AK Partili Elitaş'tan tartışma yaratacak Umre açıklaması: Muharrem İnce piyangodan çıktı

AK Parti Grup Başkanvekili ve Kayseri 2'nci sıra milletvekili adayı Mustafa Elitaş, CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'yi eleştirerek, "CHP'den önce başka bir grup başkanvekili gidecekti umreye; Muharrem İnce piyangodan çıktı. O zamanlar 'Laiklik elden gidiyor' diyen Muharrem, şimdi umre seyahati ile övünüyor" dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, Muharrem İnce'yi, Kayseri mitinginde partisine ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik sözlerinden dolayı eleştirdi. Kayseri'nin İncesu ilçesinde vatandaşlarla sohbet eden Elitaş, "Bu millet sahtekârlara prim vermez" diyerek, şunları söyledi:

"İlk günlerin heyecanı ve FETÖ'nün pohpohlaması ile karşı duran yeminli muhalif basının yüceltmesi ve yükseltmesi ile Muharrem İnce kendini bir şey zannetti. Abdurrahman Çelebi gibi gördü. 'Büyük bir teveccüh var' dedi ama gerçeklerle yüzleşince baktı ki işi olmuyor, artık hakarete ve çirkinleşmeye başladı. İlk gün gelirken 'Siyasi parti liderlerini ziyaret edeceğim, onlarla beraber Türkiye'de yeni bir işlem başlatacağım, uzlaşmayı hayata geçireceğim' derken, şimdi çirkinlikte yarışa gitmeye başladı. Birinci çirkinliği yapan CHP'nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu idi. Şimdi Kılıçdaroğlu gibi Muharrem İnce çirkinleşmeye başladı. Yolları açık olsun. Kim çirkinlikte ipi göğüsleyecek, 24 Haziran'da bakacağız göreceğiz.''

'KEYİFLE DİNLİYOR'

Elitaş, İnce'nin Kayseri mitinginde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan aleyhine slogan attırdığını ileri sürürek, bunun ahlak dışı olduğunu söyledi. İnce'nin atılan sloganları keyifle dinlediğini savunan Elitaş, şöyle konuştu:

"Muharrem efendi büyük bir keyifle dinliyor. Öyle bir keyif alıyor ki, hani bir laf vardır; 'Dervişin fikri ne ise zikri odur' diye. Ömrü boyunca, hayatı boyunca böyle işleri aklından geçiren, böyle meseleleri kendisine şiar edinmiş, fırsat geldiği an, çatlayana kadar götürmeye niyet etmiş kişilerin düşünebileceği, böyle işlerden zevk alacağı bir kişilik zafiyeti ile karşı karşıya olduğumuzu ifade ediyorum."

Elitaş, İnce'nin mitinglerde fotoğraflar eşliğindeki konuşmaları için de "Bir de soruyor, düzmece resimlerle ortaya koyduğu bir bisiklete binmiş, bir traktöre binmiş, o traktörle güya caminin içerisinden traktör sürmüş. Bre Muharrem, o traktör caminin içerisine nasıl girer Allah aşkına? Kim sokar o traktörü caminin içine? Böyle yalanla, dolanla, iftira ile karalama kampanyası ile bunları yapıyor" ifadelerini kullandı.

'İNCE PİYANGODAN ÇIKTI'

Mustafa Elitaş, Muharrem İnce ile yaptıkları umre ziyaretiyle ilgili de konuştu. Elitaş, şunları söyledi:

"2010 yılında tesadüfen gittiği umreden, herhalde Müslümanlar hakkında eline bir terazi geçtiğini zannediyor. 'Ben hacı oldum' diyor, 'umre yaptım' diyor. Umreye biz beraber gittik. Sebep de 3 bin 650 maddelik Türk Ticaret Kanunu'nu üç günde çıkartınca, MHP Grup Başkanvekili'nin, Meclis Başkanımıza teklifi idi. '3 günde biz 4 yıllık kanunu çıkarttık. Bize bir umre seyahati yaptırır mısınız?' dedi. Kabul edildi. CHP'den önce başka bir grup başkanvekili gidecekti umreye; Muharrem İnce piyangodan çıktı. Yani tesadüfen gittiği umre seyahatini, 'Ben hacı oldum, Müslümanlar hakkında kimin Müslüman kimin değil diye elimde bir terazi var' diye bu işe çıkıyor. Allah'tan başka hiç kimsenin kimse hakkında dini vecibelerini veya inançlarını tartacak bir alet yoktur. Ölçüsü daha mümkün değildir. Bunu tartacak tek Cenabıhak'tır. Mahşer gününde, hesap gününde herkes hesabını verecek. Bugün yalanlarla, iftira ile siyaset yapmak hiç kimseye fayda sağlamaz. Hele hele zorla umre seyahati yapmış birisi. O zamanlar 'Laiklik elden gidiyor' diyen Muharrem, şimdi umre seyahati ile övünüyor. Önce 'Kurban ettiler beni' derken, şimdi 'Umre yaptım' diye övünüyor."

Muharrem İnce'nin başörtüsünü bir araç olarak kullandığını iddia eden Mustafa Elitaş, şöyle dedi:

"Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı'na 2009 yılında TRT'de başörtülü bir hanımefendinin kameramanlık yapmasını, 'İrtica elden gidiyor, Cumhuriyet elden gidiyor' diye TBMM Başkanlığı'na soru önergesi veren Muharrem, şimdi kız kardeşinin başörtüsünü bir araç olarak kullanıyor. Neymiş, 'Mütedeyyin insanları ikna edebilir mi?' diye. Üniversitedeki kızlarımız, ağlaya ağlaya okuldan atılan yavrularımız, ikna odalarında başları açtırılmaya çalışılan kardeşlerimiz, senin peruk takarak iş hayatına, çalışma hayatına devam etti diye aşağıladığın, sorguladığın, soru önergesi verdiğin kardeşlerimiz bugün o acıları unutmadılar. Kusura bakma, zorla umre yapıp, şimdi mütedeyyin insanlar diye ortaya çıkıp, utandığın insanlarla oylarını alabilmek için onlarla beraber olduğunu göstermek yakışmaz. Bu millet sahtekârlara prim vermez. Sahtekârların mumu 24 Haziran günü sönecektir."

DHA


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 100 yorum
AKP kadar sahtekar ve DİNE ZARAR VEREN BİR PARTİ GÖRMEDİM SON ELLİ YILDA. YAHUDİ CESARET ÖDÜLÜ LİDERLERİ İLE MÜSLÜMAN ŞEHİDİ SATTILAR İSRAİLLİ KATİLE. AKP İHANETİN-HIYANETİN MERKEZİDİR.
Akp sahtekar olduğu üçkaat yaptığı söyleniyor bilemem görmedim ama akp yandaşlarının sık sık yalan smylediğini duydum
sen bunları ispatlayamassan ne yapacaksın onu düşün bence
@ilhansafa doğru söylüyorsun ezanı kim Türkçe okuttu kuran kurslarını kim yasakladı kursunu bırak arapça okumayı yani kendi dilinde okumayı kim yasakladı özgürlük derken mangalda kül bırakmayan ama iş baş örtüsün gelince kapatamazsın kapatırsan okuyamazsın devlet dairesinde çalışamazsın diyen kimdi bunları cevapla kim ihanetin ve hıyanetin merkezinde anlarsın
elitaş müslümanlığın tekeli sizmisiniz bu tutumunuz bizleri dinden soğutuyo vebalı size
Sizden büyük sahtekar var mı? Ama yüzünüz kızarmadan çok güzel konuşuyorsunuz.
bu ülke ne çektiyse arabın dininin peşinden koşanlardan çekti darbe dahil hala özümüze dönemedik Türk olamadık
arabin dini derken islam arabin dinimi onu mu diyorsun
hay sen çok yaşa
kime ne
YILLARCA AK PARTİUİ DİN ÜZERİNDEN SİYASET YAPMAKLA SUÇLAYAN ZİHNİYET BİRDENBİRE MUSLÜMAN OLDULAR CUMA NAMAZINA GİDER OLDULAR İMAM HATİP OKUL SEMPATİZANI OLDULAR.YA ÇOCUKMU KANDIRIYORSUNUZ. CHP İSLAMİYET DÜŞMANI OLMADIĞINI BİLMEYENMİ VAR.ATATÜRKÜ BİLE KULLANIYORSUNUZ. SORSAM ŞİMDİ AYETEL KÜRSİ Yİ NEDİR DESEM BÖN BÖN BAKARSINIZ.BIRAKIN BU İNCE İŞLERİ
Siz de Ayetel Kursi'nin ve diger okudugunuz dualarin Türkçe anlamlarini da biliyorsunuzdur ve de umarimki anliyorsunuzdur.
Siz ne biçim insanlarsınız ya koltuk sevdası için herseyi yaparsınız bıktık sizden 16 senedir din iman edebiyatıyla cahilleri kandırıyorsunuz olan bize oluyor
Müflis tüccar eski defteri açarmış, beni kurtaracak bir yerlerde birşey var mı diye? Tükenişin son hamleleri bunlar. İnce, ince ince işliyor. Halk uyandı.
ya bir siz müslümansınız da sizin dışınızdakiler Hıristiyan mı? bıkmadınız şu din sömürüsünden. ama bıkarmısınız din sömürüsü olmasa o koltukları başka nasıl koruyacaksınız. müslümanlık ve islam AKP nin tekelinde değildir!
Bu elitaş harbi saçmalıyor. Laiklik ile dindar olmak farklı şeyler değil bunu bu zihniyet anlayamadı gitti. Laiklik kişinin dini ne olursa olsun devlet karşısında eşit olmasıdır ama kendileri laikliği dinsizlik gibi gördükleri için böyle saçma açıklamalar yaıyorlar. Zaten eitaşın önceki açıklamalarına bakarsanız pekde kale alınacak birşy olmadığını görürsünüz.
UMRE,NAMAZ,HAC AKEPENİNİN TEKELİNDE SANKİ ADAMLAR PEK TELAŞLI.
nerdeyse utanmadan Kabe bizim bizden başkası gidemez kabe bizim en iyi seçim yatırımımız diyecek
Çektirin gidin.. yetti gari..bıktık sizden bıktık.. artık TAMAM..
öyle ya bir müslüman sizsiniz..sizin haricinizde kim olursa olsun..müslüman değil
Bir zamanlar fetullah ile övünen , yere göğe sığdıramayan sizler, yalan söyleyin ülkeyi soyun, kul hakkı yiyin, teröristlerle el ele kol kola foto çektirin. üretim bitirin, tarımı hayvancılığı bitirin, yerli araba yapıyoruz diyip motorunu çek cumhuriyetinden getirin, iha siha hürkuş yapıyoruz deyin, amerikan sikorsky firmasına bir dünya lisans parası ödeyip ilk yerli turboshaft motoru üretiyoruz yalanını söyleyin, milleti fakirleştirip kendinize muhtaç edip oy almaya çalışın, sonrada çıkıp başkasının hac ümre ziyereti üzerinde prim yapmaya çalışın. cehennemde hepinizle görüşeceğiz akpliler
sanki senin söylediklerin pürü pak ...
Tabi canım, zaten bir tek siz Müslümansınız, sizin dışınızda herkes sahte Müslüman. Ayrıca çirkeflikten bahsediyor, çirkefi biz çok ama çok iyi tanıyoruz. Yalandan bahsediyor, 16 yıldır halkı kandıran kim acaba? Biatçılar sizi.
Sahtekarlığın kitabını 16 yıldır siz yazdınız. Sadece FETÖ olayına bak. Yıllarca koyun koyuna yattınız, şimdi FETÖ düşmanı kesildiniz. Artık kimse inanmıyor size.
hey elitaş bir zamanlar sende feto ile övünüyordun
Sokak kürtjaı yapan lambadaki cin vardı ya:) hani itici insanları dinden soğutacak tipler olur ya bu da takım elbise giymiş vekil versiyonu,türbanlı insanlara haksızlık yapıldığını üniversiteye alınmadığını zamanında biliyoruz korku şuydu halen dini enstrümanları kullanıp tekrar osmanlının karanlık dönemlerine dönmemek ama yanlış bir şey,ahmet kaya bile benim annemin kafasındaki türbanı kimse çıkartamaz demiştir.Sıkıntı akpliler dini kulanıp zulüm yapıyor yolsuzluk yapıyor demokrasi onlara var sadece adalet yandaşlarına var.insanları din üzerinden de ayırıyorlar sen kötü olsan din anlamsız olu
Elitaş ukalalık yapma, gönüllerde olanı sadece allah bilir, müslüman görünümlü bir sürü münafıklar var mesela
ak gezenler gidiyorda ne oluyor umreye çalma çırpma daha da artıyor kul hakkı
çok haklı bu ülkede akplilerden başka müslüman yok.diğer partilere oy veren herkes kafirdir cehennemliktir.akpye oy verenler ise direkt cennete gidecek çünkü tatyyip seçecek kim cennete kim cehenneme gidecek reisin defterine göre belli olacak.kuranda bile sayısız yerde tayyip adı geçer ama muhammed adı sadece 1 yerde var.islamiyetin en buyuk lideri reis erdoğandır.
@enteresan_adam ironi bu? Sordum çünkü Erdoğan kendisi öyle düşünüyor, etrafında da birsürü öyle düşünen var
Hadi Ulan...Asıl Dini, İmanı kullanan bozuk para gibi harcayan akp dir.Allah cezanızı verecek ama, lanet olsun tümünüze...
bende sizi tombaladan çıktı biliyorum,müslüman bozuntuları..
şunun şurasında seçime 10 gün kalmış, hala yatıyorlar başörtüsü kalkıyorlar başörtüsü! baktılar oylar gün gün eriyor, insanları en hassas oldukları yerden vurup üç beş de olsa oy devşirmenin derdindeler! yazık size.
elitai dine çok zarar verdiniz ceza evlerine attığınız insanların haddi hesabu yok namazlı niyazlı insanlara çok zarar verdiniz bunların hepsimi fetocu
uğursuz suratlı, siz dini yeterince sömürdünüz ,sıra bizde, azıcıkta biz zenginleşelim,,,,,,,,
adam ümreye gitmiş ama bizim haberimiz yok sizlere ünreye gittnizmi borozanlarınız bas bas bağırıyor herkesin imanı kendine
Ben bu akpartililerin müslümanlığından şüphe var. Dinimizde fitne ve fesatın yeri yok ama akpartililer hertürlü fitne ve fesat peşindeler. Bunların dinimizi sömürerek başımızda olması tam bir utanç. Akpartiye dur deme zamanı geldi. TAM ZAMANI ince bir hesabımız var!
dini bile siyasette kullanan ak partiye oy vermek haramdir.
Ben chp li değilim ama o kedini umreye hittim diye söylrmedi senin iftiralarına cevap verdi haklı olarak,gerçekten sizleri anlamak çok zor
seni mecliste rezil etti doymadı yüzsüzlüğünle elitaş yeter artık bi sus
Yahu bırak incenin piyangodan falan çıktığını sen beleş gitmişsin umreye. beleeeessssss.
mustafa sen haddini bil , sen kiiimm muharrem ince kişmm ?? ALLAH izin verirse en kısa sürede iktidar ve cumhurbaşkanı değişince görecek millet sizin gerçek yüzünüzü !!!
Bu CHP li ler asla oldukları gibi görünemezler çünkü göründükleri gibi değiller.
Heee umre de sizin kabe de siz müslümansanız ben o dini bırakırım
piyangodan ümreye git sonra gel bize hava at ne kadar yalan dolan varsa hepsi sende var allah seni islah etsin
ALLAH DAN KORKUN BU NE BİÇİM ÇİRKİN SİYASET AKP BU MÜBAREK GÜNLERDE HİÇ YAKIŞIYOR MU SIRF AKP LİLERMİ DİNİNE BAĞLI DİĞERLERİ MÜNAFIK VEYA ATEİST SİZLER İÇİN ÖYLEMİ YAZIKLAR OLSUN
çok adileştiniz farkımda değilsiniz din sadece sizde var
Diğer Haberler