ABD'den İran'a uçak gemili tehdit! 'Hazırız'

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, İran'a mesaj vermek üzere "USS Abraham Lincoln" uçak gemisi taaruz grubu ile bir bombardıman görev gücünü Orta Doğu'ya sevk edeceklerini duyurdu.

ABD'den İran'a uçak gemili tehdit! 'Hazırız'

Bolton yaptığı yazılı açıklamada, "Birçok kaygı verici ve gerginliği tırmandıran belirti ve uyarıya karşın, İran rejimine ABD'nin veya müttefiklerinin menfaatlerine yönelik herhangi bir saldırının sert bir güçle karşılık bulacağına dair net ve mutlak bir mesaj vermek üzere ABD USS Abraham Lincoln uçak gemisi taarruz grubunu ve bir bombardıman görev gücünü Merkez Kuvvetler Komutanlığı bölgesine gönderiyor." ifadelerini kullandı.

ABD'nin İran ile bir çatışmanın peşinde olmadığını iddia eden Bolton, "Ancak herhangi bir saldırıya yanıt vermek için tam hazırız." değerlendirmesinde bulundu. (AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
ne ye hazırmış...:))) herhalde Irak zannettin İRAN ı abd nin bitişe doğru her geçen gün yavaş adımlarla yol alıyor. ne güzel bir şey
ABD TIPAN BİR İRANA YETMİYOR ANLADIK BUNU.HER YERİ DELİK DEŞİK ETTİN AMA İRANA GELİNCE SÜREKLİ KURUSIKI ATIYORSUN.
ABD DÜNYADA ÇATMADIĞI ÜLKE KALMADI ŞU ANA KADAR DİKKAT. HER AYAK BASTIĞI YERDE KAN DÖKÜYOR CANLARA MAL OLUYOR SAVAŞ VE YIKIM YAPIYOR SÖMÜRÜ DİŞLERİNİ DAHA SERT GEÇİRMEK İÇİN.ŞİMDİ SIRADA İRAN VE TÜRKİYE VAR.TÜRKİYEYİ CEPTE KEKLİK BİLİYORLAR DAİMA.ÇÜNKİ SİLAH ENVANTERİMİZ ONLARIN ELİNDE DİKKAT.İRAN İSE SON MODEL UZUN MENZİLLİ FÜZELERE SAHİP AĞIR SİLAHLARINI ÜRETEN BİR ÜLKE ŞU AN.SAVAŞ UÇAKLARINIDA KENDİLERİ ÜRETİYORLAR ARTIK.ÇİN RUSYA HİNDİSTAN ABD BÖLGEDE BOYNUZLARININ KÖKÜNDEN KIRILMASINA ONAY VERİYORLAR ARTIK.ABD BU KEZ AĞIR HEZİMET YAŞAYACAK BÖLGEDE. TÜRKİYE DERİN UYKUDAN UYANMALI.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler