HABER

2 yaşındaki Mehmet bulunamadı

UŞAK (İHA) - Uşak'ın Sivaslı İlçesi'ne bağlı Eldeniz Köyü'nün Çalıkburun Avcıkara Mevkii'nde 4 gün önce kaybolan 2 yaşındaki Mehmet Kartal halen bulunamadı. Uşak Valisi Ayhan Çevik eşi Nuran Çevik ile birlikte dağa çıkarak çocuklarını arayan Kartal Ailesi'ne moral desteği verdi.

Uşak Valisi Çevik, çıktığı dağda eşi Nuran Çevik ile birlikte yaklaşık 2 kilometreyi yaya yürüyerek kayıp çocuğun ailesine ulaşıp geçmiş olsun dileğinde bulundu. 1 yıl içinde Uşak'ta 3 çocuğun kaybolduğunu ve ailelerin çocuklarına sahip çıkması gerektiğini belirten Vali Çevik, arama çalışmaları hakkında yetkililerden bilgi aldı. Vali Çevik, şöyle konuştu:

"2 yaşındaki çocuğun 1 kilometreden fazla gidebileceğini zannetmiyorum. Bu çocuğun bulunacağını umut ediyorum. Allah'tan umut kesilmez. Bu Uşak'ta üçüncü oluyor. Ailelerimiz çocuklarına sahip çıksın. Artık bu kayıp haberlerini duymayalım. Çocuklar kaybolunca çok üzülüyoruz. Devlet olarak bütün imkanlarımızı seferber ettik. Yetkililerden aldığım bilgiye göre olay yerinden 10 kilometre alan aranıp taranmış ancak maalesef kayıp çocuğumuz bulunmadı. Biz ümidimizi kaybetmedik. Tüm imkanlarımızı seferber ettik. Uşak ve Afyon Arama Kurtarma Birliği ekipleri, jandarma ve köylülerle birlikte yaklaşık 500 kişi küçük Mehmet'i arıyor."

BABAANNE KRİZ GEÇİRDİ Bu arada, 4 gün geçmesine rağmen bulunamayan Küçük Mehmet'in yakınları gözyaşlarına boğulurken, babaanne Makbule Kartal kriz geçirdi. Baygınlık geçiren babaanne, resmi araçla Sivaslı Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Jandarma, köylüler, Uşak ve Afyon Sivil Savunma Arama Kurtarma Birliği'nin de katıldığı geceli-gündüzlü aramalardan da sonuç alınamadı. Asker olan baba Tamer Kartal birliğinden 10 günlük izin alarak köyde eşi Asiya Kartal ile birlikte kayıp çocuğunu aramaya koyulurken, yetkililerden "Yavrumun bulunmasını istiyorum" diyerek destek istedi. Mehmet'in dedesi Bilal Kartal ise, asker oğlu Tamer Kartal ile gelini Asiya Kartal'a sarılarak, "Torunumu sağ olarak bulana 10 milyar lira para ödülü vereceğim" dedi.

4 gün önce Sivaslı Eldeniz Köyü Çalıkburun Avcıkara Mevkii'nde palamut toplayan anne Asiya Kartal ve babaannesi Makbule Kartal'ın yanından ayrılan 2 yaşındaki Mehmet Kartal kayıplara karışmıştı. Kendi yaptıkları araştırmada netice alamayan ailenin ihbarı üzerine bölgeye gelen jandarma ekipleri ve köylüler, çevreyi uzun süre aramasına rağmen küçük çocuğu bulamadı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler