Annesini öldüren genç kızın ilk ifadesi

Eski Ankara Üniversitesi (AÜ) Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Olcay Tiryaki Aydıntuğ'un, kızı B.A. tarafından öldürülmesi olayının yankıları sürüyor.
Olayın meydana geldiği Beysukent Plancılar Sitesi'nin yöneticisi Hacı Gürel, sabaha karşı saat 04.00'te kapıcı tarafından uyandırıldığını ve olay yerine gittiğinde boğazında çizikler olan katil zanlısı B.A.'ya jandarma arabasında müdahale edildiğini söyledi. Gürel, "Kız pek sağlıklı gözükmüyordu, şuursuz hali vardı" dedi. B.A.'nın zaman zaman annesi, zaman zaman ise babaannesinde kaldığını belirten Gürel, genç kızın okulda ise başarısız bir öğrenci olduğunu duyduğunu söyledi.

Gürel, "B.A.'nın biraz doyumsuz, sorunlu ve bir takım taleplerinin olduğunu, 'Arkadaşlarımın arabası var benim niye yok' dediğini komşular konuşuyordu" dedi. Öldürülen öğretim görevlisini ve kızı B.A.'yı yakından tanıyan bir aile dostu ise, Olcay hocanın kendi kızıyla çocukluk arkadaşı olduğunu ve kendisinin Olcay hocanın ikinci babası gibi olduğunu ifade etti. B.A.'nın annesini sürekli tehdit ettiğini söyleyen aile dostu, "Sen öleceksin malların bana kalacak derdi. Bunu tatbik edeceğini ima ederdi. B.A.'nın doğru dürüst arkadaşı yoktu. Benim aynı yaşta torunlarım vardı. Belli bir yaşa kadar beraberdiler daha sonra kafaları uymadı ayrıldı" diye konuştu.

Öte yandan hukuk fakültesi öğrencisi olan B.A.'nın 4 yıl önce kaydını yaptırdığı okulda başarısız bir öğrenci olduğu ve halen birinci sınıfta okuduğu öğrenildi.

Öte yandan Profesör Aydıntuğ'un uzun süredir kızıyla sorunlu bir ilişki yaşadığı ortaya çıktı.

İki hafta önce Ankara Üniversitesi'ndeki bir yemek sırasında yakın arkadaşlarına olayları önceden görüyormuşçasına şöyle dediği ortaya çıktı: "Kızım beni kahrediyor. Bu kız günün birinde beni kahrımdan öldürecek."
Son olarak hafta sonu Erzurum'daki tıp kongresinden erken dönmesinin nedeninin yine kızıyla ilgili olduğu belirtildi.

Profesör Aydıntuğ için yarın Ankara Tıp Fakültesi Morfoloji Bölümü'nde 10.30'da tören yapılacak. Törenin ardından öğle namazını takiben Kocatepe Cami'nde cenaze namazı kılınacak.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler