirdi.

Sağlam, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı önüne siyah çelenk bırakarak eylemini 12. gününde sonlandırdı.

1999 yılında yürürlüğe giren kanunla emeklilikte yaş sınırına takılan Hasan Sağlam adlı vatandaş, bu duruma tepki göstermek için Kayseri'den Ankara'ya başlattığı yürüyüşü tamamladı. Sağlam, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı önüne siyah çelenk bırakarak eylemini bitirdi.

Başkente 12 günde ulaştığını söyleyen Sağlam, gazetecilere yaptığı açıklamada, emeklilikte yaşa takılan mağdurlar olarak seslerini duyurabilmek için daha önce de çeşitli eylemler yaptıklarını belirtti. 1999 yılında çıkartılan kanunla emekliliklerinin 7-8 yıl geciktirilmesinden yakınan Sağlam, hükümetten, haklarını alıncaya kadar eylemlerini çeşitli ortamlarda sürdüreceklerini dile getirdi.

'Ankara'ya Hakkım İçin Yürüyorum' sloganı ile eylem yapan Sağlam, bakanlık binasına siyah çelenk bırakarak, eylemine son verdi.

CİHAN

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
250 TLyi SEKİZ YILLA ÇARP 24 MİLYAR GELİRDEN DEVLET VAZGEÇERMİ bir yıllık vekillik yapana ÖMÜR BOYU MAAŞ vern devlet VATANDAŞI KORUR
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler