HABER

6 yaşındaki çocuğu prangaladılar

ADANA (İHA) - Adana'da annesinin ayaklarını zincirlediği 6 yaşındaki çocuk, evden kaçarak bir marangozda prangalarından kurtuldu. Polis, anneyi polis merkezine çocuğunu da Çocuk Şube Müdürlüğü'ne götürdü.

Alınan bilgiye göre, Dağlıoğlu Mahallesi, 14. Sokak'ta oturan 5 çocuk annesi Merdiye A., akli dengesi yerinde olmadığı bildirilen 6 yaşındaki oğlu H.A.'yı evden kaçtığı gerekçesiyle ayaklarını zincirle bağlayarak mutfağa hapsetti.

Annesinin dalgınlığından faydalanarak mutfaktan çıkan Halil A., evlerinin 200 metre ilerisinde bulunan Şeyh Cemil Caddesi üzerindeki bir marangoza zıplayarak gidip ayağındaki zincirleri kestirdi.

Marangozun daha sonra durumu bildirmesi üzerine olay yerine gelen polis, prangalarından kurtarılan çocuğu ekip otosuna bindirerek annesini aramaya başladı. Çocuğunu ayaklarından zincirle bağlayan anne Merdiye A. ise komşusu Mehmet Altıok'un adres vermesi üzerine bulundu.

Olay yerine gelen Merdiye A., "Oğlum sürekli evden kaçıyordu. Kaçmasın diye bağladım" dedi.
Komşuları ise Merdiye A.'nın kocasının askerde olduğunu, diğer 4 çocuğunun da çeşitli rahatsızlıkları bulunduğunu ve maddi imkansızlıklar içerisinde yaşadıklarını söyledi.

Merdiye A. ifadesi alınmak üzere polis merkezine, ayaklarında zincir bulunan H.A. ise Çocuk Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön