56 bin lirasını bankta unutmuştu! Alanlara seslendi

Antalya'nın Alanya ilçesinde yaşayan öğretmen Rumeysa Uslu, bir bankta unuttuğu 56 bin lirasını getirene, paranın yüzde 10'unu verecek.

Rumeysa Uslu, gazetecilere yaptığı açıklamada, iki ay önce çektiği krediyi ev alacak arkadaşına borç verdiğini söyledi.

Arkadaşının bir süre sonra borç verdiği tenis çantasındaki 56 bin lirayı kendisine teslim ettiğini aktaran Uslu, Meltem Mahallesi'nde bir bankta çantayı unuttuğunu söyledi.

Bir anlık unutkanlığının pahalıya mal olduğunu dile getiren Uslu, paranın bulunması konusunda henüz olumlu bir sonuç alınamadığını aktardı.
Uslu, "Paranın, bulunacağına inanıyorum. Bulan, getiren veya ihbar edene paranın yüzde 10'unu vereceğim. Parayı alıp, gönül rahatlığıyla harcamak varken, hayatı boyunca hırsız olarak mı yaşayacak? Bu parayı alan kişinin tercihine bağlı." diye konuştu.

Rümeysa Uslu, iki hafta öncesi Meltem Mahallesi'nde bir bankta unuttuğu içi para dolu çantayı kısa süre sonra almak için geri döndüğünde, çantanın yerinde olmadığını fark etmiş, Uslu'nun durumu polise bildirmesi üzerine çantanın bulunması için çalışma başlatılmıştı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 10 yorum
Kafamın içinde bir beyin taşımıyor olsaydım bu kadının bankta 56 bin lira unuttuguna inanırdım.. bu da yeni moda oldu.. yok para buldum yok para unuttum diye gündem olmaya çalışıyorlar...
Way 55 bin TL çekiyor ve tekrar banka oturuyor burda unutuyor burda inandırıcı liginin anlamı yok reklam kokuyir
mübarek insan bankta para dolu çantanı ne bırakırsın ki...
Getirene %10, getirmeyene %100 bağılayacak... Haydan gelen huya gitti, Holding sahibi olsan ve ısrarala unutmak istesen de bunca parayısıradan bir günde sıradan bir bankta unutamazsın
Benim elimde 55 bin lira bulunurken dışarıda geziyorsam aklım fikrim onda olur. O an başka hiçbir şey, elimdeki o paradan daha önemli değildir ki başka şey düşünüp o parayı ikinci plana atayım. Aklım fikrim, o parayı bir an önce banka hesabıma yatırmakta ya da evde kasam varsa bir an önce evdeki kasaya koymaya götürürüm. Unutulacak gibi bişey değil. Eğer unutuluyorsa zaten o kişi için paranın bir önemi yoktur, paradan daha önemli şeyleri vardır :) Allah korusun böyle para mara kaybetmekten.
Kızım sen geri zekalımısın,Sıradan bişey unutmuş gibi.56.000 TL.den bahsediyor.Yok getirene %10 nunu verecem.Götüren %90 varken niye %10 nu kabul etsinki.Ben hala inanmıyorum.
@halaca71 %100. Senin de matematiğin yok.
evde kalmış orta seviye guzellikte bayan bir öğretmen olsam , 50 bine bütün ülkeye kendi reklamını medya aracılığı ile yapılabiliyorsa bu trend tutar benden söylemesi :) Reklam olduğu şu ayrıntıda belli zaten " tenis çantası " anlayan anladı :)
Tam bu nasıl öğretmen olmuş diyecektim, anladım. Yoksa 50 bin lirayı unutup, getirene %10 vereceğim (getirmeyen %100 alıyor) diyen biri ne öğretmenliği bitirebilir. Ne kpss kazanabilir.
Kardeşim fazla meşgul ettin sen üzerine soğuk bir şu iç gelse şimdiye gelirdi ya helal et yada
Diğer Haberler