HABER

Adanaspor'u alma çalışmları sürüyor

ADANA (İHA) - 1954 Adanaspor Taraftarlar Derneği Başkanı Tevriz Dura, 1996 yılında Uzanlar'a 10 milyar liraya sattıkları Adanaspor'u, şirketin iflası üzerine geri almak için her türlü belgeleri avukatları aracılığıyla hazırladıklarını ve artık nihai kararı Futbol Federasyonu'nun vereceğini belirtti.

Adanaspor A.Ş'nin iflası üzerine federasyon ile sıkı bir diyalog içerisine girdiklerini ve Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy'un da Adanaspor'un yaşaması yönünde olumlu yaklaşım gösterdiğini belirten Adanaspor Kulübü Başkan Vekili ve 1954 Adanaspor Taraftarlar Derneği Başkan Vekili Tevriz Dura, "Gerçekte bizim olan Adanaspor'un çok kısa sürede olmasa da yeni sezon başlamadan önce mutlaka almış olacağız. O zaman da ayrımcılık yapma düşüncemiz yok. Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak, Seyhan Belediye Başkanı Prof.Dr.Azim Öztürk, AK Parti İl Başkanımız Abdullah Doğru'yu da yanımızda görmek isteyeceğiz. Gerekirse Seyhan Belediyesi bünyesinde kurulan Yeni Adanaspor ile biraraya gelip, güçlü bir Adanaspor oluşumuna destek vereceğiz. Bizim bölücülük gibi bir niyetimiz yok. Güçlü bir Adanaspor olsun, 15-20 kişiye değil, 20-30 bin taraftara oynayan eski Adanaspor'umuzu yeniden oluşturmak istiyoruz" dedi.

52 yıllık mazisi bulunan Turuncu-beyazlı kulübe ait tüm kupaları, mevcut tesisler içerisinde kurdukları müzede biraraya getirdiklerini, buna 1996- 2005 yılları arasında Uzanlar döneminde kazanılan kupaları da dahil ettiklerini ifade eden Dura, "Biz herşeyimizle Adanaspor için varız. Adanaspor'u yaşatmak için kanımızın son damlasına kadar mücadele edeceğiz. Bu yolda Adanaspor'un eski başkan ve yöneticisi olan ağabeylerimizden de destek alıyoruz. Taraftarlarımızın da yanımızda olacağına inanıyoruz" diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön