120 yıl yaşıyorlar! Bu Türklerin yaşamı merak konusu oldu

Tamamı Müslüman olan Hunza Türkleri ortalama 110 ile 120 yıl yaşıyor. 65 yaş yolun yarısı sayılıyor... Kadınlar 65-70 yaş arasında anne oluyor. 100 yaşında ölenlere genç öldü deniliyor. İçlerinde kanser olan yok. Peki Hunza Türklerinin sırrı nedir?

Neşeli, sağlıklı ve hayat dolular! Hunza Türkleri ortalama 110 ile 120 yıl yaşıyor. Sanki bu dünyadan değil de başka bir gezegenden gelmiş gibiler... Peki bilim dünyasını bile şaşkına çeviren Hunzaların uzun yaşam sırrı ne?

120 yıl yaşayan Türklerin sırrı!

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 16 yorum
ALLAH ONLARA BÖYLE BİR DOĞADA YAŞAMA ŞANSINI VERMİŞ .ONLARDA BU ŞANSI BELLİ Kİ ÇOK İYİ KULLANIYORLAR.NE MUTLU ONLARA
ne güzel kızlar var be yavv :))
alakasız abaza!
torununun torununu goren cennete gidiyor derler hepsi cennetlik burada yasayanlarin
binlerce yıllık tarihimiz, medeniyet bahanesi ile yağmalandı, "eski yazı" diye bulgar kağıt fabrikalarına satıldı. 100 yıl önce ecdadımızın ne yazdığını şimdi okuyamıyoruz, paha biçilmez bilgiler eserler, tarifler, bizans tarafından çağdışı diyerek yok edildi.
@kadir_abi_1980 Bizans tarafından yok edilmedi. Cumhuriyetten sonra harf inkilabı yapılmadan başlandı ve yapıldıktan sonra da devam edildi. Amaç sözde latin alfabesini yaymaktı ama esas amaç geçmişi yok etmekti. Osmanlıca olan tüm evraklar belgeler yakıldı/satıldı. Hatta onların içinde öyle eserler vardı ki şimdiki avrupalılar gelişmişliklerini o eserlere borçlular. Bu işi yapanlar ise bu vatana en büyük ihaneti yapmışlardır ve halende yapmaktadırlar.
Et ve hayvansal ürünler kanser yapar ve çabuk yaşlandırır. İşte kanıtı. İnsan neden otçuldur diye araştırın.
120 yılmı bir türkün 120 yıl yaşaması feci bişey mümkünse tez gebersinler
haftada bir kez et yiyorlarmış türkiyede bırak haftada biri ayda bir kez eti zor yiyor millet
@iosen hadinordan et yemedigin gun mu var
@rhisos tanıyorsun galiba ??
Bu dogada yasayan insan tabiki uzun yasar is stresi yok kira derdi patron korkusu komsu sikintisi yok stres sifir hersey organik dogal az bile yasiyorlarmis
e devletten aldığım soy ağacında atalarımın Hunza Türkleri olduğunu gördüm.
100,150,200 bilemedin 500 yıl yaşayınca ölümsüz mü olunuyor ?
maşallah
Saçma saçma yorum yazıp durmayın,nedeni zaten ortada neyini araştıracan fabrika yok,egzoz gazı yok,deniz seviyesinden çok yüksekte oldukları için nem olayı yok denecek kadar az,kendi yetiştirdiklerini yiyorlar,tohumları halen organik,içtiği sütten halen organik yoğurt mayası yapabiliyorlar(şu an dünyada organik yoğurtmayası bulamazsın hep mayalanmış sütle yoğurt yapıldığı için)hayvanların yediği yemde organik,miss gibi doğa,gıdalarında hormon yok,mevsimine göre sebze meyve tüketiyorlar biz gibi kışın çilek karpuz yemiyorlar.toprak ile uğraştıkları için hücreleri hep yenileniyor.
Diğer Haberler