700 PKK'lı terörist Kerkük'e girdi iddiası!

Irak Türkmen Cephesi Kerkük Başkanı Mehmet Seman Ağaoğlu, dünden bu yana 700 PKK'lı teröristin Kerkük'e giriş yaptığını söyledi. Haşdi Şabi Türkmen Birliği Kuzey Bölgesi Komutan Yardımcısı İrfan İmamlı, Türkmenler herhangi bir saldırı ya da savaşa hazır." dedi."

700 PKK'lı terörist Kerkük'e girdi iddiası!

DHA muhabiri İrfan Sapmaz'a konuşan Irak Türkmen Cephesi (ITC) Kerkük Başkanı Mehmet Seman Ağaoğlu, "Dünden bu yana Kerkük'te tansiyon yükselirken toplam 700 özel eğitimli PKK'lı Kerkük'e girdi" dedi.

Dün gece ITC Kerkük il merkezine yönelik kimliği belirlenemeyen şahıslar tarafından gerçekleştirilen bombalı saldırıda can kaybı ya da yaralanan olmadı. Saldırı sonrasında binayı Türkmen askeri güçleri tarafından koruma altına alındı.

Kerkük'ün giriş ve çıkışlarının çeşitli bölgelerinde tank ve ağır makineli silahlara sahip peşmergeler görülürken, Bağdat yönünden Kerkük'e girişte son askeri kontrol noktasının Irak Ordusu ve Haşdi Şabi Türkmen Birliklerinin elinde olduğu görüldü.

"TÜRKMENLER HERHANGİ BİR SALDIRI YA DA SAVAŞA HAZIR"

Kerkük'te DHA muhabiri İrfan Sapmaz'a konuşan, Haşdi Şabi Türkmen Birliği Kuzey Bölgesi Komutan Yardımcısı İrfan İmamlı, "Türkmenler herhangi bir saldırı ya da savaşa hazır." dedi.

Öte yandan Kerkük'e 15 kilometre uzaklıktaki Tazehurmatu bölgesinde Haşdi Şabi Türkmen Birlikleri alarm durumunda bekliyorlar.

Haşdi Şabi Türkmen Birlikleri 16. Tugay Komutanı Nebil İsa, "Irak Ordusu ile Türkmen birlikleri birlikte çalışıyorlar." dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 34 yorum
hemen türkmenlere destek verip fırsat bu fırsat bütün pkk lıyı temizleyelim barzani de dahil ırak da Turkıyede suriyede huzura kavuşsun
cok merak ediyorum Suleyman sah turbesini koruyamayan turkiye asirlardir o topraklarda yasayan kurtlerle nasil basa cikacakalar.. birakin artik baska topraklari somurmeyi..
@toni_montana_1984 Doğuya bak görürsün ben bayılıyorum o manzaraya hak ettiğiniz gibi yaşıyorsunuz.
sende mi sırtını pkk ypg ve pdy yemi dayadın.
TÜRKMENLERE MODERN SİLAH VERELİM .... HATTA İHA VE SİHA VERELİM.
yıllardır o topraklarda aynı çatı altında yaşayan kürt-türkmen-arab kışkırtmaya gelip sakın savaşmayın bunun galibi faşistler olur
7 tane bordo bereli göndersinler yeterlidir.
Allah aşkina sen buna inaniyonmu:))))
Bütün bu yapılanların tamamı masal ve hikayeden ibaret. Yok PKK orada, yok İşid orada yok Türkmenler yok Türkiye alacak, yok ırakın toprak bütünlüğü yok suriye den parça kopacak yok abd tampon bölge oluşturuyor yok rusya sıcak limanlara gitmeye yer arıyor yok büyük israil projesinin bütünlüğünü sağlayan toprak parçası. Hepsi yalan dolan işler. O topraklara bakın müslümanım diyen islamiyeti bilen tarihi bilen insanlar şuna iyi baksın. Kutsal topraklarda kıyılan peygamberlere bakın, halifelere bakın, halifelerin evlatlarına bakın. Okuyun oralar Kerbala kan ve gözyaşının merkezi. Allah unutmaz.
Bınlar tamamen Türkiye’nin sabrını sınamak tahrik etmek barzanin kafası basmaz onu kukla gibi oynatan abd ve İsrail ama herşeyim bir sonu var sabrı var ama eninde sonunda Türkiye Musul Kerkük’e girecek
Bu türkmen cephesi başkanı denen zat tam bir şeytan.Mızmızlanacağına sende türkmenlerini topla.5000 ülkücü gönderecektiniz 700 pkk'lımı geldi diyorsun şimdi.82 83 demekle olmuyor.her olayda nazlı çocuk gibi yakarmaktan boş yere sallamaktan öteye bir icraatın yok.İşi gücü yalan dalevere.....
Orta Doğuda bizden habersiz kuş uçamaz, Şam da Cuma Namazı filan derken, Milyonlarca Suriyeliyi Türkiye'mize. Megri megri derken Kürdistan'ı Burnumuzun dibinde bulduk. BOP Eş Başkanı verilen görevi fazlası ile yaptı !..
Ağlayın halinize ağlayın ileride yaşayacaklarınıza ağlayın geleceğinize ağlayın ileride kaybedeceklerinize. Kutsal kitabın nuruyla aydınlanan o güzelim topraklarda müslümanların kanı oluk oluk akıtılıyor. Allah bizi affedecek bağışlayacak mı sanıyor herkes yanılıyor. Yaradanın çektireceği acılar ne açlığa benzer ne susuzluğa ne işkenceye benzer ne başka birşeye. Allah bizleri affetsin, bu topraklarda insanlar barış sevgi ve huzur içinde yaşamadıkları sürece hiçbir zaman müslümanlara rahat yüzü yok hiçbir yerde yok. Ne Suriye ye kaldı, Ne İŞİDE ne PKK ya kalır ne Türke. O yüzden herşey boş.
6-7 eylül olayları öncesi böyle yalan ve ahlaksız haberler yapılmış.sonrada istanbul rumlarının ev ve işyerleri yağmalanmıştı.yıllar sonra aslında mit in bir oyunu olduğu ortaya çıkmıştı.aynısı şimdi yapılıyor.ırkçı köpekler huzur arayacaklarına kudurmuş köpek gibi diğer insanlara saldırmaktadırlar.kürtlerin hiç mi söz hakkı yok.3 tane türkmen var 10 milyon kürt var.ulan bu nasıl ahlaksız bir düzen
girecekler tabi orası kürdistan
KÖRÜN İSTEDİĞİ BİR GÖZ 700 Ü BİR ARADA TOPUNU SEKTİRİRİZ
ulan daha işidle savaşamıyordunuz.
hadi bahçeli ülkücüleri akapeli çürükleri bedellileri topla şimdi kerküğü musulu alma zamanı
ha şöyle ya şu pkk bi yerini belli etsin şöyle bi ayrılsınlar ne öyle kahpece pusu kurmalar fistan giymeler mağaralarda saklanmalar şöyle bi ayrılında kürt kardeşlerimizde zarar görmesin sizin gibi ermeni - yahudi köpekleri yüzünüzden ...!!!
700degil 7000kisi suan savunmada.
Ağlayın halinize ağlayın ileride yaşayacaklarınıza ağlayın geleceğinize ağlayın ileride kaybedeceklerinize. Kutsal kitabın nuruyla aydınlanan o güzelim topraklarda müslümanların kanı oluk oluk akıtılıyor. Allah bizi affedecek bağışlayacak mı sanıyor herkes yanılıyor. Yaradanın çektireceği acılar ne açlığa benzer ne susuzluğa ne işkenceye benzer ne başka birşeye. Allah bizleri affetsin, bu topraklarda insanlar barış sevgi ve huzur içinde yaşamadıkları sürece hiçbir zaman müslümanlara rahat yüzü yok hiçbir yerde yok. Ne Suriye ye kaldı, Ne İŞİDE ne PKK ya kalır ne Türke. O yüzden herşey boş. ..
ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN.
Artık girdik girdik yoksa bu fırsat kaçacak
turkmenlere destek verelımde chp suan amerıkanın kestıgı paranın pesınde. yapmayalım emırlere uyalım gıdıyor mılyarcıklar dıyor.
ehli sunnet kardeslerimiz bi yana cekilin bitemizlik yapalimda tuk kurt kardesligine zarar veren su pkk li lesler akbabalara yem olsun unut mayalim arkadaslar musluma lar teroris degil her kurte pkk li degildir islamin sahlanisi.
Pkk terör örgütü ve onlara yardım ve yataklık yapanların son ferdi kalmayıncaya kadar savaş elzemdir ve şarttır. Bizim Vatanımızda emelleri olanlar gözlerini oymak haktır ve caizdir.
türkmenler 700 pkk lıyı tükürüklerinde boğarlar
Bizim klavye ülkücüleri savaşmaya gidecek mi acaba çok merak ediyorum
Fitneciler için yaşasın cehennem,
200 ALPEREN 5000 ÜLKÜCÜ HAZIR BEKLİYORLAR 700 PKK LIDA NE DEMEK 70000 İ GELSİN NE YAZAR YALNIZ BU ARKADAŞLAR TELEFON NUMARASI BIRAKMAMIŞLAR DEVLET BEYE DUYRULUR
@ayhan_x07 seni gidi seni , sen var ya ! çok fenasın, kapak yapmışsın gibi geliyor bana...
ben hazırım yeterki biri götürsün beni oraya. bakın katliam nasıl yapılır.
Gelsinler 5000 +ülkücü bekliyor orda..
EY AKP BİR ŞEY YAPMAYACAKMISINIZ HANİ ŞU MEŞHUR KEFEN GİYENLER VARDI NEREDELER HİÇ GIKLARI ÇIKMIYOR
Diğer Haberler