HABER

6 ay doktor beklediler ama...

Altı aydan bu yana doktor bekleyen köye gelen doktor altı gün beklemeden gitti

ZONGULDAK (İHA) - Zonguldak’ın Devrek ilçesine bağlı Yazıcık Köylüne gelen doktor bir gün sonra tayin isteyerek köyden geri gitti.

Devrek’in Yazıcık Köyünde yaşayan ve altı aydan bu yana doktor bekleyen köylüler Köy Sağlık Ocağına gelen doktorun bir gün sonra gitmesine anlam veremediler.

22 Muhtarlığın ve yaklaşık 5 bin kişinin faydalandığı sağlık ocağında altı aydan bu yana doktor gelmemesi nedeniyle vatandaşlar zor günler geçirmeye başladı.

Köy Muhtarı Nail Akkaş, “Köyümüz Sağlık Ocağında yaklaşık altı aydan bu yana doktor eksikliği var. İlgililere defalarca yazmamamıza rağmen geçtiğimiz günlerde bir doktor geldi. Bizim altı aydır beklediğimiz doktor bizlere altı gün hizmet vermeden bir gün sonra köyümüzden gitti. Yetkililerden yardım istiyoruz. Köyümüz merkeze yakın olan Başyellice, Yellice demirciler, Köprübaşı, Kayabükü, Yeşilöz, Dirgine Orman İşletme Müdürlüğü Personeli Yazıcık Köyü ve köprübaşı Barajında çalışan işçiler köyümüzdeki Sağlık Ocağından faydalanmaktadır. Çevrede acil bir hasta olsa ilk müdahalede bulunacak doktor yok, ilgililerden yardım istiyoruz” dedi.

Geri Dön