Akıllı televizyonunuzdan izleniyor musunuz?

İzlenme olayları son zamanların en sık konuşulan konularından biri. Şimdi ise akıllı televizyonların bizi izliyor olabileceği düşünülüyor.

Akıllı televizyonunuzdan izleniyor musunuz?

Bazı izleme projelerinin gün ışığına çıkması neticesinde artık neredeyse tüm insanlar izlendiğini düşünüyor ve bu konuda tedirginlik yaşıyor. Daha önce belirtilenlere göre izinsiz olarak telefonların dinlenebiliyordu. Bu da büyük bir güvenlik zaafiyeti ortaya çıkarıyordu. Şimdi ise aynı durumun yeni akıllı televizyonlarda da yapılabileceği dile getiriliyor.

Bildiğiniz gibi yeni çıkan bazı akıllı televizyonların en büyük özelliklerinden biri de kumanda olmadan kontrol edilebilmesi. Üzerinde bulunan kamera sayesinde hareketlerimizi algılayan akıllı televizyonlar, yaptığımız hareketlere göre kanalı değiştiriyor, ses ayarlarını yapabiliyor ve hatta oyun oynamamızı bile sağlayabiliyor. Ancak iddialara göre bu sistem kötü niyetli kişiler tarafından suistimal edilebiliyor. Sisteme sızan hacker’lar kamerayı siz istemeseniz bile aktif hale getirebiliyor ve böylece sizin görüntülerinizi izleyebiliyor. Eğer siz de güvenliğinizden şüphe duyuyorsanız televizyonu kullanmadığınız zamanlarda kamera için bir önlem almanız lehinize olabilir. Söz konusu güvenlik açıklarıyla ilgili üreticilerin ne gibi çözümler sunacağı merakla bekleniyor

Samsung Galaxy Note 3 Ne Zaman Tanıtılacak?

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Diğer Haberler