Ankara Genelevi'nde direniş

Ankara Genelevi yıkılyor. Ancak bir bakkal dükkanını terketmeyerek direniyor.

Ankara Genelevi'nde direniş

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından devam eden ‘Ulus Tarihi Kent Projesi’ kapsamında üç yıl önce yıkımına başlanan Ankara Genelevinde ‘’Bakkal Krizi’’ yaşanıyor. 300 hayat kadınının çalıştığı 40 ev boşaltılarak yıkıma başlandı. Ancak bu evlerden birinin altında bulunan bakkal, mahkemeye başvurarak direndiği için yıkım yapılamadı.

Belediye ekipleri 36 evi yıkarken, dört ev ise davası devam eden ve direnen bakkal nedeniyle yıkılamadı. Bu 4 evin altında bulunan bakkal dükkanı, fiziki olarak diğer evlerle de bağlantılı olduğu için yıkım yapılamıyor. Mahkemeye başvurduğu için kamulaştırması bitmeyen bakkal, direnmeye devam ediyor .

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 37 yorum
Genelev yıkıldıktan sonra millet ihtiyacını gökçekle gidericek sanırım : ))
yoo biz sizinkileri düşünüyorduk, alışıksınız nasıl olsa halk tarafından her seçimde ..... anlıyorsun sen onu.
farklı görüştede olunsa bu şekilde yorum hiç yakışmaz kimseye.
gökçek o kadarın hakkından gelemez 400 kadın var orada yoksa sende onlardanmısın utanmaz REZıl
Yok sen daha cok is yaparsın.. Aslında ne demek istediğimi anladin
ailende kimse yokmu
BU BİR İHTİYAÇMI..? TOPLUMUN KADINLARINI SATMAYA,DEVLETİN KIZLARIMIZI SATMAYA,KADERİN SİLLESİYLE DÜŞENLERİN IRZINA GEÇMEYE,HÜKÜMETLERİN BURDAN GELECEK VERGİYE,ERGEN SEFİLLERİN BURDA SAFLIKLARINI-TEMİZLİKLERİNİ-İFFETLERİNİ KAYBETMEYE İHTİYACIMI VAR..? LANET OLSUN ÖYLE İHTİYACA,LANET OLSUN BİZE 90 YILDIR BUNLARI DAYATANLARA...
bence bakkal ateşle oynuyor...kızışmış halde oraya gelenler açık genelev bulamayınca, o hızla bakkala dalabilirler....
senin gibi abaza olduktan sonra bakkala gerek yok köpeklerde işinizi görür sizin
Genelevleri illa olacaksa şehirlerimizin içinde olmamalı şehirlere en az 10km mesafelere konuçlandırılması her bakımdan yararlı olur.
DİREN BAKKAL :)))))))))))))))))))
Direnmese sıra sanamı gelecek
TAM BİR DEVRİMCİ AĞZI. ASLANIM ÖNÜNÜZE GELENE DİREN DEMEKLE NE OLACAK.
herhalde bakkal, genelev yıkılınca tün ankaraya tek başına hizmet verecek.sıkıysa dirensin bakalım insan seline :)))))))))
sen de yardımcı olur paylaşırsın iş yükünü...insanlık ölmedi ya..
taksimcilere katılın onlar sizi anlar...
bazıları direnir bazıları eğilir
#DirenBakkal
AYETTE DERKİ ; Kadınlarınızdan zina edenlere karşı, içinizden dört şahit getirin. Eğer onlar, şahitlik yaparlarsa, bu kadınları, ölüm alıp götürünceye kadar veya Allah onlara bir çıkış yolu açıncaya kadar evlerde hapsedin.. HANGİ KİTAPDA DEVLET GENELEV AÇSIN YADA İŞLETİLMESİNE MÜSADE ETSİN DİYOR,ORALARDAN VERGİ ALINSIN,ASKERLER OTOBÜSLERLE ORAYA TAŞINSIN,ORDAKİ ZAVALLI KADINLAR KARARGAHLARA ALINIP STRİPTİZ YAPTIRILSIN,KADINLAR PARAYLA SATILSIN,EŞ OLMASI-ANNE OLMASI GEREKEN MÜKADDES KADININ HERGÜN IRZINA GEÇİLSİN DİYOR..BİZLERİN MEZHEBİ O KADAR GENİŞLEDİKİ BUNLARI UMURSAMIYOR,BAKKAL DERDİMİZ..
çok güzel yazmışınız yüreğinize sağlık
Ayete inandık iman getirdik peki okdar duyarlıysak sok ortasında parklarda olanalara ne diyecez ya hep ya hiç genel evi savunmuyorum sokakta o işleri yapanlara sözüm
Bakkala uzanan eller kırılsın :)
Dayan bakkal dayan adam hakli kardesim dükkani acmadan 1posta aksam kapat 1posta alismis yıkılması ni istermi
her yer bakkal her yer direniş :D
bakkalı yıktırmayız diren bakkal pkklılar dhkpc liler geliyor sana destek olacaklar :) :) :)
O BAKKAL ISSIZ YERDE , YIKIK BİNALAR ARASINDA MALLARINI KİME SATICAK MERAK EDİYOM
geneleve selam direnişe devam
Her şey bitti, bazılarımız genelevlerin nasıl yapılması gerektiğini düşünüyor. Yok şehirden şu kadar uzakta, yok burada... Allah akıl fikir versin.
Başkentin göbeğinde böyle bir yerin olması son derece sakıncalı. şehrin dışında ailelerden uzan bir yerde kurulması her bakımdan iyi olur. Ayrıca bakkal dükkanı yıktırmassa kime satış yapacak. Boşa direniyor. Bence bireylerin değil toplumun menfaatleri göz önünde bulundurulmalı.
kontrollü çalışmasına müsaade verilen genelevlerin kapanması iyimi olur sanıyosunuz
HABERİ SULANDIRMADAN DİK OTURUP,DOĞRU KONUŞALIM..NUR SURESİNİN 2. VE 3. AYETİNDE ŞÖYLE DER ; Zina eden kadın ve zina eden erkekten her birine yüz sopa vurun; Allah'a ve ahiret gününe inanıyorsanız, Allah dini(ni tatbik) hususunda sizi sakın acıma duygusu kaplamasın! Müminlerden bir grup da onlara uygulanan cezaya şahit olsun.. Zina eden erkek, zina eden veya müşrik olan bir kadından başkası ile evlenemez; zina eden bir kadınla da ancak zina eden veya müşrik olan erkek evlenebilir. Bunun aksi müminlere haram kılınmıştır..AYETLER AÇIKKEN NEYİN KAFASINI YAŞIYORSUNUZ,NEYİ SULANDIRIYORSUNUZ..?
genelev yıkılsın bbakkal kalıuosa bizde bakkalı
bakkal amcadan şok çıkış : genel evleri kapatırsanız halk bizi ziker mazallah :D
benim anlamadığım cehape neden karşı çıkmadı bu yıkımlara 40 ev her evde 4-6 ... bide müşterileride say ankarada baya oy yapardı hatta türkiye genelinide eklemek lazım ankaraya gezmeye gelenlerde uğruyo kemalcim hesap edememiş
nerde direnişciler bakkal kardeşlerine yardım nerde çıkıp destek olsalarya :D
Genelev kapatan, Möhterem Yetkililer; Halkı düşünüyorsanız şehir dışı kolay ulaşılacak uygun yere Steril Otel Hastane kalitesinde sağlık denetim ve kontrolleri takip edilen genelevler yapın. Ekmek kazananlara Devlet Vergi SalaRken, insanlar rencide edilmesin. Allah bilir kim kimden daha namusludur. Cinsel açlık yaşayıp sevişme krizine giren azgınlar AmBulanSla Acil müdahale bölümünde müşaade altına aldırılsın kadın ve kızlar tecavüze uğrayıp kirletilip yeni sapık suçlu tacavüzcü yaratılmasın. Bunun vebalini makamlarda değirmen taşı gibi büyüttüğünüz kıçınızı KaraÇalıya sürtseniz ödeyemezsiniz…
Manukyan vergi rekortmeniydi bu ülkede Helal para Haramdan aklanır Ahlakçıların Maaşları ödenirdi Yan etkileri oldu biraz Azgın dedeler Kudurmuş şeyhler Politikacılar Kameralara yakalandı şirinlik ederken Ne yaparsan yap Haramdan damıtılamıyor helal Rakıya dadandı toplayıcılar Ulan olum Fuhuşun kokusu çıkmamışsa Rakının kokusu çıkar mı paradan Gör bak Salllanarak yürür artık bademler İlk maaş değil İkinci hadi neyse Üçüncü maaşta kesin Âlemin kralı sanmalar Naralar Sebepsiz Gülmeler Ağlamalar Korkuyorum yani Rakının huyunu suyunu bilmeyenler Pantolonu sıyırıp Otobanda müşteri bekleyecekler…
Diğer Haberler