Ankara'da ramazan bayramı tedbirleri

Ankara Valiliği, Ramazan Bayramı sebebiyle alınan tedbirleri açıkladı.

Ankara'da ramazan bayramı tedbirleri

ANKARA (ANKA) - Ankara Valisi Alâaddin Yüksel, Ankara ilinde vatandaşların Ramazan Bayramını huzur ve güvenlik içerisinde geçirebilmeleri için Büyükşehir Belediye Başkanlığı, kaymakamlıkları, İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü ile ilgili tüm kamu kurum ve kuruluşlarına gönderdiği genelge ile "Ankara ili mülki hudutları dahilinde Ramazan Bayramının huzur ve güvenlik içerisinde idrak edilmesine esas olmak üzere emniyet, asayiş ve trafik tertip ve tedbirlerinin ivedilikle alınmasını" istedi.

Vali Yüksel, gönderdiği genelgede ilgililerden uygulamaya konulmasını istediği tertip ve tedbirleri belirterek, şunları kaydetti:

"İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü 7 Ağustos 2013 Çarşamba gününden itibaren sorumluluk bölgeleri itibariyle, huzur planlarını uygulamaya koyacaklar ve emniyet-asayiş tertip ve tedbirlerini 12 Ağustos 2013 Pazartesi gününe kadar aksaksızca sürdüreceklerdir. Havaalanı, gar ve terminallerde; yaya ve motorlu devriyeler ile şehir içi ve Devlet Karayolları üzerinde tertip edilecek trafik ve asayiş ekiplerinin sayıları arttırılacak, vatandaşlarımızın huzurlu ve güvenli seyahatlerine hazır hale getirilecektir. Büyükşehir, İlçe ve Belde Belediye Başkanlıkları, özellikle alış-veriş yerleri ile eğlence yerlerini ve diğer umuma açık mahalleri mevzuatlarına uygun olarak ve tefrik edilecek zabıta ekipleri marifetiyle etkin bir şekilde denetleyeceklerdir. Belediyeler; itfaiye, su ve kanalizasyon arıza ekiplerini bayram süresince göreve hazır hale getirecek, nöbetçi memurluklarını vatandaşlarımızın müracaatlarına açık tutacaklardır. Toplu taşıma araçlarının seferlerinde sürekliliğin sağlanması amacıyla gerekli tedbirler önceden planlanacaktır. Sağlık, nöbetçi eczane ve haberleşme ile elektrik hizmetleri için gerekli hazırlıklar ilgili birimler sorumlularınca önceden planlanacak ve acil müdahaleler için yeterli ekip ve teçhizatları tüm bayram süresince hizmete hazır tutulacaktır. Sosyal Hizmet Kurumlarının vatandaşlar tarafından ziyaretlerine esas olmak üzere gerekli tertip ve düzenlemeler Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünce sağlanacaktır."

Vali Yüksel genelgesinin sonunda "Ankara İlinde Ramazan Bayramının huzur ve güven içerisinde idrak edilmesine esas olmak üzere yukarıda belirlenen tertip ve tedbirlerin uygulanmasında herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesini, başta birimlerin üst yöneticileri olmak üzere her kademedeki personelin görevlerini üstün hizmet ve sorumluluk anlayışı içerisinde yerine getirmelerini ve uygulamanın Birim Üst Yöneticileri tarafından da bizzat takibini rica ederim" ifadelerine yer verdi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler