HABER

Alnına demir saplandı

BURSA (İHA) - Bursa'nın İznik İlçesi'nde, ağaçlara aşı yaparken alnına demir parçası saplanan bir şahıs, tedavi ücretini ödeyemeyince kimlik ve sağlık karnesine doktor tarafından el konulduğunu iddia ederek, kaymakamlığa suç duyurusunda bulundu.

Edinilen bilgiye göre, İznik Belediyesi'nde işçi olarak çalışan Murat Yılmaz, geçen ay evinin bahçesindeki ağaçlara kamayla aşı yapmak isterken, kaza sonucu alnına demir saplandı. Fırlayan demirin alnına batmasıyla kanlar içinde kalan Yılmaz, Devlet Hastanesi'ne gittiğini belirterek, "Burada filmim çekildi. O gün nöbetçi olan pratisyen hekim, durumun ciddi olması üzerine, Kulak Burun Boğaz Uzmanı Dr. Ferhat Yaman'ı telefonla evinden arayarak duruma müdahale etmesini istedi. Ancak Dr. Yaman, beni özel muayenehanesine çağırdı. Burada alnımdaki demiri çıkardıktan sonra 55 milyon lira istedi. Yanımda para olmadığımı söyleyince, kimliğimi ve sağlık karneme el koydu. Kendisinden şikayetçiyim" diye konuştu.

Yılmaz'ın suç duyurusunda bulunması üzerine olaya el koyan kaymakamlık, muhakkik olarak Devlet Hastanesi Başhekimi Ediz Özkan'ı görevlendirdi. Soruşturmada, Dr. Ferhat Yaman'ın hakkındaki iddiaları yalanladığı ve hastanın kimliğine el koymadığını söylediği öğrenildi. İdari soruşturmanın son bulmasının ardından kaymakamlık, şikayetçi vatandaşın şahsi dava açarak iddialarını bir dilekçe ile savcılığa sunmasını istedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön