HABER

Ankara'da taksi ücretine zam

Başkentte taksi taşıma ücreti zamlandı. İlk kalkış ücreti 1.70 TL'den 2.20 TL'ye yükselirken, yeni tarife 26 Aralık Cumartesi gününden itibaren uygulamaya başlanacak.

Ankara Umum Otomobilciler ve Şoförler Odası Başkanı Mehmet Yiğiner, düzenlediği basın toplantısında, iki yıldır taksi taşıma ücretlerine zam yapılmadığını söyledi. Akaryakıt, LPG, yedek parça gibi girdilerde önemli oranlarda artış yaşandığını belirten Yiğiner, esnafın talebi doğrultusunda yeni bir taksimetre uygulamasına gidildiğini bildirdi.

Yeni düzenlemeye göre, ilk kalkış ücretinin 1.70 TL'den 2.20 TL'ye yükseldiğini, sonraki her kilometre için 1.80 TL'lik ücretin 1.90 TL olarak belirlendiğini ifade eden Yiğiner, yeni tarifenin 26 Aralık Cumartesi gününden itibaren uygulamaya başlanacağını söyledi. Yiğiner, kalkış ücretinin yüzde 9, kilometre başına artışın ise yüzde 6 oranında zamlandığını savundu.

Yiğiner, önceden 5 kilometrelik bir mesafeye 10 TL 70 Krş ödeyen müşterinin, yeni düzenlemede 11 TL 70 Krş ödeyeceğini bildirdi.

Taksimetrede gece tarifesinin de kaldırıldığını ve tek tarifenin geçerli olacağını belirten Yiğiner, bu uygulamanın Esenboğa Havalimanı'ndaki taksiler için de aynı olacağını bildirdi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön