Alex'ten rakiplere gözdağı

Fenerbahçe Futbol Takımı'nın kaptanı Alex De Souza, Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek finalde eşleşecekleri muhtemel rakiplerine adeta göz dağı vererek, "Bundan sonra ki karşılaşmalarda rakiplerimizin işi zor olacak" dedi. Brezilyalı futbolcunun Globo-MG radyosuna yaptığı açıklamalar, kendi internet sitesinde yayınlandı.
Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek finale yükselerek Fenerbahçe Kulübü adına çok önemli bir başarıya imza attıklarını belirten Alex, "Fenerbahçe şu ana kadar böyle bir başarı yakalayamamıştı" dedi. Brezilyalı futbolcu ligde çeyrek finalde karşılaşacakları muhtemel rakipleriyle ilgili olarak da, "Bundan sonra ki karşılaşmalarda rakiplerimizin işi zor olacak. Bizi küçük görüyorlar ama kaliteli bir takıma sahibiz. Geçen sene Avrupa'nın en iyisi olan Sevilla takımını eledik. Bundan dolayı en basitinden diyebilirim ki, rakiplerimizle başa baş mücadele edeceğiz" diye konuştu.
"HİÇBİR ZAMAN MİLLİ TAKIMI HEDEFLERİM ARASINDAN ÇIKARMADIM" Alex, Brezilya Milli Takımı'na yeniden çağrılmayı hiçbir zaman hedefleri arasından çıkarmadığını ancak, artık daha farklı düşündüğünü söyledi. Milli takım için şansının azaldığını kaydeden Fenerbahçeli futbolcunun görüşü şöyle: "Hiç bir zaman milli takımı hedeflerim arasından çıkarmadım, ama bu sefer biraz farklı düşünüyorum. Önceleri her gün, 24 saat milli takımı düşünüyordum. Şansımın azaldığı şu dönemde ise farklı düşünmeye başladım. Şayet hoca beni uygun görür ve çağırırsa, bütün coşkumla gidip katılacak ve takıma yardım edeceğim. Ama artık önce ki gibi 'Aman ne zaman maç var, ben de var mıyım' merakı içinde değilim."