ABD'li senatörden Türkiye'ye tehdit: Rahip Brunson serbest kalmazsa yaptırım uygulanır

FETÖ davasında tutuklu yargılanan rahip Brunson'ın Türkiye ile ABD arasında pazarlık konusu olduğunu iddia eden ABD'li senatör James Lankford, Türkiye'yi "alacağı tek şey yaptırımlar olacak" diyerek tehdit etti.

15 Temmuz sonrası tutuklanan ve FETÖ ile bağlantısı tespit edilen ABD vatandaşı rahip Pastör Andrew Brunson'ın tutuklu yargılanmasına devam edilirken, ABD yönetiminin rahip hakkındaki sert yorumları devam ediyor.

TÜRKİYE'Yİ TEHDİT ETTİ

Oklahoma senatörü James Lankford, twitter hesabından yaptığı açıklamada, rahip Brunson'ın Türkiye ve ABD arasında pazarlık konusu olduğunu iddia etti. Lankford, mesajında "Türkiye, Andrew Brunson karşılığında ABD 'den bir şey alacağını düşünüyor. Şimdi onu serbest bırakmaları için alacakları yaptırımlar olacak" diyerek Türkiye'yi ekonomik ve askeri yaptırımlarla da tehdit etti.

Lankford mesajına, ABD'nin cumhuriyetçi kanallarından Fox tv için verdiği bir röportajın videosunu da ekledi.

TRUMP DA RAHİBİ SAVUNMUŞTU

ABD Başkanı Donald Trump da, Brunson'la ilgili dün bir mesaj yayınlamıştı. Twitter'daki hesabından açıklama yapan Trump "ABD'li Hristiyan lider ve iyi bir centilmen olan Pastör Andrew Brunson, Türkiye'de yok yere yargılanıyor. Ona casus diyorlar ama ben ondan daha casusum. Umarım ait olduğu güzel ailesine ve evine dönmesine izin verilir" demişti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 29 yorum
AKP MAFYALAŞMIŞTIR,AKP ÇETELEŞMİŞTİR,AKP EŞKİYALAŞMIŞTIR.GÖRECEKSİNİZ DENİZ YÜCELİ NASIL SERBEST BIRAKTILAR BUNU DA BIRAKACAKLAR.ÇÜNKÜ ADAMLARI HAKAN ATİLLA İÇİN,GÜLEN İÇİN REHİN TUTUYORLAR.PAÇALARI SIKIŞTI MI BIRAKACAKLAR.TIPKI BÜYÜKADA DA TUTUKLANAN İNSAN HAKLARI SAVUNUCULARI GİBİ.
@hasdan El insaf. Bahsettiğin insanlar Türkiye Cumhuriyeti'ne karşı casusluk faliyeti yürütmüş ajanlar. Öyle ki bir darbe kalkışmasına katılmışlar. Telefonları o gece dinlemelere takılmış, darbeciler bunlarla görüşmüş. Kardeşim öyle bir konuşuyorsunuz ki sanki bu vatan sizin değil gibi. Sizi mantıklı düşünmeye davet ediyorum. Olay Ak Parti meselesi değil, olay Türkiye meselesi, olay vatan!
Sen başka pencereden baktığın için gözün baksa da görmez, O papaz dediğin ajan tam anlamı ile LAWRENCE dir. Ama senin gibilerin kafası almaz.
Senin gibilerin tek milliyeti, Kendi ütopyanızdaki yaşam tarzınız ve İslam düşmanlığınız. Sizin gibileri iyi biliriz
akparti kadar başınıza taş düşsün. hırsız olan, hırsız der, terörist ve sevicileri, terörist der. vatan haini olan, hain der. sen de çete dedin ya kesin en büyük çete,mafya, hain, hırsız, terörist olan fetödensin .
@msatic madem casus deniz yüceli niçin serbest bıraktırdı.niçin adam hakkında 1 yıldır iddianame hazırlanmadı.telefonları dinlemeye takılmış masal,uydurma a haberin.
ABD liler bile bu vatandaş görünümlü hainlerden iyidir.
@hasdan kuş beyinli
amerikaya bir ders verme zamani geldi ordumuzu abd ye gondermeliyiz ne mutlu turkum diyene turk un turkten baska dostu yoktur bir turk dunyaya bedeldir tumturk tupturk turkpetrol petrol ofisi tekturk tek devlet tek din tek dil tekadam tek tek tek bir turk askeri tek basina bin amerikan askerini döver
@soner_1970_gyfug hocam be bu soruyu ciddi soruyorum ve ciddi cevap vermeni istiyorum.ordumuzu amerikaya hangi metodla gönderiyorsun.bu sorunun cevabını ver gerçekten bu dunyada senden zeki insan olmadığına inanacağım.
EVET EVET DİRAYETLİ YÖNETİMİMİZ AMERİKAYA POSTA KOYACAK SEÇİMDEN ÖNCE SON ACTION BRAVO BRAVO ULEN MADEM BU AMERİKA İLE KARŞI KARŞIYAYAIZ NEYE ALKIŞLADINIZ SURİYEYE SALDIRMASINI HEMDE MİRAÇ KANDİLİ GECESİ REZA ZARRAB İÇİN 2 NOTA VERİNİZ BU FETO İÇİN YARIM NOTA BİLE NEYE VERMEDİNİZ BUNU VATANDAŞ OLARAK BEN YAZIYORUM MUHALEFET PARTİLERİ BİLE SÖYLEYEMİYOR NE İŞ ????
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler