81 Yaşında Apple'a Uygulama Yazan Tonton Teyzenin Azimli Hikayesi

"İnsanın isteyince yapamayacağı şey yoktur" derler ya hani, çok doğru... Bir kadının azmi ve başarına tanıklık edeceğiz. Üstelik 81'inde tonton bir teyze bu.

81 Yaşında Apple'a Uygulama Yazan  Tonton Teyzenin Azimli Hikayesi

43 yıl boyunca bilgisayarsız geçen bir hayat

17 yaşında bir bankada memur olarak çalışmaya başlayan Masako Wakamiya, tam 43 yıl boyunca aynı bankada çalıştı ve 60 yaşında emekli oldu. Emekliliği sırasında can sıkıntısından tanıştığı bilgisayar merakı ona 21 yıl sonra tam 81 yaşında uygulama geliştirtti.

Japon geleneklerini öğreten uygulama: Hinadan

Sözlük anlamına bakıldığında hina, oyuncak bebek; dan ise kademe anlamına geliyor. Kullanıcı, ona sunulan 12 bebeği toplam 4 aşamada en doğru biçimde yerleştirmesi ve konumlandırması gerekiyor. Tüm bu aşamaların sonucunda görevi başarılı bir şekilde bitirirseniz sizi bir kutlama mesajı karşılıyor.

Kendisinin bir de blog sitesi var!

Microsoft Excel konusunda da kendisini iyice geliştiren teyzemiz bir de blog yazarlığı yapıyor. Blog sitesinde Excel ile sanat yapmanın mümkün olduğunu anlatıyor ve uygulama yazma konusundaki deneyim ve tecrüblerini paylaşıyor.

İnternet sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca aktif yaşamı destekliyor

81'lik Japon teyzemiz aynı zamanda gezmeyi ve gezdiklerini seyehat yazısı şeklinde takipçileriyle paylaşmayı da çok seviyor. Kendisi gibi aktif bir yaşam sürmek isteyen yaşlı insanları harekte geçirmek için Mellow Club adlı bir dernek kurmuş.

Kendisini yürekten tebrik ediyoruz!

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler