HABER

Amasyalı Zekiye teyze 15 yıldır kaplumbağa besliyor: Annem tam bir kaplumbağa terbiyecisi

Amasya'nın Suluova ilçesinde yaşayan 70 yaşındaki Zekiye Artut, evinde 15 yıldır beslediği kaplumbağasının yanı sıra 2 kaplumbağaya daha yuvasını açtı. Artut,''Ölene kadar onlara bakacağım'' derken, yaşlı kadının kızı, ''Annem tam bir kaplumbağa terbiyecisi oldu. Onlarla yatıyor, onlarla kalkıyor. 3 kaplumbağamız oldu. Kapımıza daha kaplumbağa bırakmayın'' diyor.

Amasyalı Zekiye teyze 15 yıldır kaplumbağa besliyor: Annem tam bir kaplumbağa terbiyecisi

Kaplumbağaların ikisine bahçede, birine ise henüz küçük olduğu için evinde bakan evli ve 4 çocuk annesi Artut, “15 yıldır baktığım bir kaplumbağam vardı. Şimdi 3 tane oldu. Birini çocuklar getirdi. Diğerini ise kapıya bırakmışlar. Kıyamadım, eve aldım” dedi.

''ÖLENE KADAR BAKACAĞIM''

Bahçesini sıra dışı dostluk kurup yavruları gibi sevdiği sevimli kaplumbağalara tahsis eden Artut, “Bana yükleri yok. Onlara ölene kadar bakacağım” diye konuştu.

Screenshot_10

Annesinin kaplumbağaları diktiği sebzelerle beslemeye çalıştığını anlatan kızı Aynur Kara da, “Annem tam bir kaplumbağa terbiyecisi oldu. Onlarla yatıyor, onlarla kalkıyor. Kapımıza kaplumbağa bırakanlara da sesleniyorum. 3 kaplumbağamız oldu. Daha bırakmayın” şeklinde konuştu.

Screenshot_11

(İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
teyze o kaplunğa seni 2 kere gömer haberin olsun
NENEM O KAPLUMBAĞA SENİN SÜLALENİ ÖLDÜRÜR.HABERİN OLA.MİRAS BIRAKACAK NESLİN KALMAZ
Geri Dön