‘ABD saldırırsa başarısız olacak’

Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad, ülkesine karşı yaptırım veya askeri müdahale seçeneklerini gündeme getiren kimyasal silah saldırısı hakkında açıklama yaptı.

‘ABD saldırırsa başarısız olacak’

SANA haber ajansı tarafından dün yayımlanan fotoğrafta, Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad, yeni atanan kabine üyeleriyle toplantı yaparken görülüyor.

Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad, ülkesine karşı yaptırım veya askeri müdahale seçeneklerini gündeme getiren kimyasal silah saldırısı hakkında açıklama yaptı. Esad, Batılı ülkelerin kimyasal silah kullandıklarına yönelik iddialarını reddetti ve politik amaçlı olduğunu söyledi. Esad, ABD hükümetini ve ordusunu uyararak, ‘Suriye’ye saldırırlarsa başarısız olacaklar’ dedi.

Suriye’nin başkenti Şam’da geçtiğimiz hafta yüzlerce sivilin ölmesine neden olan ve kimyasal silahlarla düzenlendiği iddia edilen saldırı, Esad rejimine karşı askeri operasyon seçeneğini gündeme getirdi. Esad, bugün bir açıklama yaparak kimyasal silah iddialarının ‘politik amaçlı olduğunu’ söyledi ve ABD’yi askeri operasyon konusunda uyardı.

Rusya’nın Izvestia gazetesine konuşan Esad, kendisine Suriye’ye operasyon düzenlenmesi veya işgal edilmesi olasılıkları sorulduğunda, “Eğer ABD askeri operasyon düzenlerse, Vietnam’dan bugüne kadar başlattığı tüm savaşlarda olduğu gibi onu başarısızlık bekliyor” dedi.

"TÜRKİYE'NİN BİR AVUÇ KÖRFEZ PARASIYLA AYARLANMASI ACI"

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, ülkesinde 'terörü doğrudan destekleyen' taraflar arasında Türkiye'yi de saydı.

Krizin ilk 2 yılında Katar'ın, şimdi de Suudi Arabistan'ın bu süreci finanse ettiğini öne süren Esad, "Açık konuşmak gerekirse Suudi Arabistan'ın para vermekten başka yapacağı bir şey yok. Sadece parası olanlar bir medeniyet kurup geliştiremezler. Suudi Arabistan, ne kadar paraya hükmettiğine bağlı olarak politikasını uygulamaya koyuyor." dedi.

Türkiye gibi stratejik konuma ve liberal topluma sahip olan büyük bir ülkenin, gerici düşünceye sahip Körfez ülkesinden gelen bir avuç ayarlanmasının acı olduğunu söyleyen Esad, bu durumun sorumluluğunun da Türk halkına değil başbakana ait olduğunu öne sürdü.

RUSYA ENDİŞELİ

Rusya ise ABD’nin Suriye’ye yönelik olası operasyonu hakkında endişeli olduğunu belirtti.

Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, ‘Washington’tan son günlerde yapılan ve Suriye’deki iç savaşa müdahale etmek için ordunun hazırlandığı yönündeki haberlerin endişe uyandırıcı olduğunu’ belirtti.

BAN: "KİMYASAL SALDIRI DOĞRULANIRSA..."

Birleşmiş Milletler (BM) Kimyasal Silah Veri Toplama Misyonu, Şam'ın kırsalında geçen hafta düzenlendiği iddia edilen kimyasal silah saldırısını araştırmaya bugün başlıyor.

BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun, BM misyonunun kimyasal silah kullanıldığını tespit etmesi durumunda bunun uluslararası hukukun ciddi anlamda çiğnenmesi anlamına geleceğini belirterek, ‘‘İnsanlığa karşı işlenmiş böyle bir suça izin veremeyiz" dedi.

Ban, BM Misyonu’nun başında bulunan Dr. Ake Sellstrom ve ekibinin zaman kaybetmeden işlerine başlayacağını söyledi. Ban, BM Silahsızlanma İşleri Yüksek Temsilcisi Angela Kane'nin bugün Suriye yönetiminden yetkililerle birlikte Şam’da görüştüğünü ve heyetin araştırmasına hemen başlayacağını duyurdu. Ban, ‘‘Daha fazla zaman kaybına tahammülümüz yok. Televizyon ekranlarından ve sosyal medyandan tüm korkunç gelişmelere tanık olduk. Çok açık ki, bu son derece korkunç bir olaydı. Tüm bunları (araştırmayı) yakınlarını kaybedenlere karşı yapmak vazifemiz.’’ dedi.

Dünyanın Suriye’deki olaya gözünün çevrildiğini hatırlatan Ban şöyle devam etti: "Bu nedenle tüm tarafların BM misyonuna işini yapmasında yardımcı olmalarını istiyorum. Misyon tam ve kapsamlı araştırmasını yapmalı. Uzmanlıklarına güvenim tam. Onların başarısı herkesin çıkarınadır. Şam bölgesinde son iddiaları ele alarak burada başarılı olunması Suriye'de olduğu gibi başka yerlerde de olası kimyasal silah kullanımı karşısında caydırıcı etkisi olacaktır." Şam yönetiminin BM misyonuna araştırma izni vermesine binaen yaptığı açıklamada Ban, ‘‘Her ne gerekçe ve kim tarafından kullanılırsa kullanılsın iddialar kanıtlanır ise bu uluslararası hukukun kimyasal silah kullanımını ihlali anlamına gelir ve korkunç bir suçtur. İnsanlığa karşı işlenmiş böyle bir suça izin veremeyiz!’’ dedi. Olayın neticelendirilmesinin düşmanlığın körüklenmesinin de önüne geçebileceğini belirten Ban, bunun da taraflar arasında ateşkes için bir şans olabileceğini savundu.

dünyadan haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 141 yorum
esad senin o zurna boynunun kopmasına az bır zaman kaldı karıyı yolla rusyaya oralarda senın ıcın çalışsın sonun gattafıdende beter olacak
ayıp be bu kadar da olmaz yorum yazmayı öğren önce
kimin boynunun kopacağı belli. bu kez lokma büyük. bir ülkenin zenginlik kaynaklarına göz koy, sonrada savaş bahanesi ile ülkeye el kaideyi oraya sok , kardeşken düşman ol . esad birden bire esed oluyor. birlikte bakanlar kurulu toplantısı yapıyorlar. sonra, İngiliz, abd istedi diye kaka adam oluverdi. bunları görmezsiniz kafanızı kuma gömersiniz .
esad senin ailene bişeymi yaptıda bu kadar giren şemsiye açılmamış
hemen basitliğinizi gösteriyorsunuz, kadınları karıştırmak neden gözünlemi gördün yanındamıydın ayıp be ayıp
Zalim esad senin düşüncen ne biliyormusun nasıl olsa ben ölüp gideseğim suriye halkıda benimle mahvolsun gitsin Acaba ALLAH buna razımı zalim bir dünyaya karşı geliyorsun kaldıki seni Amerika bu şekle getirdi bunuda bil Emi Zannetmeki dünyada gizlilikler açığa çıkmıyor Bak Dünya Kaddafiye dediki ülkeyi bırak istediğin yerde sana yaşam hakkı verelim ne oldu sulelesi bitti seninde soyun kuruyacak bunu bilesin ama gel insan ol Suriyeyi ama suriyelilere teslim et belki gün gelir suriyede demokrasi tam kökleşir belki gelir seçime katılırsın olamazmı onun için acz.diyecğm.gel suriyeye fazla zrr.v.ay
DÜNYADAN BİR HABERSİN TRENE DÜZ BAKAN. KADDAFİNİN EN SON BİRLEŞMİŞ MİLLETLERDEKİ KONUŞMASINI OKU NEDEN ANLARSIN. HANGİ DİKTATÖR OKUL YAPAR ADAM ÜNİVERSİTE DOLDURDU ÜLKESİNİ. BEDEVİLERİ YERLEŞİK DÜZENE KAVUŞTURDU. LİBYADA NELER YAPTI. EN AZINDAN BİZE YARDIM ETTİ KIBRIS SAVAŞINDA, AMBARGODA. BİZSE HIYANET İÇİNDE YÜZÜYORUZ.. CEBRAİL OKU EMRİNİ İLETTİ. ALLAHIN ADIYLA OKU, HAKKI GÖZETEREK. AT GÖZLÜKLÜ TRENE BAKAN. OKU..
haldun kardes cikmis su esad katilini mi ovuyorsun biz..e yaptıgı katlimaların vıdeosunu izle kundaktaki bebeleri kadınları testereyle dogratan erkekleri tasmayla gezdirip benim allahım esaddır dedirten kimyasalla halki linc eden esadi destekleyen halkina bomba yagdirtan esad..biraz utanin bence..
halldunn daha düne kadar pkk destekcisi ve öcalanın ev sahibi esed. tanrısı olmayan mezhebinize tanrı yapmaya kalkmayın. sırf mezhepleriniz aynı diye katil esedci olmayın türkiye cumhuriyeti vatandaşısınız unutmayın. sana suriye uzak değil git esede destek ol.
Türkiye senin gibi cahil insanlar yüzünden gelişemiyor...dünyada olup bitenleri birde yalancı yandaş olmayan tarafsız yerlerden öğren !..esad haklımı haksızmı bilemem ama amerika her zamanki gibi yine yalancı ve istilacı !..
helal olsun adama 1.Ahmedinejad 2.Esad tek geçerim bizimkisi gibi kuyrugunu pısıp bagırmıyorlar sadece adamlarda icraat var.Rest çekme böyle olur davosa birdaha gelmem dıyerek değil..
Bİnlerce Masum yavruyu,kadın yaşlı demeden binlerce insanı katleden bir caniye helal olsun diye iltifat eden vicdan yoksunu insan...Sen ve senin gibi imansızlar olduğu sürece Allah Başbakan gibi insanları başımızdan eksik etmesin.
bunlar bagırıyorda neoluyor saddam gitti kaddafi gitti milosevic kasabı gitti buaset denen mahlukda gidecek ama suriyeyi yerle bir ettirib öyle gidecek adamgibi bırakıbda gitmeyecek inşallah sonu kaddafigibi olur
3600 bebek katiline helal diyorsun ya ben sana insan diyemiyorum
birakin abd girsin allah askina, hergun yuzlerce cocuk kadin ölüyor, musluman olan devlet baskanlarindan tik yok,,amerikanin girmesi hic olmassa esad zulumunun sonu olur,,neden amerikanin yaptigini musluman ulkeler yapmiyor, sade bos konusuyor
HE OLUM NEDEN AHKAM KESMİYESİNİZ. İŞİNİZ GÜCÜNÜZ İNASANLARI BİRBİRİNE KIRDIRMAK. UNUTMAYIN O ŞEREFSİZLERE VERDİĞİNİZ DESTEKTEN DOLAYI O SUÇSUZ ÖLEN İNSANLARIN GÜNAHINA ORTAKSINIZ...BİZ AMERİKANIN DESTEKÇİSİ DEĞİLİZ AMA O ŞEREFSİZİN ORADA YAPTIĞINI AMERİKA BİLE YAPMAZ. BİR İNSAN KENDİ MİLLETİNE BU CEZAYI KESER Mİ.....
muhalif dediklerinizin tamamı libyalı-türkiyeli-katarlı-suud-çeçen piçlerden oluşan teröristler. halkı katleden yakan yıkan onlar. kimyasal ile yakalanan kullanan onlar. dün bir görüntü izledim 5 tır durduruyor bu o. çocukları ve adamlara mezhebini soruyorlar adamlar aleviyiz deyince kurşuna diziyorlar. Allah onlarında onlara destek veren sizin de belanızı versin ors.pu çcouğusunuz hepiniz en baştan en sona kadar.
senini gibi şerefsiz mezhepciler ne çabuk unuttu pkkaya yardım eden öcalanı evinde besleyen esedi.
can alıcı kelimeyi yazmamıslar esad RTE için "ülkesini bir kaç dolara satan adam dedi" bu tür adamlar bos konusmaz özellikle esad RTE den daha bilgili ve eğitimli bir devlet adamı...
esad suriyeye yapılan emperyalist saldırılar karşısında direniyor ve inşallah zaferle çıkacak.
arkadaşım esedin senin mezhebinden olması onun katliamlarını haklı çıkarmaz. daha düne kadar öcalana ev sahipliği yapan esed tanrınız oldu.
zaferi kim kazanacak zamanla goreceksin zaferi insanlik kazanacak senin gibilerde avucunu yalayacak..
inşallah zafer esad ın olacak tuzakçılar cehenneme
Esadı destekleyen kişiler yüzbinlerce katliam yapmış biri hemde çocuklarda var içinde. esad diktatör değilse tayyip erdoğanın gidip elini ayağını öpün. Başbakana dikdatör diyenler için diyorum. O kişileri suriyeye sürmek lazım.
bi sıkımlık canın var ... daha kuyruğunu kaldırıyorsun.....
SENDE KISTIRMIŞSIN AMA.:) SÜPERSİN LAVUK..
Türkiye hiç bu kadar doğru bir dış politika izlememişti 100 yıldır...
Türkiye de dış politika diye bir sey kalmadı İtibar 0 artık
Acaba gerçekten kimyasalı Esadmı kullandı?Yoksa geçmişte Irak'ta oynanan oyunun bir benzeri mi oynanıyor?Bu konuda kafalar karışık bence.O zaman da Irak'ta nükleer ve kimyasal silah var(aynısını şimdi İran için de söylüyorlar)denilerek işgal edilmişti .Acaba şimdi Suriye mi işgal edilecek?Ne olursa olsun şu bir gerçek ki katliamda ölenler geri gelmeyecek ve ALLAH onları katledenleri(bu ama Esad olur ama başkası)kahretsin
ESADI KİM BU HALE GETİRDİ KİM ZALİM OLMASINA YARDIMCI OLDU ONUDA KEŞKE BİR BİLEBİLSEN.
kimin bu hale getirdiği belli değilmi sürekli teröristlere kucak açtı rte suriye yi dilediği gibi böldürmek için ama esad yemedi tabi, dünyanın harcaması yapılıyor suriyelilere Türk milletinin cebinden çıkıyor, çoluk çocuğumuzun hakkını yedirenleri Allah'a havale ediyorum, sonları saddam gibi olur
ULAN ESDA SEN KİMSİN LAVUK SADDAMDA BÖYLE AHKAM KESTİ ÇÖL ABD YE MEZAR OLCAK DEDİ TÜM HALKINI ABD Lİ OROSPUNUN ÇOCUKLARINA SATTI KIZLARIN KADINLARIN IRZINA GEÇİLDİ ŞİMDİDE SEN PİÇLİK YAPMA HALKIN İLE OTUR MASAYA HALKINI DİNLE HALKIN SESİNE KULAK VER HA BU TAYYİP İÇİNDE GEÇERLİ HALKINI DİNLEMEYENİN SONU DAR AĞACI YA YAĞLI URGAN BOYNUNA GEÇTİMİ İNSAN BİN PİŞMAN AMA NAFİLE DAR AĞACINDAN İNEN ÇOK AZ HELEDE AYAĞININ ALTINDAKİ SEHPAYA VURMAK İÇİN MİLYONLAR SIRADA BEKLİYORSA İMKANSIZ YAĞLI URGANI BOYNUNDA BİR HİSSETİNMİ GERİSİ YALAN ŞAHADET GETİRMENİ BİLE BEKLEMEZLER
Amerikadan medet umanlar acıyorum sizlerin halinize
peki sen kimsin
Vay be adama bak resmen Tayyibe satılmış diyor..Helal olsun adama gerçeği görüyor.İktidarının gücünün rüşvet satılmışlık parası olduğunu görüyor.Ama bir avuç satılmış satıldığının farkında bile değil...
esada kolay kolay bunları kabul etiremezsiniz siyaseti aklı zekası bunları bertaraf edebilir..
kim ne derse desin.ALLAH C.C Nederse o olur.elbet bu zalim kaddar eset de günü nü görecektir.yandaşları ile beraber.artık yeter bu zulümmmmmmmmmmmm.
Kimyasalı Esad kullanmadı. Esad üzerinden siyaset yapanlar ve iftira atarak suçu Esad üzerine atanlar da gününü görür İnşallah. ABD emperyalizmi kullandı kimyasalı. Sırf Suriye'ye girebilmek için bir bahane uydurmak istiyordu. Türkiye de bu yemi yedi. Hatta anımsarsa, 2003 yılında ABD Suriye'ye girdi. İran ne dedi''Suriye'ye girersen seni vururum.'' ABD g...nün korkusuna giremedi.
hiç düşünmüyormusun ya Esad senin sandığın gibi zalim değilde Abd ve israil ile onun işbirlikçleri Türkiyeyide savaşa çekip büyük ortadoğu projesini tamamlamak için medyaları aracılığı ile onu halkın gözünde diktatörleştirmiş olabileceklerini. Kimin yanında yer aldığının farkında mısın? Irakta müslümanları katledip camileri talan eden emperyalist güçlerin çıkarları için dua ediyorsun.
Esad Tıp Doktorudur, herşeyi mantık çerçevesinde halleder. İftiracı Batılılara pabuç bırakmaz.
oleysıratürkiyeyegeliyor.asılacaklarkesileceklerbelirlensin.
ehlibeyt düşmanları Allah Sisi'nin Esad'ın yanında olsun, bıktık sahte dincilerden
esad diyince aklına ankaradaki küçükesatt gelenler esad uzmanı olmuşlar, esad'ı eleştiriyorlar. küçük peygamberleri "esed" dedi diye 40 esad'ı bir gecede esed yapanlar abd'nin kölesi olmuşlar, müslüman kardeşlerine müdahale etsin diye dua ediyorlar. mübarek, kaddafi, saddam hüseyin ile başladı, ahmedinejad, çin, rusya diye devam edecekler. hepsinde de katledenler masum, katledilenler zalim olacak. ülkemizin beyin yerine et taşıyan insanları da çıkıp televizyonda timsah gözyaşı döken zalimleri alkışlayacak. hay sizin adaletiniz batsın.
dinç- er senin gibi mezhep ciler bu ülkede azınlık özel haklarımı istiyor, halkın çoğunluğu sizlere batıyor. sandıksız iktidarmı istiyorsunuz.. daha düne kadar pkk nın en büyük destekcisi ev sahibi esed ne olduda babanız oldu.
Esad'ı küçümsediler 1 yılda gider dediydi birileri.. heyt gülüm heyt.! Siz 1 yılda gidersiniz ama mantıklı hareket edenler kalır.. El-kaide el-nursa gibi katillere bırakmıcak ülkesini.. Destek verenler bunca kişinin ölümüne başta Körfez ülkeleri ABD Türkiye yönetimleride ilerde pişman olcaklar.
akpli yobazlar kime oy verdiğinize bir bakın lideriniz para için onurunu ülkesini sattı ve süriyede ölen bütün müslümanların katili
asıl yobaz suriyeyi bilmeyenlerdir. suriyede %85 çoğunluğu sağlayan kesim %15 in baskıcı yönetiminden kurtulmak için herşeyini ortaya koyup gelecek mücadelesi yapıyorlar. Asıl gerici ve yobaz Türkiye'de demokrasiyi hazmedemeyenlerdir.
sen geri zekalı bile deyılsin
Hatırlarmısınız bilmem syn Beşar esad suiyede olayların başlasından birsüre sonra recep tayyibin çıkışlarına bir laf söylemişti Kardeşim recep tayyip erdoğana kızamıyorum çünkü sonuçta oda EMİR kulu demişti
tebrikler süper bir yorum
ALLAH KERİMDİR KADİRDİR YÜCEDİR PATLAMANINDA HESABINI SEBEB OLANLAR HER KİMSE YANLIŞA SAPAR ŞEYTANA TAPAR TEK TEK HEPSİNİN HESABI SORULACAKTIR. ALLAH DEYİP İNSAN ÖLDÜRENLERDEN DÜNYASI İÇİN AHİRETİNİ YIKANLARDAN BU ŞAVAŞLARIN ÇIKMASINDAN SORUMLU HER KİM VARSA BUNLARI DÜNYADA AHİRETTEDE AZABLARIN GAZAPLARIN EN BÜYÜKLERİ BEKLİYOR KAÇIŞ YOK BUNLAR ALLAHTAN KORKMAYAN AHMAKLARDIR.
ALLAH DEYİPTE PARA ÇALMAKLA(AKPLİLER)ALLAH DEYİP İNSANLARI YOK YERE ÖLDÜRMEK ARASINDA HİÇ BİR FARK YOK.İKİSİNİDE GAZAPLARIN EN BÜYÜĞÜ BEKLİYOR.
AMİN...
müslümanım diyerek koyunları kandıranlarıda affetsin orda ölen her insanın hesabı erdoğanın boynunadır
Bazı yorumlara bakınca anlıyorumki o yorumları yapanlar seçim olsa Esadı başa getirecekler... yazık cok yazık...
BUKADARI BİLE AMERİKAYI DURDURMAYA YETERLİDİR BİZ ENDİŞELİYİZ İŞTE RUSYANIN BUNU DEMESİ ABD NİN MÜDAHELESİNİ ÖNLEMEYE YETERLİDİR.
bence değil ,ABD buyur ne gerekiyorsa yap demektir.Esad hata yapıyor.Ya kimyasal kullandım de yada kullanmadığını ispat et. Bir şeyi anlamıyorum.Tersine teröristleri yenerken niye kimyasal kullansın ya oyun var yada gerçekten Esad salak biri ve kaşınıyor.
Türkiye komşusuna yapılacak bir müdahaleye karşı olduğunu dillendirmelidir.Suriye bizim komşumuzdur ve ilişkilerimizde komşuluk esaslarına tam uymalıdır.abd ve batı bizi bu savaşta aynen diğer abd savaşlarında olduğu gibi piyon olarak kullanmaktan korkmalıdır.
sultan 1. Mahvettin (davutoğlu) herkesle kötü etti Türkiye yi...
Davutoğlu ABD dalkavuğudur.
mezhepci adi müslüman türk düşmanı.
mısırı bırak suriye bak. Ülkesini tek demokratik müslüman ülkesi yapan Esadın ipini çekemeyecekler arkasında rusya çin japonya var. Esad Yıkılmayacaktır.
mk cocugu TÜrkiyenin arkasındada %50 vardır %50 siksin sizide bi görün oylarıyla tekrar demokrası haa al sana demokrası
semsoz turkıyenın halkını yönetenler turk deıl yüzde 50 kım cahıl konuşma sıra turkıyeye geldı surıyeden sonra allah dın kıtab diyerek uyutulan tum ülkeler musluman sonlarıda ırak olucak surıye iran ırak ve muttefık abd katıller türkiye kara cahıller tum muslumandan çıkıyor nedense turkıye bıttmış sızler halan sıyaset peşındesınız komşular ışgalde
ne yüzde ellisinden bahsediyosun arkadaşım tayyipin ,akp nin arkasında sadece yüzde 10-15lik bir inasan var ,sadece tellal takımı peşinde onun için sesleri çok çıkıyor okadar... sen konuşmayan sessizliğe bak... malum yavaş atın çiftesi ağır olur...dikkat edin fazla canınız acımasın....
semsoz %50 olayına senin gibi sazanlar inanır,barajı geçemeyen parti oyları,kullanılmayan oy sayıları sizin partinize eklendi,senin ne ayaksın sik...k
Allah yar ve yardımcın olsun ESAD....
ağzına sağlık kardeşim.
batılı devletleri neden suriyeye müdahale etmiyor sebebi açık ve net müslümanlar bir brilerini öldürsün sıkıntı yok diyorlar sonrada dünyaya insanlık dersi vermeye kalkarlar tarih bu devrin avrupalı devlet başkanlarını zalim acımasız olarak anacaktır...
suriyenin arkasında iran,çin ve rusya olmasa çoktan girmişlerdi. Popoları yemiyor onları karşılarına almayı..
muhaliflere zaten silah veriyo batı
dünyada hiristiyan müslüman savaşı türkiyede alevi sunni savaşı. hiristiyanlar kendilerine yakın gördüğü islam karşıtı mezheplerle dayanak halinde müslümanların katledilmesine göz yumuyor.
Unutmayalım, ABD Emperyali Vietnam'da da kimyasal silah kullanmıştı. Suriye'de de çıkarları için Suriye teröristlerini kullanmaktadır. Önemli olan bizim bu emperyalist oyunlara alet olmamamızdır.
DİKTATÖRÜN YÖNETTİGİ ÜLKEDE DİKTATÖR DEMEK KIÇ İSTER --ESEED KAHPESİNİN BABASIDA BÖYLE KAHPEYDİ HUMA KATLİAMINI OKUYUN--AMA SİZLERDE ZATEN AYNI SOYUN PİSLİGİSİNİZ SORUN YOK
yürübe esad seni desdekliyoruz seni indirecek daha doğmadı amerika gelip senin elini öpecek
defol git esadın yanına ananıda al ama mutlaka yanına
KORKMAZSA BABANI AL YANİ TAYYİP ERDOĞANO MISIRA GİT TAMAM EL NUSRA ÖRGÜTÜNÜN ÜSTÜNDE TÜRK ASKERİNİN FORMASI VAR TAYYİP KİMİ MÜSLÜMAN GÖRMEK İSTİYOSA SİZ ONU ÖYLE GÖRÜYORSUNUZ KENDİ BEYNİNİZİ KULANMIYORSUNUZ IRAK İNCİRLİK ÜSTÜNÜ AÇAN TAYYİPTİ ORDAKİLER MÜSLÜMAN DEĞİLMİYDİ ORDAKİ ÇOCUKLAR MÜSLÜMAN DEĞİLMİYDİ O KİMYASAL SİLAHI CİA AJANLARI ATTI BEYİNNİ KULLAN BİRİSİNE BAĞLI OLMA
Yanındayız esad,taşeron olmayan bir Müslüman lidere selamlar olsun...
adam daha ne desin kimyasal silah kullanmadığını bütün dünya biliyor bu oyunların nedeni belli abd ve israil hemen müdahaleye hazırmış ....hala uyuyormusunuz ey müslümanlar.......
şuanda muhalifler saffında çarpışan Esad askeri kadar insan var bunlar kimler ve nereliler ya BM hiç bunları sorguluyormu yada neden sorgulamıyor sonuçta dışarıdan bir ülkenin içişlerine müdahale yapılıyor unutmasınlarki bu BM nin kendi kurallarına göre savaş nedeni sayılıyor yani birileri zorla Suriye yi başka ülkelerle şavaştırsınlar istiyor BM bunuda görmeli
c h p seni seviyor atmaya devam et onlarda allaha inanmıyor
Allah, senin belanı versin.
Allaha inanmayanlardan değil, inanıp da zalimlere dalkavukluk yapanlardan kork.
Bu esed in beyni yok valla sanki sana sadece abd saldıracak ne kadar müttefik varsa hepsi bomba yağdıracak sana
Amerika Irak'a savaş açtığında yine aynı yalanı kullanmış.1.5milyon müslümanı katletmişti.Kadınlara işkence ve tecavüz edilmişti.Abu gahar hapishanesinden Iraklı kadınlar ''karnımızda onların p.. taşıyoruz bizi öldürün'' demişlerdi.Savaş sonrasında Irak'ın kimyasal silah kullanmadığı ortaya çıkmıştı.Emperyalizim çıkarları uğruna müslümanları biribirine kırdırmaktan ve onları katletmekten asla çekinmez.Türkiye'nin de yardımı ile öso ve el nusra teröristlerine kimyasal silahların taşındığı gün gibi ortada,Türkiye büyük bir insanlık suçuna ortak olmakta;Emperyalizm ise bir taşla ikikuş vurcaktır
Aynı oyun Irak ta oynanmıştı,kimyasal silah bulamamışlardı ama Irak işgal edilmişti,şimdi sıra Suriyede,işin kötüsü bu işi Türkiyeyi üzerinden yapmaları.
Türkiye'de hala uyanamayan insanlar var. Kimyasal saldırı kesinlikle savunulacak birşey değil. Ama amaç başka, Irak'a da kimyasal silah var diye saldırmışlardı. Sonuç kocaman sıfır, Irak'ta milyonlarca masum insan öldürüldü, tecavüze uğradı, ülke parçalandı.
Diğer Haberler