HABER

"Ağrı'ya mülteci göçü olabilir"

AĞRI (İHA) - Ağrı Belediye Başkanı Hüseyin Yılmaz, ABD'nin Irak'a düzenleyeceği muhtemel operasyonun Ağrı'yı derinden etkileyeceğini söyledi.

Başkan Hüseyin Yılmaz, bu savaşın ekonomik bazda ve mülteci göçü bakımından kendilerini yakından ilgilendirdiğini belirtti. Kendilerinin her zaman barıştan yana olduklarını ve sorunun barışçıl yollardan çözülmesini istediklerini belirten Başkan Yılmaz, "Temennimiz barışçıl yollarla sorunların çözümlenmesi. Ancak böyle bir savaş olması halinde ülkemiz ve Ağrı bundan etkilenecek. Başta ekonomik bazda etkileneceğiz. Ancak bizi ilgilendiren diğer boyut ise Ağrı'nın sınır ili olması nedeni ile meydana gelecek mülteci girişleri" dedi.

Muhtemel Irak operasyonundan kaçmak isteyen birçok Iraklı mültecinin değişik yollarla Türkiye'ye gireceklerini ve bundan Ağrı'nın derinden etkileneceğini belirten Belediye Başkanı Yılmaz, "Bu operasyon sırasında mutlaka Ağrı'ya mülteci geçişleri olacaktır. Biz bu geçişlerin olmasını istemiyoruz. Çünkü Ağrı insanının durumu ortada. Bir de mültecilerin gelmesi sefalet üstüne sefalet getirmek olur. Ağrı Belediyesi olarak zaten zor günler yaşıyoruz. Bu geçişler olursa yardım edebilme şansımız olmaz. Bu yüzden gerekli tedbirlerin alınmasını istiyoruz" diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön