Ailesi dahil 20 aile onu istemedi o evlat edindi!

İtalya'da Down sendromlu Alba adındaki bir bebeği evlat edinen Luca'nın davranışı göz yaşartıyor. Önce ailesi tarafından daha sonra da evlat edinme başvurusunda bulunan 20 aile tarafından istenmeyen Alba'ya, evli olmayan ancak içinde kocaman bir sevgi taşıyan Luca Trapanese sahip çıktı. Hikayeyi okudukça onların bağlarının çok özel ve sağlam olduğunu göreceksiniz.

Ekim ayı Down Sendromu farkındalık ayıydı ve bu konuda farkındalık yaratmak için size gerçek aşk hakkında bir hikaye anlatmak istiyoruz.

Küçük Alba için hayat çok zor başladı. Önce ailesi daha sonra da evlat edinme görüşmesindeki 20 aile onu istemedi. Tek neden ise kocaman gülüşüyle iç ısıtan Alba'nın Down Sendromlu olmasıydı.

Alba sadece 13 günlüktü. Ona hem annelik hem de babalık yapmak isteyen Luca ile yolları İtalya'daki bakım evinde kesişti. Luca 14 yaşından beri bu bakım evinde gönüllü olarak birçok kişiye yardım ediyordu.

Alba'nın ailesi tarafından terk edildiğini ve hiç kimsenin onu istememesi üzerine onu evlat edinmek istedi. Ancak ülke yasalarına göre bu imkansız görünüyordu. Luca'nın evli olması şartı koşuluyordu. Ancak Trapanese ısrar etti ve Alba'yı sahiplenmeyi başardı.

'ONUN BABASI OLMAYA HAZIRDIM'

Hayat hem Luca ve hem de Alba için değişmişti. Luca bu durumu bakın nasıl anlatıyor: 'Hayatımda ilk defa yeni doğan bir bebeği kucağıma almıştım. O ana kadar çok korkuyordum. Ancak Alba'yı kucağıma aldığım an babası olmaya hazır olduğumu anladım. Hep baba olmak istemiştim.

14 yaşımdan beri gönüllü olarak engelli insanlarla çalışıyorum bu yüzden doğru bilgiye sahip olduğumu ve bunu yapabileceğimi hissettim. Gençken en iyi arkadaşıma ölümcül bir kanser teşhisi kondu. Hep onunlaydım; çaresizliği, korkuları ve acıyı gördüm. Ve yaşamım boyunca ihtiyacı olan kişilere yardım etmek için kendime bir söz verdim. Ve Down Sendromlu bir çocuğu evlat edinme fırsatı bulduğumda hiç korkmadım onun için hazır olduğumu ona çok iyi bakabileceğimi biliyordum. Alba ile aramızda güzel bir bağ var. Baba ve küçük kızı gibi.'

Luca, Alba'nın hayatına mutluluk getirdiğini ve içindeki eksik parçayı tamamladığını söylüyor.

Alba şu anda 18 aylık ve sadece çok sevilen biri kadar mutlu görünüyor. Alba da diğer çocuklar gibi oyun oynamayı ve dans etmeyi çok seviyor, diğer insanlarla vakit geçirmeye bayılıyor.

Bugün Alba'nın sevgi dolu bir ailesi, arkadaşları, amcaları, büyükanne ve büyükbabaları her şeyden önemlisi onu sevgiyle büyüten bir babası var.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
bir hayatı tamamen bir engelliye adayabilmek,hemde gönüllüce büyük yürekli insan senin gibilere sadece saygı duyulur.
Müslümanlarda asla bir erkek gidipte bir çocuğu üstelik down sendromlu bir çocuğu evlat edinmez. Bizler ne yazık ki vicdandan yana fakir bir toplumdayız.
allahin mucizesi. baska ne diyebiliriz ki.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler