AA son dakika olarak duyurdu! FETÖ üyeleri kilisede buluşuyor

ABD'nin New Jersey eyaletinde yaşayan bazı Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarının, düzenli olarak gittikleri bir kiliseyi buluşma mekanına çevirdikleri ortaya çıktı. Görüntülerde FETÖ’nün ABD’deki çatı örgütlerinden Ortak Değerler İttifakı Başkanı ve Gülen’in tercümanlığını yapan Yüksel Alp Aslandoğan'ın da aralarında bulunduğu FETÖ mensupları, ellerindeki anahtarla kiliseyi kendileri açıp kapatıyor.

New Jersey eyaletinin Cliffside Park semtinde her akşam bir araya gelen FETÖ mensupları, AA ekibi tarafından görüntülendi.

Bölgede yaşayan birçok FETÖ'cünün, 10 dakikalık yürüyüş mesafesinde Türk toplumuna ait Bergen Diyanet Cami Kültür Merkezi bulunmasına rağmen Trinity Episcopal Kilisesi’ni tercih etmesi dikkatleri çekti.

kilise1

GÜNDÜZ ABD BAYRAĞINI ÖPÜYOR, GECE KİLİSEYE GİDİYOR

Kiliseye gelenler arasında, FETÖ darbe girişiminin kilit ismi firari Adil Öksüz’ün kayınbiraderi Abdulhadi Yıldırım'ın iş yerinde Amerikan bayrağını öpen Türk çalışanının da yer aldığı görüldü.

Yıldırım'ın New Jersey eyaletinin Manhattan manzaralı Edgewater semtindeki lüks oto satışı ve tamiri yapılan işyerinde AA tarafından çekilen görüntülerde, Abdulhadi Yıldırım’ın önce kendisinin Amerikan bayrağını öptüğü, sonra yanındaki yeşil tişörtlü çalışanına öptürdüğü kameralara yansımıştı. Yıldırım’ın aynı çalışanı daha sonra ABD bayrağını eline alarak coşkuyla sallamıştı.

öksüz3

KİLİSENİN ANAHTARI FETÖ ÜYELERİNDE

Araçlarını kilisenin özel otoparkına bırakan FETÖ mensuplarının, hiçbir görevlinin bulunmadığı kapalı durumdaki kilise kapısını bizzat kendilerinin anahtarla açtıkları ve ana ayin salonununda toplandıkları anlaşılıyor.

Bu arada kiliseye gelişleri esnasında FETÖ üyelerinden birinin, girişte bekleyenlere nizami şekilde asker selamı vermesi dikkat çekti.

FETÖ mensuplarının, dışarıdan da sesi duyulabilen konuşmalarını tamamlamasının ardından kilisenin lambalarını söndürüp kapıyı kilitleyerek mekandan ayrılmaları objektiflere yansıdı.

kilise4

FETÖ ÜYELERİNİN GEÇMİŞTEN BU YANA KİLİSEYLE YAKIN İLİŞKİSİ VAR

Toplantı mekanına çevrilen kilise ile FETÖ mensupları geçmişten beri güçlü ilişkilere sahip.

FETÖ’nün Amerika’daki çatı örgütlerinden Türk Kültür Merkezi’nin New Jersey şubesinin internet sitesinde FETÖ üyelerinin Trinity Episcopal Kilisesini ziyaretleri ve katıldıkları ortak etkinliklere ilişkin bilgi ve fotoğraflar yer alıyor.

Sitede FETÖ üyelerinin 26 Ocak 2015 tarihinde kilise papazı Willie J. Smith’i ziyaret ederek; dostluk yemeği, Türkiye’ye seyahat, pazar ayini ve kahvaltı etkinliklerine katılım meselelerini konuştukları bilgisi bulunuyor.

Ayrıca FETÖ’nün kapatılan İngilizce gazetesi Today’s Zaman’ın yazarlarından Arzu Kaya Uranlı ve Zaman Amerika internet sitesinin Genel Yayın Yönetmeni Sıtkı Özcan gibi bazı FETÖ mensuplarının kilisede katıldıkları ortak etkinliklerin görsellerine yer veriliyor.

Katolik kiliselerine göre daha liberal ve dinler arası diyaloğa açık olmasıyla bilinen Trinity Episcopal Kilisesi’nin kendi internet sitesinde FETÖ ile ilişkileri yansıtan içerikler yer alıyor.

Sitede, New Jersey bölgesindeki Yahudiler ve Türkler arasındaki "dinler arası diyalog" ilişkisinin sürdürüldüğü kaydedilirken, FETÖ üyeleri ve kilisenin ortaklaşa düzenlediği dinler arası şükran günü ve aşure günü kutlamaları gibi çeşitli etkinliklerin fotoğrafları görülebiliyor.

kilise2

FETÖ'NÜN ÖNEMLİ İSİMLERİNDEN ASLANDOĞAN DA KİLİSEDE

Kilisedeki buluşma sonrası görüntülenen FETÖ’nün ABD'deki çatı örgütlerinden Ortak Değerler İttifakı'nın (Alliance for Shared Values) başkanı Alp Aslandoğan, örgütün Amerika faaliyetlerinde öne çıkan isimlerinden biri olarak biliniyor.

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in Pensilvanya’daki çiftliğinde yaptığı açıklamalarda tercümanlığını üstlenen, yabancı basına verdiği röportajlarda yanında bulunan ve medya organizasyonlarında aktif rol alan Aslandoğan, Dinlerarası Diyalog Enstitüsü ve Gülen Enstitüsü gibi FETÖ kuruluşlarında üst düzey görevlere sahip.

ABD KONGRESİNDE TÜRKİYE'Yİ ŞİKAYET ETMİŞTİ

FETÖ adına uluslararası medyaya açıklamalar yapan Aslandoğan, 9 Aralık 2016’da ABD Kongresinde Helsinki Komisyonu tarafından düzenlenen etkinlikte, 15 Temmuz başarısız darbe girişimiyle ilgili çeşitli iftiralarda bulunarak Türkiye'yi ABD'li karar alıcılara şikayet etmişti.

kilise3

ASLANDOĞAN'IN AP'DEKİ KONUŞMASI İPTAL EDİLMİŞTİ

FETÖ'nün Avrupa Parlamentosu’nda (AP) Yeşiller grubunun adını kullanarak 2017 yılının mart ayında düzenlemek istediği etkinlikte Aslandoğan ve İngiltere'de faaliyet gösteren Dialogue Derneği Başkanı Özcan Keleş'in konuşmacı olması planlanmıştı.

Ancak örgütün AP'de kendilerini aklamaya dönük etkinlik düzenleme girişimi, Türkiye'nin, AP Başkanlığı ve Genel Sekreterliği ile Yeşiller grubu nezdinde yaptığı girişimler ve FETÖ'ye ilişkin bilgilendirmeden sonra iptal edilmişti.

Yeşiller grubundan yapılan açıklamada, böyle bir etkinlik planlamadıkları ve FETÖ'nün toplantısına sponsor olmadıkları belirtilmişti. Ayrıca bir grup yetkilisi de onayları olmadan isimlerinin FETÖ tarafından "sinsice" kullanılmasından rahatsızlık duyduğunu dile getirmişti.

AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 28 yorum
Dikkat ettiniz mi seçim haberleri yaklaştı bu haberler arttı seçim den önce adil öksüzü getirecek koyunlardan oy alacaklar demişlerdi inanmayın bu akp ye
Verecekler size kutsal suyu merak etmey:)
AA ve ahbr. Ne kadar komiksiniz. Insanlari aptal yerine koymak sizin için çok basit. Saçmaliyorsunuz iyice. Adilesmede üstünüze yok
FETO yanlis yapmis..Bizim camilerimizinde KILISE den farki kalmadi Camide parti popagandasi militan hocalar dahada neler neler
Hastalıklı ve sakat bir beyin düşüncesi bu.
Şokum şu anda, böyle bir sikandal olamaz..
Meeeeeeeeeeeeeeee
yillarca camilerinizi kullandilar kolkola,,,simdide kilise bunda sasilacak ne var!
iyicene paranoyak oldular ya bırakın bu ayakları artık hepsi sizsiniz milleti hıyar yerine koymayın sizdende fetödende bıktık bize fabrika aş iş lazım bizi yeme artık kek ye sen ve destekleyen çomarlarınız TAMAM
Alayınız kansız adi vatanhainisiniz.Siz ve sizi destekleyen kim varsa Allah sizi cehenneminle ödüllendirsin.Kahrı perişan olun inşallah.
destekleyenler mecliste uzaklarda arama
Dinciyiz diye geçinenlerin gerçek yüzü... Allah'a gerçekten tapan insanlar, Allah'la arasına birşeyin girmesini istemezler. Çünkü gerek yok! Bunlarda deist insanlardır.
bunlar kilisenin yolunu biliyorlarsa bunlarla yürüyenlerde kilisenin yolunu biliyordur o zaman içimizde cemaat görünümlü kıpti ler var demektir
benim anlamadığım nokta şu bütün yanlışları neden son zamanlarda görülüyorda 11 yıl işbirliği yapılırken görülmedi?
Dinler arası diyalog diye buna derim. Allah korkusu olmayanın dini de olamaz.
Vatan ve iman , yan yanadır, vatanı olmayanın imanı , imanı olmayanın vatanı olmaz kalın sağlıcakla
abd de neden saklansinlarki
Çakma Müslüman olursan ya kilisede ya havrada buluşursun.
bunlar 17/25 aralıktan önce mansıplar(tensip edilmişler,atanmışlar )idi türkiye'de.Bunlar kadrolaşıyordendiğinde onları kutsayanlar vardı.O zaman dahili bedhahlardı(kötü niyetliler).haricî bedhahlara(ABD)sığındılar! Atatürk ne diyordu"dahilî ve haricî bedhahların olacaktır!" Atatürk öyle diyordu. "bu nâmüsait şartlarda dahî vazifen" diye devam ediyordu.Tüm partilere oy veren Türk gençliği! oy verirken bunları anımsayın! Bu vatan hepimizin!
Vatan hainliğinin en bariz örneğini sergiliyorlar. Bunları destekleyen Türkler artık kendinize gelin, maşa olmayın!
NE SKANDALI DÜNE KADAR SÖZDE İSLAMİYETE HİZMET EDENLER ASIL KİMLERE NE OLDUKLARI ORTADA MAKSAT İSLAMI YOZLAŞTIRMAK TI
a haber. allah seni bilgi gibi yapsın..... yalan dolan sende yalakalık sende yandaşlık sende sen nasıl bi haber kanalısın
Türkiyedeki kiliseleri Türkün parasıyla boşunamı restore edildi.kiliseleri cebimizdeki parayla onardık diyen kemale oy vermeyin.
yani ne yapalım fetö üyeleri kilisede buluşuyor diye türkiyedeki kiliseleri ateşemi verelim? aa nın yapmak istediği bu mudur?
Kilise cemaati, müslüman komşuları teravih kılacak yer sıkıntısı yaşayınca, kiliselerini açmışlar ve teravih kılmalarına müsade etmişler. 1- Bu güzel davranışı kötü yere çekmek için ne kadar alçalmak lazım. 2- Bunu, herhangi bir cami, Hristiyanlar için de yapar mı
AA Ajansi nerde yalan haber varsa A haber ile yarisiyor.. Kilise cemaati, müslüman komşuları teravih kılacak yer sıkıntısı yaşayınca, kiliselerini açmışlar ve teravih kılmalarına müsade etmişler. 1- Bu güzel davranışı kötü yere çekmek için ne kadar alçalmak lazım. 2- Bunu, herhangi bir cami, Hristiyanlar için de yapar mı Bu da kilisde kilanan teravih namazindan bir video... https://twitter.com/yagizefe/status/1007296977162383360
ADAMLAR ASLINA DÖNMÜŞ NE VAR BUNDA ! BAYRAKLARINI DA ÖPERLER KIÇ TA ÖPERLER :) :) :) :) :) :)
herşey düşünülür herşey konusulmaz .yoksa benlik oluyor benden başkası iyisini bilemeze gidiyor iyi değil.
Diğer Haberler