HABER

Ağrı'da badminton kursları

AĞRI (İHA) - Ağrı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından açılan badminton kurslarına her kesimden birçok vatandaş yoğun ilgi gösteriyor. Özellikle 55 yaş üstü yaşlıların bu kursa katılmaları ve gençlerle bir arada bu sporu öğrenmeleri dikkat çekiyor.

Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından 15 Nisan Kapalı Spor Salonu'nda açılan badminton kurslarına vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Bir aile sporu olan badmintonda her kesimden insanı bir araya getirdikleri için mutlu olduklarını, amaçlarının bu sporu yaygınlaştırmak ve Ağrı'da tanıtmak olduğunu belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Özdemir, bu sporun Ağrı'da ilk kez bir kurs halinde düzenlendiğini söyledi. Gerekli tanıtım ve reklamlarla halka bu kursu tanıtmaya çalıştıklarını, özellikle kış olması nedeniyle salon sporlarına ağırlık verdiklerini belirten Özdemir, "İlimizde kış mevsimi ağır geçtiği için salon sporlarına daha ağırlık vermeye başladık. Badminton kurslarını ilk kez açtık. Talep bizim için memnuniyet verici. Özellikle her kesimden insanın olması bizi mutlu ediyor" dedi.

58 YAŞINDA BADMİNTON ÖĞRENİYOR Badminton sporunu merak ettiği için bu kursa geldiğini belirten 58 yaşındaki İbrahim Kaya, bu sporu oldukça sevdiğini söyledi. Bu sporun bir aile sporu olduğunu ve herkesin eşiyle beraber gelmesini tavsiye ettiğini belirten Kaya "Çok güzel ve zevkli bir spor. Herkese tavsiye ediyorum. Daha önce diğer spor dallarını da yaptım. Ama bu çok daha zevkli" dedi.

Kursta yaşlı ve genç öğrencilerin bir arada bu sporu öğrendiklerini ve herkesin zamanla bu sporu daha çok sevmeye başladığını belirten badminton kurs öğretmeni Nevzat Alpaslan, "İlk başlarda çok zorlandık, ama öğrencilerimiz bu spora çabuk ısındılar. Bu fırsatı bize sunan Gençlik Spor İl Müdürümüze teşekkür ediyoruz" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler