AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı: Ezilmiş kadınları gündeme getirenleri kınıyorum!

AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Şeyma Döğücü,"Son günlerde özellikle kadın problemlerini konuşurken sürekli şiddeti, ezilmiş kadınları gündeme getirenleri esefle kınıyorum. Bizim kültürümüzde kadına el kalkmaz. Bu bizde yaşanan bir şey değil. Bizim iktidarımızda kadına şiddetin, kadın ve töre cinayetlerinin çoğaldığını iddia edenler, o gelişmiş dedikleri ülkelerin istatistiklerine de baksınlar. Amerika’da, Avrupa’da acaba yılda kaç tane kadın ölüyor?" dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kadın Koordinasyon Merkezi tarafından Florya Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen "Kadınlar Günü" etkinliğine İBB Başkanı Mevlüt Uysal, AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Şeyma Döğücü ve çok sayıda kadın davetli katıldı.

Toplantıda konuşan AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Şeyma Döğücü, "Aslında biz son senelerde 15-20 yıldır Kadınlar Günü’nü kutluyor olmakla beraber, kadim memleketimizin kadim kültüründe kadın her zaman baş tacı olmuştur. Bizim Hz. Hatice’lerimiz var. Eşine anında destek olan, inanan, iman eden muhteşem bir örneğimiz var. Bizim Hz. Fatma’larımız, Hz. Ayşe’lerimiz var. Son günlerde özellikle kadınların, kadın problemlerini konuşurken sürekli şiddeti gündeme getiren, sürekli ezilmiş kadınları gündeme getirenleri buradan esefle kınıyorum. Bizim kültürümüzde kadına el kalkmaz. Bu bizde yaşanan bir şey değil. Kadınla şiddeti bir arada kullanmayalım. Çocuklarımızın zihninde bir ön yargı oluşturmayalım. Kadınlarımızı olumlu yönleriyle tanımlayalım, olumlu yönleriyle tanımlayalım. Bu oyunlara gelmeyelim" dedi.

k1

"KADINI ANNE OLARAK ANMAKTAN ÇEKİNEN ZİHNİYETLE SAVAŞIYORUZ"

Döğücü, "Kadınların tabi ki mağdur olmasını istemeyiz ama özellikle bizim iktidarımızda kadına şiddetin, kadın ve töre cinayetlerinin çoğaldığını iddia edenler, o gelişmiş dedikleri ülkelerin istatistiklerine de baksınlar. Amerika’da, Avrupa’da acaba yılda kaç tane kadın ölüyor? Kaç tane kadın şiddet görüyor? Lütfen bunlara da baksınlar. Bu sadece Türkiye’nin değil, dünyanın da bir problemidir. Biz kadınlar okuruz, kariyer yaparız, evlatlarımıza bakarız, eşlerimizin gözünün içine bakarız; çünkü bizler anneyiz veya anne adayıyız. Kadını anne olarak anmaktan çekinen bir zihniyetle karşı karşıyayız ve savaşıyoruz. Bu nasıl bir bakış açısıdır?" diye konuştu.

k3

"İNANCIMIZA YÖNELİK SALDIRI VAR"

İBB Başkanı Mevlüt Uysal, "Geçmişte kadınlara yönelik ayrımcılık gündeme geldiği zaman inancımıza yönelik saldırı var. Ama bakıyoruz ki, o dönemde kadının adı yokken kadını baş tacı yapmış bir inancımız, bir dinimiz var. O dönemde, peygamberimizin eşlerinden bir tanesi, o dönemin en büyük tüccarı, eşlerinden bir tanesi savaşı komuta ediyor, yani bugünün genelkurmay başkanı" dedi.

k2

''BU ÜLKE 15 TEMMUZ’DA HAİNLERE TESLİM OLMADIYSA KADINLARIN SAYESİNDEDİR''

Uysal, "Anadolu’da hiç kimse eşinden habersiz iş yapmaz. Adamın köyde kızını istemeye gelirler, akşam hanımına sorar. Tarlasında mahsül varsa, tüccarın verdiği fiyatı bir düşüneyim der; ama aslında hanımına sorar. Evdeki işlerde kadının etkisi büyüktür. İstanbul gibi büyük şehirlere geldik, bizim adetlerimizi, huylarımızı aldı götürdü. Kadın hakları anlatılmadığı için yanlışlar oluştu. Ama ’kadın toplumun direğidir’ anlayışımız ayakta. Bunu Kurtuluş Savaşı’nda, 15 Temmuz’da gördük. Erkeklerden daha cesur davranıp, onlara meydan okuyan kadınlar. Bu ülke 15 Temmuz’da hainlere teslim olmadıysa, kadınların sayesindedir" dedi.

DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 47 yorum
ARAŞTIRIP KONUŞUN SAYIN KADIN KOLLARI BAŞKANI.... TÜRKİYEDE SADECE ŞUBAT AYINDA ÖLDÜRÜLEN KADIN SAYISI 48 .... DEDİĞİNİZ YERLERDE BI SAYI NEKADARDIR BİR ARAŞTIRIN ... YAZIKLAR OLSUN ... HALA BÖYLE BİR SORUN OLMADIĞINDAN BAHSETMESİ ÇOK SIKINTI.... BU BİR SORUN VE HEMEN EL ATILMALI....
@beyazit_yilmaz_2017 Kardeşim birine araştır derken önce kendin araştırmalısın. Ama ben seni yormayım, yanlışım varsada düzeltin geçen sene yapılan araştırma diye hatırlıyorum kadın erkek haklarının eşitliğini savunan ülkelerde kadın cinayetlerinin daha fazla olduğunu Avrupada Cinayet vakalarının %28 civarında kadın ölümleriyle bittiğini bunun Türkiye ye oranla %7 daha fazla olduğunu öğrenmiştim. Tabi gurur duyulacak birşey olmamakla birlikte Avrupa daki o kadar ülkeyle Türkiye kıyaslanarak yapılmış bir sonuç. Ama şunuda belirtmekte fayda var medeniyet te çözmüyor işi.
@beyazit_yilmaz_2017 Dünyadakinin yarısı bile bizde olmuyor . Boş laf koleksiyoncusu geveze .. bir şey bildiğin yok
Yine akp'li yine sadece laf ta kalan açıklamalar. Bakan siz açıklasaydınız sayıyı bırakın boş konuşmayı
Korkunç akpe zihniyeti.
Ülkende nice masum kadının doğumhaneden-hapishaneye yeni doğmuş bebeği,özürlü evlatları olan ,bakıma muhtaç yaşlısına bakmaktan başka zamanı bulunmayan kadınları,80-90 yaşlarındaki % 90 görme,şeker-tansiyon-kalp hastası olup,bakıma muhtaç yaşlıyı hapşse tıktıran CEBBAR-ZALİM AKP iktidarınn mesullerinden olduğun için elbette göremezsiniz. SİZİN ZULÜMÜNÜZ-HAKSIZLIKLARINIZ-YOLSUZLUKLARINIZ -adaleti tarumar edşiniz arşı alaya ulaştı siz sağır-görme-idrak etme özürlü olduğunuz için haberiniz yok.
Diğer Haberler