Keltepe tünellerine girildi! Afrin'den sıcak görüntüler

Afrin'de yürütülen Zeytin Dalı Harekatı kapsamında, 1 Mart günü, Raco beldesindeki Keltepe'de 8 askerin şehit olduğu, 13 askerin de yaralandığı çatışmada teröristlerin saklandığı metrelerce uzunluktaki tünellere, jandarma özel harekat ekipleri operasyon düzenledi. Çok sayıda tuzaklanan patlayıcıya rastlanan, sözde 'sorumlular' için özel bölümlerin bulunduğu tünelde mühimmat ve yaşam malzemesi ele geçirildi. Öte yandan, bugüne kadar 2 bin 872 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından geçen 20 Ocak günü Suriye'nin kuzeybatısındaki Afrin bölgesinde PKK/KCK/PYD-YPG’li ve DEAŞ’lı teröristlere yönelik başlatılan 'Zeytin Dalı Harekâtı’nda 46’ncı güne girildi. Son dakika habere göre, Genelkurmay Başkanlığı, teröristlere ait hedeflerin kara ve hava operasyonlarıyla imha edilmesiyle sürdürülen harekâtın başından bu yana, 95’i son 24 saatte olmak üzere toplam 2 bin 872 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

KELTEPE TÜNELLERİNE GİRİLDİ

1083 rakımlı Keltepe'de, tünellere saklanan 100 kadar teröristin saldırısında 8 asker şehit olmuştu. Çatışma ve operasyonun devamında çok sayıda terörist öldürülmüş, 1083 rakımlı tepe teröristlerden temizlenmişti. Mehmetçik, teröristlerin saldırı öncesi saklandığı tünellere de girdi, arama çalışması yaptı.

144 BÖLGE KONTROL ALTINA ALINDI

Zeytin Dalı Harekatı kapsamında TSK ve ÖSO, Afrin'in kuzeydoğusundaki Şeran beldesine bağlı Göbelek köyü ile ilçenin güneybatısındaki Cindesres beldesine bağlı Kureybe köyünü terör örgütleri YPG/PKK-DEAŞ'tan kurtardı. TSK ve operasyonlara destek veren ÖSO güçleri, harekatın başından bu yana YPG/PKK-DEAŞ'ın işgalindeki Afrin'de 114'ü köy, 30'u kritik nokta olmak üzere toplam 144 bölgeyi kontrol altına aldı.

keltepe2

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 15 yorum
Allah yardımcınız olsun arslan parçaları dualarımız sizlerle
TÜRKİYE' nin ÇİMENTO İHRACATINDA SURİYE, 2014 Yılında, Libya' nın Ardından 2. Sırada, 2015 - 2016 Yıllarında İse 1. Sırada, 2017 Yılında ise Muhtemelen 1. Sırada olacaktır ! SURİYE' de NORMAL İNSAN Kalmadığına ve SURİYE' de REJİM yanlıları ile TERÖRİSTLER den başkaları Kalmadığına Göre, Bunlarda EV YAPMAYACAKLARINI ANLAMAK için Daha Ne Bekliyor dunuz! ! SORARIM size , Bu Kadar ÇİMENTO ile TÜNELLERDEN BAŞKA Ne Yapacaklarını Sanıyordunuz ! ÇİMENTO dahil SURİYE' ye satılan her bir kalem İHRACAAT STARETEJİK Ürün Olarak Düşünülmelidir ! Gene mi KANDIRILDINIZ ! BIKMADINIZ mı ! Saygılarımla.
@menderes_yildirim DOĞRUDUR .... İNANMAYAN ARAŞTIRSIN
Muhammedin Ordusunu bu dakkadan sonra kimse durduramaz konu vatansa gerisi teferruat kimse yorum yapmasın çakalık peşinde olanlara Irakta ,suriyede ,afganistanda,filistinde,arakanda daha sayamayacağım bir çok Türk yada kürt asıllı insanlara neler yapıldığını 30 senedir görüyoruz adamın gözünün önünde karısına tecavüzmü etmediler çocuklara hatta erkeklere bile tecavüz görüntülerini her kez gördü aynı şekilde düşmemek için HAÇLILARIN oyununa gelmeyelim vatanımıza bayrağımıza toprağımıza sahip çıkalım Suriye,Irak,Afganistan,Filistinin TÜRKİYESİ vardı sığındı bizim kimimiz var
aslanlarım kazıyın bunların köklerini
Rabbim askerimize polisimize güç kuvvet versin,bu pkk-ypg'lerin sonu eşşek cenneti başka çareleri yok.
Vurun alayına
vurun Allah için acımayın kitapsızlara!!
Sözünüz üstün kılıcınız keskin olsun. Allah Mehmetçiğimize Hz. Hamza gücü versin. Kılıçları silahları Hz. Ali'nin Zülfikar'ı gibi keskin olsun. görünür görünmez kazalardan belalardan tuzaklardan emin eylesin.
anayasa yıkılmış.anayasa mahkemesi kararları çiğnenmiş.paralar sıfırlanmış.zarrab hırsız çetesine çuvalla rüşvet vermiş,soruşturacak türk yargısı bulunamamış.halkın oyuyla seçilen başbakan arkasına tekme vurularak bir gecede sokağa atılmış.belediye başkanı ailesi tehdit edilip ağlatılarak istifa ettirilmiş.basın susturulmuş.gazeteciler hapsedilmiş.milletin vekilleri hapsedilmiş.khk lar ile 200 bin kişi adaletsiz işten atılıp çoluk çocuk aç bırakılmış.khk ile işten atılan kadın öğretmen 2 yavrusu ile meriç nehrinde boğulmuş.türk milleti merhametsiz olmuş.zulüm her yeri sarmış.
Allah askerimizi korusun şehitlerimizin mekanları cennet olsun...46 Gündür bomba yağıyor uçaklar kalkıyor fırtına obüsleri sabahlara kadar susmuyor...Haritaya baktım hemen nerdeyse sınırın insan sesi mesafesinden ileri gidilemiyor .Yabancı basın ajansları 90 tane tankın tahrip olduğunu bir o kadar zırhlı araç ve personelin imha olduğu yazılıp çiziliyor..TSK nın açıklamaları pek mantıklı ve inanılır gibi değil...İnşallah bu iş uzamadan biter
@cengiz_caner_1959 Şehitlerimize imha edildi diyen Bu adama yazdığım yorumu yayınlamayan mynet seni kınıyorum.
Allah Yar ve Yardımcıları Olsun Mehmehmçik sağ salim dönsün inş. Beyler acil bakın.Yutubda video çekerek tahmin paylaşan çocuğu gördünüz mü?ne söylediyse gelmiş mk bakın adı Molvin Paydin.Yalan söylüyorsam adiyim aratın Molvin Paydin diye görün tahminlerini.Hele bugün tüm tahminlerini tutturmuş.Bir çıkarım varsa dediğim gibi adiyim.Herhangi birşeyde istemiyor ücret ya da başka şeyler istemeden paylaşıyor.İşin ilginci video çekerek istatistik ve nasıl oynanacağını açıklıyor yemin ediyorum size.Youtube Molvin Paydin yazıp bakın dediklerimi anlayacaksınız :)
Bu tünelin aynısını yapsalar Haydarpaşadan Sirkeciye,Üsküdardan Kabataşa,Kadiyöyden Karaköye denizin altından rahatlıkla tüp geçit olur, hemde bizim yaptığımız gibi 20 yıl vadeli Yap İşlet kazığıda yememiş oluruz, 90 santim beton ne demek nereden baksan 1 metre beton,hayatta ne depremde yıkılır nede su falan sızdırmaz, sızdırsada idare eder, sonuçta araçlar yol olarak kullanacaklar.Bu işler PKK.nın yiyeceği halt değil, Almanlar Yada ABD.l,iler yapmış olabilirler.Bugün bu boyutta betonu atsan binlşerce konut olur.İlginç planlar yapmışlar.Diyarbakırın altına kadar tünelden bahsediliyor.
Bu şerefsizlerin,tünelleri yapmak için bunca çimentoyu nerden buldu,çimento fabrikası mı var tünelleri kazmak için makineler,bunlar öyle basit işler değil yerin altı adeta oyulmuş.Türkiye sınırlarına yakın yapılmış bunlar saklambaç oynamak için yapılmadı,üzerinde çalışılıp itinayla yıllarca uğraşılmışlar.Türkiye ye saldırmak amaçlı yapılmış tuzaklardır.bu tünellerin oluşması bile tek başına tehdittir.bu hazırlık sebebi ne olabilir,TBMM teröristler ne dedi 20 yıl pkk ypg sizinle savaşacak silaha sahip,pkk sizi tükürüğüyle boğar,sırtlarını pkk ypg pyd dayamışlardı demek ki bunlara güveniyolarmış
Diğer Haberler