ABD Büyükelçisi Bass'in tutuklanması için suç duyurusu

Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu Genel Başkanı Ahmet Kabadayı, ABD Ankara Büyükelçisi John Bass’in tutuklanması talebiyle savcılığa suç duyurusunda bulundu. Bass'in tutuklu yargılanması gerektiğini savunan Kabadayı, büyükelçinin amacının FETÖ ile birlikte darbe yapıp Artvin'deki yer altı kaynaklarından pay almak olduğunu savundu.

ABD Büyükelçisi Bass'in tutuklanması için suç duyurusu

Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu Genel Başkanı Kabadayı, Samsun Adliye Sarayı'na giderek ABD Ankara Büyükelçisi John Bass hakkında Ankara Nöbetçi Cumhuriyet Savcılığı'na gönderilmek üzere Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunmak istedi. Kabadayı’nın suç duyurusu öncesi Samsun Adliyesi önünde basın açıklaması yapma isteğine ise olağanüstü hal (OHAL) kapsamında izin verilmedi. Daha sonra adliye binasına giren Kabadayı, John Bass hakkında suç duyurusunda bulundu.

'ÇIKIŞ YASAĞI KONULSUN, TUTUKLU YARGILANSIN'

Kabadayı'nın suç duyurusu dilekçesinde şu sözler yer aldı: "Sayın savcım, Amerika Birleşik Devletleri Ankara Büyükelçisi olarak ülkemizde görev yapan John Bass, görevini kötüye kullanmak sureti ile uluslararası bir suç işlemiştir. Şöyle ki; Türkiye Cumhuriyeti Hükümetinin almış olduğu terörle mücadele kapsamındaki Kanun Hükmündeki Kararnameleri eleştirmiş, iç siyasetimize ve içişlerimize müdahale etmiştir. Artvin ilini ziyaret kapsamında geçmiş, Artvin ilinde faaliyet gösteren bazı sivil toplum kuruluşlarını yer altı kaynaklarımızın yerli ve milli yatırımcılarımız tarafından çıkarılmaması hususunda casusluk faaliyetleri yapmak sureti ile halkı milli iradeyle seçilmiş olan hükümete karşı ayaklanmaya sebebiyet vermiştir. Nedeni ise çok açık ve net olarak tahmin edilmektedir.

'AMACI FETÖ İLE DARBE YAPIP, YER ALTI KAYNAKLARIMIZI PAY ETMEK'

Amaç Artvin'deki yer altı kaynaklarımızı Fetullahçı Terör Örgütü ile birlikte ülkemize darbe yapıp savaş çıkartıp yer altı kaynaklarımızı pay edeceklerdi. Son olarak yapmış olduğu açıklamada 'Türkiye'de 9,5 aydır DEAŞ eşlemi yapmıyorsa bu DEAŞ vazgeçti anlamına gelmez' demek suretiyle ülkemizi alenen tehdit etmiştir. Yukarıda belirttiğim eylemleri sebebi ile John Bass isimli büyükelçiden şikayetçiyim. Dilekçemin ivedilikle işleme konulmasını, ilgili ceza kanunları gereğince ülkesine çıkış yasağı konulmasını, tutuklanması ve tutuklu olarak yargılanmasını talep ve arz ederim."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 54 yorum
HHAHAAHHAAAA BUNLAR İYİCE KAFAYI SIYIRMIŞ. FETOŞU DIŞARDA DEĞİL İÇERDE ARA BRE SALAK.
Neden zoruna gidiyor.Ne işi var Elçinin Artvindeki sivil toplum kuruluşları ile bunu neden irdelemiyonda dilekçe vereni eleştiriyon.
@bizedogrugerekli_2017 ülkeyi kim yönetiyorsa cevabıda o versin sana
@bizedogrugerekli_2017 bizler bu konuda senden başkasını göremiyoruz. muhahahaha
AYYY ÇOK GÜLDÜM YAA BİR BU KALMIŞTI FETÖ DAVASINDAN ALINMIYAN NE YAPACAKLARINI ŞAŞIRDILAR ZAVALLILAR AMERİKA'YA MİSİLLEME ÜLKE NE HALE GELDİ BİZE YURT DIŞINDA ÇOK GÜLÜYORLAR NİYEMİ KOMEDİ DALINDA DRAM OYNUYORUZ ONDAN.
Senin yaşam alanının Türkiye değil İsrail ABD Almanya olması gerekir. Komik olan tek bir cümle yok ama ABD elçisinin Artvindeki sivil toplum kuruluşlarını ziyaret edip onlara destek vermesi gülünmesi gereken bir olay değil düşünülmesi gereken bir kriz dir.Eğer seni güldürüyorsa zeka düzeyin de bir sorun vardır.
@nesrin20051976 sizin bahsettiğiniz gibi gerçekten komik geliyor olsaydı kuduz köpekler gibi üstümüze saldırmaya çalışmazlar kendi halimize bırakırlardı. bugün amerika almanya hollanda ve bilimum avrupa ülkelerinin gündeminde sürekli türkiye varsa ve türkiyenin s400, iha,siha ve içerdeki casus ve teröristlerle olan mücadelesi sürekli baskı altına alınmaya çalışılıyorsa aynı zamanda bütün türk ve türkiye düşmanları avrupa topraklarında ağalar paşalar gibi bakılıp bütün terörist eylemler yasal sayılıyorsa kusura bakmayın zavallı olan sizsiniz.
@nesrin20051976 oynuyoruz derken kendi adına konuş. bizleri katma.
@eray2476 kızmaaaaa. belki amerikan menşeylidir abisi.
@slave_34 senin reis mercedese audiye wolsvagene binip almanya dan silah alıp almanya bizi kıskanıyor diyor.evindek, kombi vaılland,çamaşır bulaşık makinası bosch,tv buzdolabı simens.en çok ticari ilişkinin olduğu ülke almanya.en çok türkün olduğu ülke almanya.almanya bizi kıskanıyor.yalandan kavgaya sen oy ver .
Hadi gene iyisin Kabadayı.Bu hareketinle kaptın yeni seçimde bir vekillik.
Ne işi var ABD Elçisinin Artvindeki sivil toplum kuruluşları ile bunu neden sormuyorsun fesatçı.
Diğer Haberler