HABER

5 yaşındaki çocuğa işkencede suçlu aile mi?

İstanbul'da kendisini dilendirmeye çalışan kişiler tarafından feci şekilde dövüldüğü öne sürülen 5 yaşındaki Bedrettin Karaduman'ın tedavisi sürüyor.

İSTANBUL (İHA) - Aile hakkında suç duyurusunda bulunulurken, küçük Bedrettin ve 4 kardeşinin koruma altına alınacağı açıklandı.

Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Adem Akçakaya, küçük çocuğun sağlık durumuyla ilgili basın toplantısı düzenledi. Bedrettin Karaduman'ın dün sabah saatlerinde Haliç Köprüsü'nü temizleyen belediye işçileri tarafından boğazından çamaşır ipiyle bağlanmış ve yaralı halde bulunarak hastaneye getirildiğini belirten Doç. Dr. Akçakaya, "Hastaya yapılan ilk müdahale sonrası kafatasında bir çökme kırığı, sol elinde kesik, sol kulağında bir miktar kanama, sol göz çevresinde şişlik ve morarma tespit edilmiş olup, ilk müdahalesi yapılmıştır. Yapılan ilk değerlendirmede genel durumunun orta seviyede olduğu ve bilincinin açık olduğu, müdahaleyi gerçekleştiren doktorlarımız tarafından belirtilmiştir. Hastamız ortopedi, kulak-burun-boğaz, plastik cerrahi ve genel cerrahi kliniklerinden ilgili uzmanlar tarafından da değerlendirilmiş olup, bu bölümlerle ilgili patolojik bir bulguya rastlanmadığı saptanmıştır. Hastamız beyin cerrahi yoğun bakımda yatmaktadır" dedi.

Bedrettin Karaduman'ın tedavisini sürdüren Opr. Dr. Cumali Aksoy ise, küçük çocuğun hayati tehlikeyi henüz tam olarak atlatamadığını ve gerekli takibin sürdüğünü ifade etti. Bedrettin Karaduman'ın şuurunun açık olduğunu belirten Opr. Dr. Aksoy, geç kalınması durumunda küçük çocuğun hayatını kaybetmiş olabileceğini de söyledi. Aksoy, "Çok zeki bir çocuk. Bütün bilgileri alabiliyorsunuz. Kendi söylüyor. Çocuk annesini istiyordu. Polis gece annesini getirdi. Çocukla bir nevi yüzleştirildi. Çocuğun iple bağlanmış, yüksekten atılmış hali var. Polise de verdiği ifade; 'annemle beni döven biri vardı' dedi" şeklinde konuştu.

Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ünal Ünaltekin, tedavisi süren Bedrettin'in çok zeki bir çocuk olduğunu ifade ederek, "Aile hakkında suç duyurusunda bulunduk. Çocuk Koruma Kanunu'na göre çocuk koruma altına alınacak. Çocuğun 4 kardeşi daha var. Çocuklar, Adana'nın Kozan ilçesine kayıtlı. Dilencilik ve benzer işler için İstanbul'a geldiklerini öğrendik. Bakan Hanım'ın talimatıyla biz Sosyal Hizmetler olarak gereken tüm işlemleri yerine getirdik. Diğer kardeşlerini de koruma altına alacağız" açıklamasında bulundu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön