HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Anne çocuğuna sigara ve alkol içirdi! Bakanlık harekete geçti

Sosyal medyada hızla yayılan bir anne ve oğlunun görüntüsü büyük tepki topladı. İnternette dolaşan görüntülerde bir annenin oğluna sigara ve bira içirdiğinin görülmesi yankı uyandırdı. Babaanne tarafından çekilen görüntülere yapılan yorumlarda çocuğun hem fiziksel hem de duygusal yönden istismar edildiği vurgulandı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Kaya'da "Gerekli bütün tedbirleri derhal alacağız. Sorumlular hakkında gerekli işlemlerin yapılmasının takipçisi olacağım" ifadesini kullandı.

Nerede çekildiği bilinmeyen ve bu sabah sosyal medyada hızla yayılmaya başlayan bir annenin oğluna sigara ve bira içirme görüntüsü izleyenler tarafından büyük tepkiyle karşılandı.

İnternette dolaşan görüntülerde bir annenin oğluna sigara ve bira içirdiği görülüyor. 4-5 yaşlarında olduğu sanılan çocuk annesinden aldığı bira ve sigarayı içerken, kamerayı tutan babaannesi de bu skandal görüntüleri gülerek kayda alıyor.

YETKİLİLER GÖREVE ÇAĞRILDI

Kimliği belirlenemeyen anne ve babaannenin, çocuğu fiziksel ve duygusal yönden istismar etmesi izleyenler tarafından büyük tepki topladı. Türkiye’nin de taraf olduğu ‘Çocuk Hakları Sözleşmesi’nin, “Ana-babanın rolü ve sorumluluğu; bunun ihmal edildiği durumlarda ise devletin rolü ve sorumluluğu” ile “İstismar ve ihmalden korunma hakkı” ilkelerine aykırı olan bu görüntüler hakkında izleyicilerin çoğu, devlet yetkililerinin derhal harekete geçmesi gerektiği yönünde yorumlarda bulundu.

"GEREKLİ TEDBİRLERİ DERHAL ALACAĞIZ"

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Twitter'daki resmi hesabından yaptığı açıklamada, sosyal medyada, içki ve sigara içirilen küçük yaştaki bir çocuğa ait görüntüleri büyük üzüntüyle izlediğini belirtti.

Bakan Kaya, "Çocuğumuzu bulup, gerekli bütün tedbirleri derhal alacağız. Sorumlular hakkında gerekli işlemlerin yapılmasının takipçisi olacağım." değerlendirmesinde bulundu.

SOSYAL MEDYADA TEPKİLER ÇIĞ GİBİ

İHA


Youtube


En Çok Aranan Haberler