HABER

Afyon'da karla mücadele

AFYON (İHA) - Afyon'da kar nedeniyle 260 köye ait toplam bin 460 kilometrelik yol ulaşıma kapanırken, yol açma çalışmalarının 12 ayrı ekip tarafından sürdürüldüğü bildirildi.

Konuyla ilgili bilgi veren Afyon Valisi Ahmet Özyurt, halen devam eden kar yağışının ulaşımı etkilememesi için her türlü tedbirin alındığını, Köy Hizmetleri İl Müdürlüğü ile Karayolları 31. Şube Şefliği'ne bağlı ekiplerce şehirlerarası karayolları ile köy yollarının kapanmaması için çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini söyledi.

Vali Özyurt, Afyon-Ankara, Afyon-Antalya, Afyon-İzmir ve Afyon-Konya şehirlerarası yollardaki kar mücadesinin de sürdüğünü, bu yolların şu anda açık olduğunu ve trafik akışının sağlandığını söyledi. Vali Özyurt, tüm karayollarında buzlanma ihtimali olduğundan sürücülerin zincirsiz olarak yola devam etmemeleri konusunda uyarıldıklarını da ifade etti.

Afyon'a bağlı köy yollarındaki kar temizleme çalışmalarına Köy Hizmetleri İl Müdürlüğü'ne bağlı 12 ayrı ekip nezaretinde 14 greyder, 13 kamyon ve 2 kar makinesi ile devam edildiğini kaydeden Vali Özyurt, 260 köye ait 1460 kilometrelik yolun trafiğe kapalı olduğunu, 80 köye ait 800 kilometrelik köy yolunda ise kar temizleme çalışmalarının devam ettiğini belirtti.

Vatandaşların mecbur kalmadıkça araçlarıyla yola çıkmamalarını isteyen Vali Ahmet Özyurt, trafiğe çıkan sürücülerin ise araçlarında takoz ve çekme halatı bulundurmaları gerektiğini ifade etti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön