HABER

Amazon, ilaç satışını düşünüyor

Amazon, yakın zamanda ilaç satışlarına başlamak konusunda planlar yapmaya başladı.

Amazon, ilaç satışını düşünüyor

Sadece E-ticaret dünyasının değil teknoloji dünyasının da devlerinden biri olan Amazon, birçok alanda ürün satışıyla son kullanıcılara hizmet vermeyi sürdürüyor. Yakın zamanda ABD menşeili gıda satış şirketi olan Whole Foods’u bünyesine katarak bu sektöre adım atmıştı. Gelen birtakım bilgilere göre şirket şimdi de ilaç satışına başlamayı düşünüyor.

ABD vatandaşlarının 560 milyar doları bulan reçeteli ilaç tüketimi Amazon gibi büyük bir şirketin gözünü bu sektöre çevirmesine neden oldu. Amazon, ilaç satış sektörüne girerek bu piyasada yer almak istese de bu konuda oldukça titiz davranmak zorunda. Şirket ilaç satımı konusunda olan ağır düzenlemeler ve bölgesel eczaneler ile ilgili konuları göz önüne almak zorunda kalabilir. Bundan dolayı sektörün önde gelenleriyle oldukça önemli anlaşmalar yapmak zorunda kalabilir.
Amazon belirli konularda kararsız olmasına karşın, ilaç ve sağlık sektörüne girmeye oldukça kararlı olduğunu bu konuda verdiği ”sağlık hizmeti genel müdürü” çalışan ilanıyla belli etmiş oldu. Amazon firma içinde oluşturduğu sağlık bölümüyle bu konuda pozisyon almaya çalıştığını belli ediyor.

Birçok pazar analizcisine göre Amazon’un ilk etapta eczaneler ile ortaklaşa bir ilaç satışına gitmesi oldukça olası gözüküyor. Amazon ise bu konuda henüz suskunluğunu koruyarak yoluna devam ediyor.

Harbiye’den Şebnem Ferah geçti! Sanatçıya Instagram’dan yürüyenler de var

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön