Ailesini faciadan kurtardı

Çorlu'da mutfak tüpünün gaz kaçırdığını fark eden baba, ailesini olası bir faciadan kurtardı. Gaz kaçağı nedeniyle meydana gelen patlamada iki katlı binada büyük çaplı maddi hasar oluştu.

Edinilen bilgilere göre, Çorlu Sağlık Mahallesi 2. Sokak'ta bulunan R.Ş'ye ait evde patlama meydana geldi. Patlama sonucunda iki katlı binada büyük çaplı maddi hasar oluştu. Önceki akşam evine gelen baba R.Ş., değiştirdiği mutfak tüpünden bir müddet sonra gaz kokusu yayılmaya başladığını hissedince eşi F.Ş. ve 2 yaşındaki kızları M.Ş'yi alarak dışarı çıktı.

R.Ş'nin gaz kokusu nedeniyle üst kattaki ev sahiplerini de uyarmasının ardından büyük bir gürültüyle patlama meydana geldi. Olay yerine gelerek çıkan ufak çaplı yangını söndüren itfaiye ekipleri, patlamanın tüpten sızan gazın odada birikmesi ve sobadan kıvılcım alması ile oluştuğunu kaydetti.
İtfaiye ekiplerinin bahçeye çıkardığı ve gaz sızdırmaya devam eden mutfak tüpü panik yaşanmasına neden oldu. Patlama sonrasında iki katlı evden etrafa savrulan pencere ve kapılar olayın boyutlarını gözler önüne serdi.

İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler