HABER

- 30 derecede buz gibi suya girdiler

Rusya'daki Ortodoks Hristiyanlar, günahlarından kurtulmak için Moskova Nehri'nin buz gibi soğuk sularına girdiler.

- 30 derecede buz gibi suya girdiler
Rusya'nın başkenti Moskova ilginç bir dini ritüele ev sahipliği yaptı. Hazreti İsa'nın vaftiz edildiği günün anısına başkent Moskova'da toplanan binlerce kişi papazlar tarafından kutsandığına inandıkları suya girdiler.
[** **](http://aktuel.mynet.com/galeri/haber/buz-gibi-suya-girdiler---30-derecede-buz-gibi-suya-girdiler/9418/240342/sayfa/1/)
Zaman zaman eksi 15 dereceyi bulan soğuğa rağmen karların içinde nehrin buz gibi sularına giren çok sayıda kişi soğuk ve kutsanmış suyun günahların arındırılmasında ve ruhun yenilenmesine sebep olduğuna inanıyorlar.
Papazların okudukları ilahiler eşliğinde buzların arasından suya giren çok sayıda kişi ise vücut ısısındaki ani düşüşler nedeniyle rahatsızlanıyorlar.

[- 30 derecede buz gibi suya girdiler](http://haber.video.mynet.com/detay/__derecede_buz_gibi_suya_girdiler/1409468/ "- 30 derecede buz gibi suya girdiler") | [video.mynet.com](http://video.mynet.com "http://video.mynet.com")
YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 31 yorum
İslamiyet bu yüzden kolaylık dini. ibadet için hasta olmuyorsunuz. bilakis namaz kılarken aynı anda bütün kaslarınız çalışıyor. oruç tutarken doğal rejim yapıyorsunuz ve mideniz barsaklarınız dinleniyor. dinimiz ruhumuzu olduğu kadar aynı zamanda sağlımızıda koruyor.
DEĞİL SOĞUK SU KAYNAR SUDA YIKANICAK BUNLAR YİNEDE GÜNAHLARINDAN ARINAMAZLAR :)
haVa saVuk olunCa Biz aBdesT alıp Camiye gitmiyoRuz.yaLan mı?
akdenizliyse sıcakken bile camiye gittiğine inanmamm
valla onların cıkarda senin bu cehaletinle bırak diğer tarafı bu tarafta günahın çıkarmı çıkmazmı muammaaa
salaklar sırayada girmişler len bunlarda hiç akıl yok yawww bunları kesin deli kovalıyordur
yeryüzünde senin gibi salaklar olunca akıllılara hep sallar.... alla bilir ilkokul terk adamısın gerzek:D
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler