HABER

Ambulanstan yaralı düşürenler bulundu!

ANKARA (ANKA) - Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın, 112 ambulansındaki yaralının sedye ile ambulanstan düşmesi olayıyla ilgili yaptırdığı soruşturmada, ambulans şoförü ve sağlık memurunun hatalı olduğu sonucuna varıldı.

Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, 12 Aralık Çarşamba günü Yenimahalle Hal önünde 112 ambulansındaki yaralının sedye ile ambulanstan düşmesi olayıyla ilgili Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın talimatıyla Teftiş Kurulu Başkanlığı tarafından soruşturma başlatıldığı hatırlatıldı. Teftiş Kurulu Başkanlığı tarafından yapılan ön soruşturmada, olayda ambulans şoförü ve sağlık memurunun hatalı olduğu sonucuna varıldığı belirtilerek şu ifadelere yer verildi:

"Yaralı ambulansa alınarak kapılar kilitlenmiştir. Görevli sağlık memuru ikinci yaralı için gerekli olan serumu almak üzere ambulansın arka kapılarını tekrar açmıştır. Serumu alıp araçtan çıkarken (ambulansın kapıları henüz kilitlenmemişken) ambulans şoförü aracı yolun sağına almak için hareket ettirmiştir. Bu esnada yaralının sedyesi kaymış ve ambulans dışına düşmüştür."

Açıklamada, konu ile ilgili soruşturmanın devam ettiği ve soruşturma sonucunda hatası tespit edilen görevliler hakkında gerekli işlemlerin yapılacağı bildirildi. (ANKA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön