AK parti MKYK toplandı

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısı başladı. Toplantının gündeminde çözüm süreci, Mısır ve Suriye'deki gelişmeler ile yaklaşan seçimler bulunuyor.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında düzenlenen toplantı, saat 12.35'te başladı. İç ve dış gelişmelerin ele alınacağı MKYK toplantısı AK Parti Genel Merkezi'nde gerçekleştiriliyor.

Toplantıda çözüm süreci için önemli bir adım olarak görülen demokratikleşme paketinin görüşülmesi beklenirken, süreçte gelinen nokta da kapsamlı bir şekilde masaya yatırılacak.

Mısır ve Suriye'de yaşananların da ana gündemini oluşturacağı MKYK'da, yaklaşan seçimler, yeni anayasa çalışmaları da kapsamlı bir şekilde ele alınacak. Ekonomi ve diğer dış politika gelişmelerinin de toplantıda değerlendirilmesi öngörülüyor.

Toplantının gündemine gelebilecek bir diğer konunun ise 2007'de AK Parti'ye açılan kapatma davası ile ilgili "yeniden yargılama" sürecinin olması tahmin ediliyor.

Partisinin İl Başkanları toplantısında Başbakan Erdoğan, 2007 yılında AK Parti'ye açılan kapatma davasını yeniden incelemeye başladıklarını belirterek, "İçinde siyaset yaptığımız partimizin nasıl kapatıldığını bugün lütfen tekrar inceleyin. Hatta 2007 yılında AK Parti'ye açılan kapatma davasını bugün yeniden inceleyin. Biz de inceliyoruz, biz de üzerinde çalışıyoruz, o davalarda silah, şiddet, demokrasi, hukuk ve meşruiyet dışı hiç bir hareket, girişim bulamazsınız. O davalarda bulabileceğiniz tek şey ısmarlama ile emir komuta zinciri dahilinde hazırlanmış gazete kupürleridir. O davalarda bulamayacağınız tek şey de hukuktur, adalettir. Apaçık hukuksuzluklara, adaletsizliklere maruz kaldık" demişti. (ANKA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler